Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobry kolor simsona ?
Autor Wiadomość
HarnasSR50 Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: Simson SR50
Liczba postów: 55
Reputacja: 0
Dobry kolor simsona ?
Witam nie wiem czy warto tak malowac simsona ? Dodam ze dojdą do tego jeszcze ryfle. I z jakich palet polecacie ?

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2012 18:42 przez HarnasSR50.)
28.08.2012 18:30
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Chlebek Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: taki na kołach
Liczba postów: 796
Reputacja: 29
RE: Dobry kolor simsona ?
Ty nie wiesz jak masz pomalować swojego simsona, a my mamy wiedzieć? Ładnie wygląda simson w takich kolorach. A co do kolorów to poprzeglądaj palety z samochodów takich jak fiat, citroen, bo często tam są fajne kolory.
28.08.2012 18:56
Szukaj Cytuj
HarnasSR50 Offline
Wtajemniczony
*

Mi ten kolorek sie podoba ale on ma sie podobac mi ale ma robic wrazenie na przechodnich . Biggrin I nie wiem czy te kolory beda dobre.
28.08.2012 18:58
Szukaj Cytuj
Chlebek Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: taki na kołach
Liczba postów: 796
Reputacja: 29
Dobrze wygląda takie połączenie kolorów, a jak ma robić wrażenie, no to najlepiej poszukaj kogoś, kto pomaluje go aerografem, a wtedy już w ogóle będzie miażdżyć jaja.
28.08.2012 19:10
Szukaj Cytuj
Szymcio Offline
Szymcio
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 2,313
Reputacja: 146
Tuning polega na tym, że tobie ma się podobać. Dla mnie wygląda zajebiście. Kolorek polecam jak wyżej z Fiata. Z drugiej strony nie wiem czy to tak dobrze kopiować czyjegoś Simsona. Jak będziesz go tak robił to do tych ryfli dodaj pomarańczowe lub żółte neony i pod spód. Będzie to ładnie wyglądać w nocy. Pozdrawiam!
28.08.2012 19:10
Szukaj Cytuj
HarnasSR50 Offline
Wtajemniczony
*

Może i to bedzie ładnie wyglądać lecz też to chyba nielegalne
28.08.2012 19:13
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Szymq3 Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: S51 comfort
Liczba postów: 956
Reputacja: 18
e tam nie legalne Smile bardzo ładny kolor maluj wg swoich gustów byle się tb bd podobac ;p
28.08.2012 19:20
Szukaj Cytuj
HarnasSR50 Offline
Wtajemniczony
*

Ej a czy ciężko by było go rozebrac? no wiecie do malowania
28.08.2012 20:53
Szukaj Cytuj
Piotrek111938 Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson SR 50
Liczba postów: 460
Reputacja: 10
Szymcio- jak zwykle żeś walnął z tuningiem optycznym. Neony do simsona? Nie pasują, a ty uważaj że byś się nie znalazł na głównej na wiocha.pl, tak ci doradzą.
Na tych fotkach co podałeś niżej ładnie jest dobrany kolor. Przed malowaniem pamiętaj, aby nie malować go jedną farbą tzn. całego na dany kolor. Tylko po prostu kup 3 farby (jeżeli masz na to kasy) i pomaluj np. boczki na biało, bak na czerwono, osłony nóg tez na czerwono, felgi na biało i błotnik na czarno. Ja tak mam i nawet, nawet.
Szymcio- znów się z tobą nie zgodzę, że tuning powinien cieszyć jedynie oko właściciela. Dajmy na to poobwiesza lampki choinkowe na całym simie... dla niego będzie ładniej, bo ma inny gust. Drugi będzie przechodził obok niego z dala.
Tuning Mechaniczny- robisz dla siebie.
Tuning optyczny- robisz na pokaz.

Ja tam wolę gołe cycki Szczerbol /Kubeck

Bo u nas na forum jest taka zasada "Gdy forumowicz rozpier**li moderator naprawia".
28.08.2012 20:54
WWW Szukaj Cytuj
Szymcio Offline
Szymcio
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 2,313
Reputacja: 146
Się odezwał mędrzec za dychę. Może mu doradź mu lepiej i niech kupi kilkanaście farb i cały Simson obmaluje na różne. To by była wiocha. Doradca się znalazł. A neony nie są wiochą. Tylko trzeba wyłącznik do nich i wtedy będzie legalne. I nie muszą być wiochą. Widziałem Simsona Sr50 z neonami i fajnie wyglądał. Neon to nie wiocha.

A gdy spotykasz się z tym pojęciem to nawet nie wiesz co to znaczy.

„Wiejski i miejski tuning” ("Agrotuning") ("Citytiuning")

Złośliwe określenie na bardzo przesadzony lub groteskowy tuning optyczny. Typowe elementy tuningu „wiejskiego” lub "miejskiego" to nalepki mające w zamierzeniu podkreślać walory techniczne pojazdu, który tych walorów w żaden sposób mieć nie może, próby upodobnienia pojazdu (klasy bardzo popularnej) do pojazdów innych marek, stojących dużo wyżej. Jak w przypadku wszystkich pojęć subiektywnych, nie ma jednolitej definicji, co jest dobrym tuningiem, a co jest tuningiem wiejskim lub miejskim. Wszystko zależy od posiadanego auta i przede wszystkim od zasobności portfela.

Żróło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tuning_samochod%C3%B3w

A to jest pojęcie tuningu optycznego:

Tuning optyczny

Ma na celu zmianę wyglądu pojazdu, podkreślenie jego wyższych parametrów, a także zaznaczenie indywidualności właściciela i podniesienie komfortu jazdy. Niektóre elementy tuningu mechanicznego są jednocześnie elementami tuningu optycznego (np. alufelgi) albo wręcz nie mają żadnego zauważalnego wpływu na osiągi, stając się jedynie optycznym tuningiem (np. sportowy tłumik wstawiony w miejsce fabrycznego, gdy jego montaż nie wiąże się z tuningiem silnika). Generalnie jednak tuning optyczny jest przeciwieństwem mechanicznego, gdyż albo nie prowadzi do polepszenia osiągów pojazdu, albo wręcz osiągi pogarsza. Przykładem może być montaż różnych „dekoracji” zwiększających opór powietrza lub zastosowanie zbyt dużych felg, a tym samym szerokich opon, do samochodu o słabych osiągach - szerokie opony zwiększają opory ruchu, co przekłada się na dynamikę jazdy, a właściwie jej brak.

Pojęcie tuningu optycznego przyjęło się, jednak nie jest do końca prawidłowe. Tuning to tylko i wyłącznie dostrajanie i ulepszanie podzespołów, które mają za zadanie wprawiać samochód bądź motocykl w ruch, czyli osiąganie większej prędkości, zwiększenie przyspieszenia, zwiększenie elastyczności silnika. Tuningiem nie jest jednak instalowanie systemów car-audio, instalowanie komponentów, które mają za zadanie zwiększenie atrakcyjności samochodu itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tuning_samochod%C3%B3w
29.08.2012 09:06
Szukaj Cytuj