Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klin magneta
Autor Wiadomość
luki213 Offline
Aktywny
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 103
Reputacja: 2
Klin magneta
Mianowicie zmieniam zapłon na DE po przykręceniu magneta ucina mi klin. Magneto wpasowane poprawnie na rowek i klin. Dokręcam mocno blokując magneto. Po pierwszym drugim kopnięciu ucina klin. Co jest nie tak? Może za słabo dokręcam? Magneto ma rowek który zaczyna się płytko a kończy głęboko. Klin wchodzi w magneto gdzieś ok 1cm. Zapłon kupiony rok temu od JM nowy. Mam zdjęcia, nie umiem tu wstawiać mogę podesłać na maila.
Proszę o pomoc.

Czy to prawda że po założeniu magneta na wał zakłada się podkładkę z takim dziubkiem a potem podkładkę sprężynową? W zestawie miałem tylko dwie podkładki sprężynowe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2022 22:32 przez luki213.)
10.12.2022 22:30
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: SR 50
Liczba postów: 940
Reputacja: 9
RE: Klin magneta
Klin na wale jest tylko po to abyś dobrze ustawił Magneto i absolutnie nie służy do tego aby trzymać Magneto.
Po pierwsze Magneto musi być dobrze dokręcone. Aby to zrobić albo użyj tego trzymacza paskowego który ogólnie jest do dupy i się do niczego nie nadaje a następnie przykręć kluczem pneumatycznym/udarowym.
Ja dokręcamy niby takim co ma 240 Nm ale to chińskie gówno i pewnie ma 120 Nm bo nawet śruby w kole samochodu nie odkręci.
Druga metoda to ściągnięcie lewej kapy i zblokowanie zębatki tej mniejszej poprzez grubą blachę która ma rowki wycięte i dokręcanie ręczne.
Jeśli to nie pomorze to znaczy że masz zrąbane przylgnie i należy je u tokarza odpowiednio dotoczyć na magnecie. Chyba że masz jakiś chiński wał wtedy to lepiej wymień wał.
NIEMA RÓŻNICY CO TAM DASZ POD NAKRĘTKĘ, PODKŁADKA CHOĆ JEDNA SPRĘŻYNOWA MUSI BYĆ.
Zobacz też czy 2podkładki to nie zamało może się okazać że na wale kończy się gwint a podkładki są minimalnie luźne i nie dociskają magneta.

Zasada dobrej przylgni jest taka że jak osadzisz Magneto na wale tylko samą ręką i lekko w nie pukniesz dłonią aby dobić to już rękami bez klucza nie powinno się dać ściągnąć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2022 23:37 przez twojstara1.)
10.12.2022 23:35
Szukaj Cytuj
Podziękowania: luki213
luki213 Offline
Aktywny
*

Czyli za słabo dokrecilem. Zablokować na zębatce od strony kosza sprzęgła i mocno dokręcić uprzednio sprawdzając czy wystarczy gwintu na wale. Nie wiem jaki mam wał. Od zakupu nic nie dotykałem przy silniku. Nie rozumiem o co chodzi z tymi przylgniami. Cały zapłon jest nowy. A czy jak tak mocno no tym pneumatem dokrece to gwintu nie zerwę? W sumie będę to robił duża grzechotką nie posiadam klucza udarowego. Dziękuję Ci za pomoc.
11.12.2022 00:32
Szukaj Cytuj
adasiek185 Offline
JEEECHAAAAC :D
Mechanik

Pojazd: s70, A3 8L TDI
Liczba postów: 2,527
Reputacja: 176
Sprawdź pasowanie stożków. Zrób na wale kreskę markerem, załóż Magneto na wał ale bez klina. Trzymaj wał zablokowany, na biegu np. dociskając Magneto, obracaj nim na wale. Jeśli kreska z markera będzie po całej długości przylegania starta, to jest ok i problem leży w czymś innym. Jeśli będzie nierówno zebrana, np tylko od strony gwintu, to znak że musisz dotrzeć to ze sobą. Pasta do docierania zaworów i jazda. Klin nie ma za zadanie trzymania tego, on tylko ustala pozycję.

Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile

DDR power ;D

Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348

"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
11.12.2022 10:13
Szukaj Cytuj
Goodmayes Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson SR50
Liczba postów: 391
Reputacja: 3
Możliwe że podczas przykręcania zgniatasz klin. Opór który czujesz pod nakrętką to nie magneto na wale ale zgniatany klin. Po odpaleniu klin się ścina bo magneto nie siedzi na wale tylko na klinie. Przykręć magneto i odkręć bez odpalania silnika. Zobacz czy na klinie nie ma śladów wbitego magneto.

- Używaj nakrętek twardości 10 i podkładek 300 HV
https://allegro.pl/oferta/nakretka-6-kat...0813626741
https://allegro.pl/oferta/podkladka-okra...9779198025

- Dokręcaj magneto 25-30 Nm.

- Kup pas do mocowania magneto. Blokując na sprzęgle skręcasz wał.
https://www.jackmotors.pl/oldtimer/bloka...&q=blokada

Opis silnika 110 cm³
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2022 16:07 przez Goodmayes.)
11.12.2022 15:39
Szukaj Cytuj
luki213 Offline
Aktywny
*

Sprawdziłem przylgnie, obróciłem magnetem na wale wcześniej znacząc markerem i z 5mm został ślad markera akurat od miejsca gdzie zaczyna się klin mniej więcej do jego połowy. Czy jak dokrece udarem to przytrzyma Magneto na wale czy dalej będzie ucinać klin? Nie mam pojęcia jak to szlifować żeby idealnie dolagalo. Uważam że trzeba by było ściągnąć wał zmierzyć przylgnie w magnecie a potem przetoczyć tak samo na wale. Doradzcie bo jestem głęboko w d....
W dodatku na wale jest luz wzdłużny i góra dół i to dość spory z milimetr. Jeżeli mam kombinować z tokarzem to już chyba cały silnik lepiej zrobić.

Proszę o porady fachowców.
12.12.2022 13:31
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
adasiek185 Offline
JEEECHAAAAC :D
Mechanik

Pojazd: s70, A3 8L TDI
Liczba postów: 2,527
Reputacja: 176
Docierać jeśli nie jest dużo. Po toczeniu i tak trzeba stożki ze sobą podocierac, nie ma innej opcji

Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile

DDR power ;D

Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348

"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
12.12.2022 17:06
Szukaj Cytuj
luki213 Offline
Aktywny
*

Czy rzeczywiście kabel żółty od statora ma być wpięty w dwa piny i dodatkowo te dwa piny mają być zmostkowane i dopiero ten żółty kabel idzie do stacyjki w pin 59 ?? Wydaje mi się to bezsensu. Po co regulator skoro i tak żółty kabel go omija poprzez ten właśnie mostek?
12.12.2022 17:32
Szukaj Cytuj
HoeronixHD Offline
Moderator
Moderator

Pojazd: S51 S70 E38
Liczba postów: 1,715
Reputacja: 26
Bo napięcie jest ograniczane do 14V, poprzez bardzo szybkie i krótkie zwieranie do masy

Mój endurak
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2022 18:01 przez HoeronixHD.)
12.12.2022 18:00
WWW Szukaj Cytuj
luki213 Offline
Aktywny
*

Zmontowałem zostało uporządkowanie kabli i zamocowanie cewki modułu i regulatora. Czy światła na wolnych obrotach na zapłonie DE są u was też słabe tylko po dodaniu gazu świecą mocno czy odrazu świecą jak powinny?
Z której strony mocować cewkomodul a z której regulator i do czego to przykręcić? Do tego schowka?
Nie ma w schowku żadnej szczeliny żeby regulator był chłodzony
12.12.2022 19:34
Szukaj Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Części do Simsona - www.jackmotors.pl

Kontakt | Simson forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa użytkowników Simsony.info