Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drżenie i harczenie
Autor Wiadomość
erwick3 Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: 1999 Simson S53
Liczba postów: 398
Reputacja: 6
Drżenie i harczenie
Witam, z okazji ładnej pogody postanowiłem troszkę pojeździć i zauważyłem bardzo niepokojące objawy. Otóż pierścienie zaczęły dzwonić bardziej niż dotychczas i na postoju przy zapalonym silniku zauważyłem, że cały cylinder drży (podczas jazdy na większych prędkościach czuć to na ramie). Podczas jazdy gdy odpuszczę manetke gazu słychać również mocne harczenie z silnika i czuć jak silnik go hamuje (zjawisko to nie występuje podczas wolnego odpuszczania gazu).
Podpowiecie mi panowie co to może być? Domyślam się, że czeka mnie generalny remont ale mam nadzieje, że nie.
09.04.2015 15:48
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Wolwo Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 502
Reputacja: 29
RE: Drżenie i harczenie
Moim zdaniem gdzieś jest luz zdejmij cylinder i zobacz jak wygląda korba, czy są jakieś luzy na łożyskach wału korbowego ?

Sprzedam dużo częsci do Simsona---> http://www.bikepics.com/members/wolwo/p1/
BikePics ---> http://www.bikepics.com/members/wolwo/

GG: 3129575
09.04.2015 17:24
Szukaj Cytuj
erwick3 Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: 1999 Simson S53
Liczba postów: 398
Reputacja: 6
RE: Drżenie i harczenie
Zdjąłem cylinder i tak: sam cylinder jest w stanie dobrym, ma rysy ale można na nim spokojnie jeździć, tłok też rysy i w dwóch miejscach poniżej pierścieni widać, że troszkę puściły. Korba według mnie jest okej, luz w sumie nie wiem jak dokładnie sprawdzić ale korba nie lata góra/dół zobaczyłem też jak trzyma się magneto i trzyma się bardzo dobrze, nie lata też.
Postanowiłem zamontować mój drugi cylinder (ta sama średnica i podobny stan) i na ten tłok dałem nowe pierścienie. Efekt jest taki, że po odpuszczeniu gazu już tak nie harczy, chodzi to dużo ciszej po prostu lepiej. Niestety wyszło znów co innego, na wolnych obrotach słychać jakieś szczyrkanie tak jak by w cylindrze i nie mam pojęcia znów co to może być (reakcja na gaz nie najlepsza), przy nieco wyższych obrotach (daje wyższe na gaźniku) ten głos znika ale wtedy simson sam się wkręca na wyższe obroty i z nich nie schodzi i nie mam pojęcia czemu, próbowałem regulacji na wszelkie sposoby.

Edit:
Rozebrałem to wszystko i złożyłem jeszcze raz na nowych uszczelkach, wyczyściłem gaźnik i simson chodzi w końcu tak jak powinien. Pozostało tylko to sczyrkanie przy niskich obrotach, myślicie, ze to zniknie jak się ułożą pierścienie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.04.2015 22:19 przez erwick3.)
09.04.2015 20:06
Szukaj Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Części do Simsona - www.jackmotors.pl

Kontakt | Simson forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa użytkowników Simsony.info