Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lakier bezbarwny nie chce schnąć.
Autor Wiadomość
piotrdur Offline
Początkujący
*

Pojazd: Simson s51
Liczba postów: 22
Reputacja: 0
Lakier bezbarwny nie chce schnąć.
Witam, pomalowałem ramę swojego Simsona, najpierw podkładem akrylowym, następnie po wygładzeniu nałożyłem bazę i na sam koniec, ten nieszczęsny lakier bezbarwny :/ Na początku dolałem mało utwardzacza i nie chciał zaschnąc więc skusiłem się na ponowne malowanie z większą jego ilością.... i dalej nic Sad Kiedy dłużej przytrzyma się palec, to odciskuje się na lakierze.... można go również zdrapać za pomocą paznokcia, sam już nie wiem co robić, trzymanie tych części na strychu gdzie jest wysoka temperatura również nie skutkuje. Co według Was powinienem zrobić w takiej sytuacji ?

PS Lakiery kupywałem na stronie elakiery.pl, korzystając przy tym z tego poradnika : http://www.motomaniacy.com/viewtopic.php?t=10446

Dziękuję i pozdrawiam!
Piotrek.
05.07.2015 10:34
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
JarosPL Offline
Zaawansowany
*

Pojazd: Simson S51 B2-4
Liczba postów: 1,257
Reputacja: 28
RE: Lakier bezbarwny nie chce schnąć.
Odparowaly rozpuszczalniki z bazy przed położeniem klaru? W jakich proporcjach mieszales klar? Na pewno jest 2 składnikowy? Ile warstw położyłes?

BikePics
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2015 10:46 przez JarosPL.)
05.07.2015 10:45
Szukaj Cytuj
piotrdur Offline
Początkujący
*

Napisze wszystko od początku:
Wlałem czarny podkład i tyle rozcieńczalnika ze przestał być gęsty, a jednocześnie nie spływał ze ścianek zbiorniczka, potem wlałem utwardzacz, myślę że wystarczająco i pomalowałem wszystko 3 warstwami ( 1 warstwa- z grubsza, 2-już dokładniejsza i 3-poprawkowa). Poczekałem całą noc, wyschło, więc zabrałem się ze docieranie podkładu, użyłem w tym celu papieru wodnego 600, potem wszystkie osady przepłukałem wodą, powiesiłem, odtłuściłem i zacząłem tworzyć mieszankę, czyli tak jak poprzednio: biała baza, wystarczająca ilość rozcieńczalnika ( nie trzymałem się ściśle proporcji 1:1, bo wydawało mi się ze narobię tylko niepotrzebnych zacieków) i pewnie wlana porcja utwardzacza... za 2 dni, lakier wydawał się na tyle suchy, że ponownie odtłuściłem powierzchnię i do pistoletu: klar, następnie utwardzacz ( jako że było go mało to wlałem go lekkim ciurkiem, z umiarem) i rozcieńczalnik akrylowy (ten co używałem do rozcieńczenia podkładu) To była 1 warstwa, drugą natomiast położyłem za 3-4 dni, po wcześniejszym przemyciu z tego wszystkiego kurzu, zmieszałem proporcje tak samo, tyle że wlałem całkiem sporą ilość utwardzacza. I dzisiaj wchodzę na strych, straszna parówa Smile , dotykam elementów i przyznam się, ze jest jeszcze gorzej :/ Dodam jeszcze, że warstwa wydaje się być gruba i mam trochę żal do siebie, że dolałem za mało rozcieńczalnika i zdaję mi się, że to wszystko jest tym spowodowane.

Bardzo proszę o pomoc, bo od dawna planowałem jago pomalowanie i staram się najlepiej jak mogę Smile
Dziękuję i pozdrawiam!
Piotrek.
05.07.2015 14:21
Szukaj Cytuj
JarosPL Offline
Zaawansowany
*

Pojazd: Simson S51 B2-4
Liczba postów: 1,257
Reputacja: 28
Na pewno bezbarwny był 2 składnikowy? Jakiego rodzaju była baza? Wygląda na to, że rozpuszczalniki nie odparowaly. Być może zbyt gruba warstwa. Pasowało by trzymać się wskazań producenta, bo tak to ciężko powiedzieć ci poszlo nie tak. A może po prostu wadliwy klar. Dodatkowo nie każdy klar miesza się z rozcienczalnikami.

BikePics
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2015 15:22 przez JarosPL.)
05.07.2015 15:13
Szukaj Cytuj
DUDEX Offline
..::ELEKTRONIKA::..
Mechanik

Pojazd: s51/1,golf 4
Liczba postów: 1,518
Reputacja: 105
Jeśli pierwszy klar ci nie wysechł bo za mało dałeś utwardzacza to na 100% on jeszcze żyje i uruchamia ostatnią warstwę dla tego jest miękki,pozostaw go na 3 dni powinno się poprawić,jeśli nie to musisz targać klar do zera i malować z odpowiednia ilością utwardzacza ( aha do klaru nie dodaje się rozcieńczalnika,no chyba że jest bardzo gęsty że pluje z pistoletu)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2015 19:25 przez DUDEX.)
05.07.2015 19:23
Szukaj Cytuj
piotrdur Offline
Początkujący
*

Bardzo dziękuję Wam za informacje.. teraz pozostaje mi tylko czekać Smile .... Jeżeli wszystko pójdzie ok, to podzielę się tą informacją i może nawet wyślę zdjęcia Wink

Jeszcze raz dzięki i trzymajcie za mnie kciuki !

Pozdrawiam, Piotrek.
05.07.2015 20:16
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Lester Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: Simson Sr50
Liczba postów: 72
Reputacja: 3
Dokładnie, ja prawie nigdy nie daje rozcieńczalnika Wink No chyba że maluje reflektory to daje 10-15%, w tedy powłoka jest taka ładna szklista i wszystko ładnie się rozlewa Smile

Aktualnie:
Simson sr50 Remont 100% Biggrin
05.07.2015 22:37
Szukaj Cytuj