Ankieta: Który motorower posiadasz?
Simson S51
Simson SR50
inny
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naprawione awarie - podziel się z innymi
Autor Wiadomość
dk_Elblag Offline
Nowy
*

Pojazd: S51
Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Naprawione awarie - podziel się z innymi
Jest tyle postów w tym dziale, a każdy szuka oczywiście odpowiedzi na pytanie 'dlaczego on do ciężkiej $#*! nie działa' Wink

Jeżeli problem udało nam się w jakiś sposób rozwiązać cieszymy się i lecimy w trasę Wink a przydałoby się podzielić tą informacją z innymi, ponieważ mogą mieć podobny problem...

Aby to usystematyzować polecam dodanie postu do tego tematu w formie:

Cytat:[model Twojego Simsona][typ zapłonu]
[symptomy]
Co go bolało... jak najwięcej informacji żeby naświetlić problem
[od kiedy]
W którym momencie zaczął się problem?
[sprawdziłem]
Co wg mnie mogło zawieść, co sprawdziłem...
[przyczyna]
Zdiagnozowana przyczyna awarii...
[rozwiązania]
W jaki sposób rozwiązaliśmy problem / jak można to było zrobić inaczej?

pozwolę sobie zacząć...
[S51][przerywacz]
[symptomy]
Na postoju:
Ładnie pali, jednak po dodaniu gazu i odpuszczeniu zaraz go zamula - muszę dodać dużo gazu aby nie zgasł.
Silnik pracuje nieregularnie. Nie chce utrzymywać wolnych obrotów i gaśnie.
Podczas jazdy:
Nie ma mocy na biegach 1,2
Po rozpędzeniu maszyny nie czuć problemu, jedzie bez problemów przy większej prędkości, aż do momentu wciśnięcia sprzęgła - na wolnych obrotach zaraz go przydusza i chce zgasnąć, o ile nie dodam mu gazu.
Nagranie pracy silnika: [tutaj]
[od kiedy]
Wszystko zaczęło się podczas dłuższej jazdy z Vmax. Simson strzelił dwa razy po czym zgasł. Odpaliłem go dopiero po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów Tongue
[sprawdziłem]
1. Pierwsze co podpada w takiej sytuacji to przytkany gaźnik więc przedmuchałem go dobrze kompresorem i założyłem(w końcu) filterek paliwa. Nie pomogło.
2. Pomyślałem o przestawieniu zapłonu lub wymianie przerywacza, ale z precyzyjnym ustawieniem może być mały problem, więc dla pewności postanowiłem wymienić najpierw kondensator, jako, że styki przerywacza minimalnie, raz na jakiś czas delikatnie iskrzyły. Po odkręceniu iskrownika trafiłem przypadkiem na źródło problemu...
[przyczyna]
Przyczyną problemu okazał się simmerring na wale od strony iskrownika.
Wyskoczył częściowo, jednak nie był wykrzywiony. Simson ciągnął lewe powietrze i się dusił...
[rozwiązanie]
Ponieważ było sobotnie popołudnie(sklepy pozamykane). Posmarowałem wystającą część olejem i dobiłem go delikatnie (używając drewienka)do pozycji w której powinien być. Wchodził z trudem, więc powinno być ok.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłaby wymiana simmerringa na nowy... koszt kilku złotych.
Konieczność, gdyby było na nim widać jakiekolwiek odkształcenie, wykrzywienie, wtedy nawet po wciśnięciu nie uszczelniał by jak należy.
Po wymianie odpaliłem, przejechałem się kilka metrów... problem zniknął jak ręką odjął.
11.06.2011 12:20
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
dk_Elblag Offline
Nowy
*

Pojazd: S51
Liczba postów: 2
Reputacja: 0
RE: Naprawione awarie - podziel się z innymi
Oj chłopaki, nie znajdziecie tego na żadnym innym forum, a jeżeli znajdziecie to skopiowane z tego tematu Smile
post może i na tym forum pierwszy, ale w życiu ich już trochę naklepałem Wink
Mam 22 lata, a simsonka trzymam dla mojego brata, który ma w tej chwili 9 lat. Sam lubię nim czasem pojeździć. 6 lat temu ojciec kupił mi simsonka(wcześniej miałem komara). Chodził jak żyleta, ale wygląd miał jak ten dziadek od którego go kupiliśmyWink
Rok później w wakacje zrobiłem mu lakierowanie rozbierając na części pierwsze. Od kiedy zrobiłem prawko stoi prawie nieużywany w garażu, raz na jakiś czas się nim przejadę. Ostatnio zrobiłem sobie trasę Młynary-Elbląg-Kadyny i z powrotem(ok. 100km) i miałem powyższą awarię.
Te wszystkie fora są tak nieuporządkowane, że ciężko coś znaleźć dla osoby, która rzeczywiście poszukuje rozwiązania awarii, nawet jeśli jest to typowa awaria.
To tyle jeśli chodzi o moje przywitanie Smile

Prosiłbym o nie spamowanie w tym temacie, a jedynie dodawanie odpowiedzi zgodnie ze wzorcem, jeśli możecie.
Ewentualne pytania odnośnie problemów zamieszczać w innym temacie.
pozdrawiam
12.06.2011 16:37
Szukaj Cytuj
Piotrek111938 Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson SR 50
Liczba postów: 462
Reputacja: 10
Miałem ten sam problem jak dk_Elblag. Teraz nawet jak wracałem z 30 km podróży Biggrin dzieje się tak samo, nie chce mi się do niego zaglądać bo go dopiero czyściłem i polerowałem, może dojadę. Mam teraz zamiar jechać na imprezkę więc nie mam trochę czasu grzebać w nim.

[Simson Sr 50]
[symptomy]
Pewnego razu gdy wracałem do domu zaczął mi przerywać skuter, a gdy jechałem ( tzn. próbowałem) v-max strzelało mi z tłumika ( już wiem co mu było... zerwał się wał na kole zamachowym, ale to nie ten problem opisuję) strzelało mi tak gdzieś ze 3 razy, następnie zaczoł głośno chodzić.
[od kiedy]
Gdy wracałem do domu Biggrin, jak przerywał mi skuter i z tłumika strzelało.
[sprawdziłem]
Rozkręciłem tłumik i zauważyłem że ta guma wyszła po za miejsce gdzie ma siedzieć.
[przyczyna]
tłumik.
[rozwiązania]
Wyjąłem gumę i włożyłem na środek tłumika i zaczoł chodzić normalnie tzn. cicho.

Ja tam wolę gołe cycki Szczerbol /Kubeck

Bo u nas na forum jest taka zasada "Gdy forumowicz rozpier**li moderator naprawia".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.03.2012 00:25 przez Piotrek111938.)
12.06.2011 17:07
WWW Szukaj Cytuj
TERY Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: sr50/1
Liczba postów: 847
Reputacja: 24
[model Twojego Simsona][typ zapłonu]SR PLATYNY
[symptomy]Podczas jazdy przerwywał nie chciał się wkręcic na obroty.
[od kiedy]Nie wiem
W którym momencie zaczął się problem?Gdy się urwał kabelek od kondesatora
[sprawdziłem]
gaźnik zapłon ale nie zauważyłem kabelka
[przyczyna]
Urwany kabel który idzie z cewki NN do kondesatora
[rozwiązania]
Włożyłem nowy tylko trzeba to zrobic ostrożnie żeby nie przestawic zapłonu.[/align]
12.06.2011 17:56
Szukaj Cytuj