Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie wchodzi na obroty
Autor Wiadomość
strzalka90 Offline
Początkujący
*

Pojazd: simson s51
Liczba postów: 21
Reputacja: 0
Nie wchodzi na obroty
Witam niedawno kupilem simsona s51 87r przyjechalem nim do domu wszystko spoko kikkanascie km przejechalem ale byl lekki problem dalo rade jechac tylko na 3/4 gazu bo pozniej dusil sie i strzelal w gaznik myslalem ze to kwestia regualcji, ale problem okazal sie mega powazna zagadka wymienilem gaznik z jezdzacego simsona bylo to samo, regulacja obu nie dawala nic zero reakcji, kolejnym krokiem byl zaplon po zdj kola magnesowego chodzil luzno iskrownik przykrecilem go ustawilem przerwe na platynkach wszystko ok dalej to samo , ustawiany na 50 sposobow krok po kroku bez zmian wymienilem kondensator dalej to samo wymienilem przerywacz dalej brak zmian, wymienilem simering od str magneta bo byl kiepski dalej nic, cewka butelkowa kabel WN swieca dalej nic iskra jest juz okej bo wczezniej byla kiepska. Motor moze i odpala ale chodzi tylko na niskich obrotach (lecz nie caly czas bo gasnie)czyli bez gazu, jak dodaje gazu nie ma reakcji jest tylko buuuuu i nic wogole ale to wogole nie chce wejsc na obroty nic nawet powoli jak dodaje gazu to tez nic strzela w gaznik i tlumik na wszystkich gaznikach ktore byly zalozone a bylo ich chyba 3 , mam wrazenie jakby nieraz sam dodawal sb gazu czyli na wolnych obrotach lekko sam przyspieszal prace nie wiem co sie moglo stac nie mam juz pomyslow zadnych walcze z nim od tygodnia po kilka godzin dziennie. Help me bo juz rozkladam rece.
15.05.2017 13:15
Szukaj
R E K L A M A
Grego525 Niedostępny
Wtajemniczony
*

Pojazd: Simson & Honda
Liczba postów: 79
Reputacja: 1
RE: Nie wchodzi na obroty
Fajnie, że tak dużo napisałeś. Wykluczyłeś już wiele możliwości.
Jak się zachowa, kiedy zatkasz ręką gardziel gaźnika?
Może nieszczelność na połówkach karterów? albo pod cylindrem?

Cylinder - 90/4/2/2 by Grego525 + tłok Meteor
Gaźnik - Amal 21T + dysza 80
Zapłon - Ducati Energia + stator LFK
Wydech - SP04 + kolanko fi32
Skrzynia - 5b long
Zębatka zdawcza - 17z
Spalanie - ... l/100km
Przyspieszenie 0-50km/h - ...
Prędkość max - ...
Zasięg na jednym zbiorniku - ...
16.05.2017 23:18
Szukaj
Pawelek01 Offline
Moderator
Moderator

Pojazd: simson 80/4/3 :D
Liczba postów: 1,394
Reputacja: 59
Tak jak Grego napisałał to jest na 100% nieszczelność bo jeśli robi buuu to dostaje za dużo powietrza. Niestety ale to może byś wina uszczelki pomiędzy karterami Sad a sprawdzaleś tłok/cylinder i wymień simering od strony sprzęgła tak dla pewności Biggrin

http://simsony.info/Thread-Simon-s80-by-Pawelek

http://www.jackmotors.pl/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.05.2017 23:27 przez Pawelek01.)
16.05.2017 23:27
Szukaj
strzalka90 Offline
Początkujący
*

