Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zdobyć rangę mechanika
Autor Wiadomość
Kamilo93 Offline
Administrator
Administrator

Pojazd: SR50/Seat Leon
Liczba postów: 527
Reputacja: 11
Information Jak zdobyć rangę mechanika
Chcesz zostać mechanikiem simsony.info?
Nie jest to prosta sprawa, wymaga Twojej wiedzy na temat mechaniki lub też elektryki, dobrego zachowania na forum, pisania zawsze na temat, pomagania potrzebującym użytkownikom i spędzania dużo czasu na forum.
Chcemy aby ranga ta wyróżniała użytkowników, którzy naprawdę mają pojęcie o tym co robią i aktywnie pomagają innym. Dzięki temu użytkownik, który dostaje odpowiedź na swoje pytanie wie, że może tej osobie szczególnie zaufać.

Wymagania na rangę mechanika:
  • Przede wszystkim dobra znajomość mechaniki bądź elektryki.
  • Stała aktywność w działach "Awarie" i "Pomoc".
  • Minimum 100 sensownie napisanych postów.
  • Minimum 30 uczciwie zarobionych punktów reputacji.
  • Znajomość regulaminu.
  • Dobra opinia wśród innych mechaników, moderatorów i administratora.

Poza spełnieniem podanych kryteriów każdy użytkownik zostaje dokładnie sprawdzony przez ekipę simsony.info czy ranga na pewno się należy.
O range mechanika mogą także zabiegać osoby które znają się wyłącznie na elektryce i pomagają tylko w problemach związanych z elektryką/elektroniką.

Swoje prośby o rangę zgłaszamy w tym temacie

Pytania tutaj.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.04.2013 17:49 przez Kamilo93.)
04.08.2011 15:27
WWW Szukaj Cytuj
R E K L A M A
FREAK150 Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: -----
Liczba postów: 423
Reputacja: 45
RE: Jak zdobyć rangę mechanika
Witam więc chciałbym uzyskać rangę mechanikaBiggrin Od pewnego czasu jestem na tym forum i bardzo mi się tu spodobało miła atmosfera, mili ludzie ogólnie bardzo pozytywnieSmile. Jeśli chodzi o czas spędzany online niestety w tygodniu nie mam czasu lecz w weekendy staram się to nadrobić. Doświadczenie mam spore wiele motocykli naprawionych, przerobionych, ulepszonych, nie znam się na elektryce lecz nadrabiam to mechaniką. Ogólnie staram się pomagać i chyba mi to wychodzi, o czym mówią punkty reputacjiSmile Przyznaje że na początku korzystania z forum popełniłem kilka błędów typu pisanie bez sensu czy odkopy lecz już się poprawiłemBiggrin Oto linki do moich tutoriali:
http://simsony.info/Thread-Wymiana-Walu
http://simsony.info/Thread-Obnizanie-zaw...przedniego
http://simsony.info/Thread-Wypelniacze-walu
Wszystkie pisane z własnego doświadczenia nie kopiowaneBiggrin
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mego podaniaBiggrin

Notatka od Kamilo93, 04.12.2011 13:44 :

Wniosek przyjęty. Witamy wśród mechaników Smile

o/_______\o
(Oo=00=oO)
[] =****= []
27.11.2011 15:09
Szukaj Cytuj
Lazer Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson Sr50 B4
Liczba postów: 789
Reputacja: 23
Witam. Chciałbym złożyć podanie Xd nie mam co prawda 20 pozytywnych komentarzy ale myślę że nie to się liczy a moja wiedza. Jeżeli chodzi o elektrykę to jestem goły ale nadrabiam mechaniką. Są dwa tutki jbc Xd. Jestem już prawie 2 lata na tym forum wiec trochę się poznaliście na mnie i mojej wiedzy dlatego się zgłaszam Smile Tutki : simsony.info/Thread-Schematy simsony.info/Thread-Jazda-na-tylnym-kole

Notatka od Kamilo93, 03.04.2012 09:11 :

