Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy opłaca się być podatnikiem vat
Autor Wiadomość
waldi Offline
Początkujący
*

Pojazd: Simek
Liczba postów: 13
Reputacja: 0
Kiedy opłaca się być podatnikiem vat
Czy ktoś może mi powiedzieć łopatologicznie kiedy opłaca się być vatowcem? Na razie większość moich usług jest zwolniona z vat, do tego nie przekroczyłam magicznego przychodu rocznego. Za to lada moment otwieram sprzedaż produktów, które mogą mieć vat (ale na razie nie muszę, bo nie przekraczam dochodu). Czy są sytuacje, w których opłaca się dobrowolnie przejść na vat, czy lepiej unikać tego tak długo, jak się da? Tak, zostanie mi spora część działalności i tak zwolniona z vat...
24.02.2021 12:19
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Adamso Offline
Nowy
*

Pojazd: Simson s51
Liczba postów: 7
Reputacja: 0
RE: Kiedy opłaca się być podatnikiem vat
Moim zdaniem to zależy z kim współpracujesz - jeśli firmy, które preferują FV to lepiej dla Ciebie być VAT-owocem. Jeśli nie masz takiej potrzeby i partnerzy tego nie wymagają to można pozostać na dg bez vatu. Ja z racji współpracy ze Sp. z o.o mam VAT, bo na tym vacie zyskują i to dla nich ważna sprawa. Nie do końca wierze w stwierdzenie, ze jakiekolwiek usługi są „niezastąpione”. Każdy kalkuluje pieniądze, biznes jest po to aby na nim zarabiać Zerknij sobie jeszcze tutaj: pozyczkanakonto.pl Tematyka na stronie jest opisana szerzej.
24.02.2021 13:12
Szukaj Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Części do Simsona - www.jackmotors.pl

Kontakt | Simson forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa użytkowników Simsony.info