grego525 gardziel zatykam, silnik gasnie, włączam ssanie silnik gaśnie. Poprawne reakcje nie jestem z pierwszej łapanki ale ten motorek juz normalnie roz**bał mnie na łopatki. Nieszczelność jest niemozliwa caly silnik tzn wszystkie łączenia karterów sa obsmarowane czerwonym sylikonem.. MAŁO TEGO gosc od ktorego kupilem tego sima byl tak perfidny ze nwaet opie***lił simering od str koła magnesowego sylikonem bo mu wyskakiwał rece opadaja wywalilem go kupilem nowy i sie trzyma, ja nie wiem co niektórzy mają w głowach.. Nie sprawdzalem połączenia cylinder głowica, cylinder silnik, ale to nie jest lewwe powietrze wiem ze objawy na to wskazują. Tak jak wyzej zobaczcie sobie co WYMIENIŁEM i podmienilem z simsona po generalnym remoncie silnika ktory nawet nie jest jeszcze w pełni dotarty + chodzi jak rakieta. Podmieniony byl iskrownik z kolem magnesowym, gaznik fajka kabel WN, byla kiepska iskra nic nie dalo podmienilem cewke NN w iskrowniku nic zero po 50 tys razy ustawiany zaplon nic. Simeringu Panie kolego nie wymieniam a nawet tam nie zaglądam bo gdyby simering byl nieszczelny to by kopcił i lal olejem z rury a tu susza, sądze ze to wina elektryki bo komus sie tu nudzilo i cos kombinował. Kolejna sprawa jest taka ze po wymianie wszystkiego i po zalozeniu wszystkich starych czesci na luzie simson odpala i chodzi ladnie bez ssania jak mu dam gazu to znowu strzaly z gaznika /tlumika i buuu i koniec ale jak mu dam ssanie to chodzi okej ale tylko na wysokich czyli caly czas gaz bo jak puszcze to gasnie, i na ssaniu nawet nawet jakos jedzie choc caly czas przerywa mam juz go dosyc jeszcze takiego cyrku nie mialem z motorem. Mam rometa 2375 i tez z poczatku fiksował ale wymienilem kilka łożysk simeringi i w duzym skrocie mówiąc ustawilem zaplon ale musialem rozwiercic podstawe zeby bylo tak jak książka pisze, i teraz moze stac 5 lat przelewam go strzal i gra i bez gadania. A tu ? ja nie wiem roznica jest ogromna bo tu 4 biegi o wiele wiecej mocy w tamtym tylko 2 ale szkoda gadac jak sie sypie to wszystko.
17.05.2017 22:13
Szukaj
jaro5 Offline
Moderator
Moderator

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 2,815
Reputacja: 87
Pozostaje teraz zdjąć cylinder i obejrzeć tłok i cylinder.

pomiar mocy hamownia 70/6m https://www.youtube.com/watch?v=T680V705TWU
drag race https://www.youtube.com/watch?v=M2HFExKamVw
Simson enduro temat; http://simsony.info/Thread-Simson-S51-en...eaktywacja
Motorynka temat; http://simsony.info/Thread-Projekt-z-sil...ek-by-jaro
18.05.2017 07:34
Szukaj
strzalka90 Offline
Początkujący
*

Do tloku nie zagladalem cylindra nie ogladalem ale podczas kopniecia czuc kompresje, okej sprawdze zobacze co w nim gra ale bez obrazy nie sadze aby stalo sie to tak nagle, Dzis np go odpalilem i jakos jezdzil i na ssaniu i bez ssania tylko caly czAs przerywal nie rowna praca taka jakby iskry dobrej nie dostawal bez kitu jaja takie z ttm motorkiem ze nie wiem, na luzie na pelne obroty wchodzil zajebiscie jak mu zapialem jedynke to momentalnie muł, i tak w kolko juz nie wiem zaprowadze do jakiegos magika ze sprzetem bo juz rece opadaja. Normalnie szajse
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2017 22:35 przez strzalka90.)
18.05.2017 22:34
Szukaj
R E K L A M A
strzalka90 Offline
Początkujący
*

Dobra po miesiacu walki mojej i teraz znajomego mozna go nazwac elektromechanika bo podjął sie naprawy i podołał, przetrzepana elektryka, rozbierany silnik, tłok cylinder przepatrzone, mechanicznie wszsytko sprawne w 100%. Powiem w skrócie przyczyną były zamienione miejscami cewki w iskrowniku jedna była na miejscu drugiej szczerze mówiąc nawet gdybym zauwazyl tę różnice to i tak bym nie wpadl na to, że to moze byc przyczyną.. ale jednak
23.06.2017 13:43
Szukaj