To jeszcze tylko 3 punkciki zdobędziesz i przyznam range Smile

Potrzebujesz pomocy? Pisz zawsze chętnie pomogę Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.04.2012 00:06 przez Lazer.)
01.04.2012 23:29
WWW Szukaj Cytuj
Szymcio Offline
Szymcio
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 2,311
Reputacja: 145
Witam! Jestem Szymon. Goszczę na tym forum już parę miesięcy ( chyba w grudniu będzie rok Smile ) i bardzo mi to forum się spodobało. Spędzam jak najwięcej czasu gdy mogę w tygodniu i odpisuję na prawie wszystkie nowe posty, aby pomóc innym ( bo do tego to forum ). Mam troszkę doświadczenia ( i na swoim sprzęcie naprawiam, przerabiam i z kumplami coś robimy ) i chciałbym dostać rangę mechanika. Niestety gorzej jest z elektryką, bo nie zawsze ją pojmuję, ale jeśli ja mam z nią problem to mam wujka elektryka. Nadrabiam to jednak mechaniką.
Poradniki dotyczące optyki:
-Klakson
-Owiewka
Dotyczące mechaniki i prawa:
-Wyciek gaźnika - diagnoza i naprawa
-Rejestracja motoroweru jako pojazd zabytkowy

Wszystkie są moje. Po za tym posiadam więcej niż 30 punktów reputacji.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego podania.
Z poważaniem Szymon ( Szymcio )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.03.2013 19:09 przez Szymcio.)
09.10.2012 20:28
Szukaj Cytuj
Patryk1997 Offline
Ekspert
*

Pojazd: Simson sr50
Liczba postów: 1,523
Reputacja: 79
Witam ! Szczerze sam nie wiem czy należy mi się ponieważ nie wiem jaką mają o mnie opinie inni mechanicy , moderatorzy i admin, co do znajomości to mechanika jest moją dobrą stronę lecz podstawy elektryki też rozumiem, jeśli chodzi o aktywność w działach "Awarie" i "Pomoc" to staram się udzielać jeżeli coś wiemShy Tych 100 sensownych postów mam napisanych ponieważ zastanawiam się zawsze co piszę żeby bzdur nie pisać, mam 35ptk uczciwie zarobionych , znam regulamin , czytałem go kilka razy ( na prawdę czytałem ). Co tej opinii to tak jak mówię nie wiem jaka jest , staram się być przyjazny i mało konfliktowy , jak popełnię jakiś błąd ponoszę konsekwencje , jestem codziennie aktywny na forum i na czacie.

Pozdrawiam i oczekuję dobrej decyzji w sprawie rangi chociaż sam nie wiem czy mi się należyBiggrin

Regulamin forum
Simsony.info na Facebook
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.04.2013 19:54 przez Patryk1997.)
06.04.2013 19:54
WWW Szukaj Cytuj
motoandrey Offline
Simson S60 Comfort
Administrator

Pojazd: VW/KTM/SIMSON S
Liczba postów: 2,818
Reputacja: 142
(06.04.2013 19:54 )Patryk1997 napisał(a):  Witam ! Szczerze sam nie wiem czy należy mi się ponieważ nie wiem jaką mają o mnie opinie inni mechanicy , moderatorzy i admin, co do znajomości to mechanika jest moją dobrą stronę lecz podstawy elektryki też rozumiem, jeśli chodzi o aktywność w działach "Awarie" i "Pomoc" to staram się udzielać jeżeli coś wiemShy Tych 100 sensownych postów mam napisanych ponieważ zastanawiam się zawsze co piszę żeby bzdur nie pisać, mam 35ptk uczciwie zarobionych , znam regulamin , czytałem go kilka razy ( na prawdę czytałem ). Co tej opinii to tak jak mówię nie wiem jaka jest , staram się być przyjazny i mało konfliktowy , jak popełnię jakiś błąd ponoszę konsekwencje , jestem codziennie aktywny na forum i na czacie.

Pozdrawiam i oczekuję dobrej decyzji w sprawie rangi chociaż sam nie wiem czy mi się należyBiggrin

W tym momencie to aż tą rangę wymuszasz, wiem że spełniasz wymagania wiem że udzielasz się na forum, ale spokojnie - bez nerwów. Rozmawiałem z Kamilem na Twój temat i Szymcia, ale musicie jeszcze troszkę poczekać. Nie róbcie takich scen bo to nie przedszkole...

A tak w ogóle to nie stopień czyni mechanika, tylko wiedza.

Simson S51/1; 2006 - 08.03.2014
Simson S80/4 Comfort; 06.09.2015 - 01.06.2017
Volkswagen Touran; 2.0/140KM - 06.03.2016 -
KTM 640 SM 27.10.2016 -

Nie pomagam na GG, PRiV, etc. - od tego masz forum ! wnp

JACKMOTORS.PL
06.04.2013 20:04
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
pss Offline
Aktywny
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 115
Reputacja: 6
Może ktoś by podpisywał mechanikiem osobę z takim wykształceniem.
W końcu albo się nim jest, albo się pod niego podszywa.
28.10.2013 02:18
Szukaj Cytuj
Kamilo93 Offline
Administrator
Administrator

Pojazd: SR50/Seat Leon
Liczba postów: 527
Reputacja: 11
(28.10.2013 02:18 )pss napisał(a):  Może ktoś by podpisywał mechanikiem osobę z takim wykształceniem.
W końcu albo się nim jest, albo się pod niego podszywa.

Nie trzeba mieć koniecznie wykształcenia w danym kierunku żeby być w nim dobrym. Ja ukończyłem technikum elektryczne a czuje się lepszy w teleinformatyce Smile

Poza tym jak mieli byśmy weryfikować kto jest z jakim wykształceniem, po skanie jego dyplomu?

To jest ranga bardziej bym powiedział dla majsterkowiczów niż mechanikow z teoretyczną wiedzą Wink

01.11.2013 11:25
WWW Szukaj Cytuj
Jaagi Offline
Ekspert
*

Pojazd: Romet Ogar 205
Liczba postów: 1,577
Reputacja: 54
Witam, jak sama nazwa użytkownika mówi, mam na imię Kacper, jestem z Dąbrowy Górniczej, moją pasją są jednoślady, w dobrym stopniu opanowałem mechanikę, z elektryką jest gorzej, ale postaram się dokształcić, mam zaledwie 27 pkt reputacji, lecz nadal staram się zdobywać je pomagając początkującym mechanikom, zdarzyło mi się kilka razy dostać % za spamowanie, ale obiecuję, że to się już nie powtórzy i jeśli otrzymałbym rangę udzielałbym się jeszcze bardziej niż do tej pory.

Proszę o przychylne rozpatrzenie mojej prośby.

Pozdrawiam,
Kacper!

Zajrzyj do tematu o moim Romecie

http://simsony.info/Thread-Romet-Ogar-20...syk-Kacpra
26.12.2013 23:57
Szukaj Cytuj
Kornel[LWG] Offline
Moderator
Moderator

Pojazd: Simson S51 B1-4
Liczba postów: 909
Reputacja: 41
Witam. Mam na imię Kornel i już od ponad dwóch lat goszczę na tym forum. Ogólnie spodobała mi się atmosfera w nim panująca. Chciałbym uzyskać rangę mechanika, ponieważ staram się zawsze pomagać innym użytkownikom, znam się w dobrym stopniu na mechanice z elektryką trochę gorzej( ale nadrabiam ). Na forum przebywam zawsze w wolnych chwilach (czasem nawet w nocy jak jest taka potrzeba ). Zebrałem regulaminowe 30 punktów reputacji ( sprawiedliwie ). A tak wogóle to lubię sobię zawsze grzebać przy simsonie, choć nie tylko przy nim ( inne motocykle i motorowery też mi się przewijały przez ręce )

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Pozdrawiam Kornel[LWG]

Witam.
Jeśli znacie ludzi, którzy posiadają Simsony, Wsk-i, Romety czy inne pojazdy( nie tylko jednoślady ) to proszę o udostępnianiu im poniższego linku:

http://simsony.info/index.php

Celem prośby jest odbudowanie dawnego ''życia'' na forum.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2016 15:53 przez Kornel[LWG].)
15.06.2016 15:38
Szukaj Cytuj