Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z umową
Autor Wiadomość
karol741 Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: Simson S51 B1-3
Liczba postów: 40
Reputacja: 0
Problem z umową
Witajcie. Kupiłem Simsona. Niby wszystko ładnie pięknie, 3 poprzednich właścicieli, gdzie drugi zgubił umowę i ją podrobił. No i teraz jeśli chcę go zarejestrować to musimy wziąć właściciela nr. 1 i właściciela nr. 2 by pod kopią umowy się podpisali i napisali, że to kopia z powodu zaginięcia oryginału itd. No i ten drugi właściciel wszystko mu obojętne. Chcemy to podpisze. Ale problem jest z pierwszymi. Moja matka bardzo ich prosiła o pomoc, gdzie od żony 1 właściciela słyszała, że moja matka im grozi i że oni za pomoc nic nie chcą, ale za 100zł im się nie opłaca. I nie rozumieją tego, że jeżeli Simsona sprzedam dalej to będą mieli dalej to samo i to będzie im się ciągnęło w nieskończoność, chyba, że ktoś tego Simsona rozwali, choć do końca pewnie to sprawy nie załatwi. Ktoś ma jakiś pomysł? Może wniosek o uzupełnienie dokumentów w wydziale komunikacji? Tylko takowego nie mogę znaleźć, ktoś bylby miły podeslać formularz? ALbo jakiś inny pomysł?

"Dopiero tu był, za górą już znikł
Tak przemknął obok mnie i obok ciebie
We włosach miał wiatr, a w ręku róży kwiat
Do kogo mógł jechać, ja nie wiem
"
23.04.2015 12:05
WWW Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Mumii Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson Sr50
Liczba postów: 468
Reputacja: 4
RE: Problem z umową
Przecież wystarczy jeśli masz umowę z tym człowiekiem od którego kupiłeś. Jeśli on pójdzie do wydziału komunikacji i zgłosi sprzedaż simsona (wyrejestruje) to ty normalnie juz dalej rejestrujesz. Nie kimnie troche o co chodzi bo skoro były wszystkie umowy dobrze napisane i simson jest zarejestrowany to to ze nie ma jakiejś starej to wgl nie potrzebne

SRka od Mumiego - Temat na forum

BP

Kliknij UP
23.04.2015 13:28
Szukaj Cytuj
karol741 Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: Simson S51 B1-3
Liczba postów: 40
Reputacja: 0
Było trzech właścicieli. Między 1 a 2 jest podrobiona umowa i nie da rady zarejestrować.

"Dopiero tu był, za górą już znikł
Tak przemknął obok mnie i obok ciebie
We włosach miał wiatr, a w ręku róży kwiat
Do kogo mógł jechać, ja nie wiem
"
23.04.2015 20:34
WWW Szukaj Cytuj
arturwietnam Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: simson sr50 b4
Liczba postów: 616
Reputacja: 49
Ciągłość umów musi być i tego nie ominiesz , zaś mumii , powiedz mi jak ten 3 właściciel ma zgłosić sprzedaż jeśli jedna umowa jest podrobiona?

ewentualnie postrasz 1 właściciela że jeśli nie zrobi kopii to jak ktoś bd miał wypadek to jemu lecą zniżki i on przejmie całe koszta, lub weź od niego jego kopię umowy

W moim garażu:
I: Simson sr50 B4 '88r
II: Romet Pony 301 '89r
lll: Romet Kadet m760 '88r
IV: Romet Ogar 205 '88r
V: Romet 50t1 '80
VI: Simson s50 b '75r
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.04.2015 14:28 przez arturwietnam.)
26.04.2015 14:20
Szukaj Cytuj
jaroslaw97 Offline
Ekspert
*

Pojazd: Simson S51 Elekt
Liczba postów: 1,848
Reputacja: 49
Nic się nie da zrobić bo w dowodzie widnieje ten pierwszy!źle to widzę!!!Skoro jest kilka umów po drodze i nikt z nich nie przerejestrował na siebie i brak jest umowy po drodze to osoba która ją zgubiła a sprzedała motor dalej ,zgodnie z prawem nie była właścicielem(bo nie miała umowy) i sprzedała go bezprawnie.To jest pokręcone ale tak niestety to jest.Gość który zgubił umowę nie miał prawa sprzedawać pojazdu dalej!!!!!!To on powinien zadbać o podpisanie nowej umowy!Skoro tego nie zrobił i podrobił umowę to mogą być kłopoty jak ktoś zacznie wnikać.Porozmawiaj z tym gościem co zgubił umowę i mu powiedz że sprzedając z podrobioną umową dopuścił się wykroczenia.Bez umowy nie był właścicielem pojazdu.To tak jak by ukradł motor z dokumentami i go sprzedał dalej.Bez umowy nie był właścicielem.A to że następna umowa jest już ok to nie ma znaczenia bo brak jest wcześniejszej.To tak jak by złodziej sprzedał pojazd dalej.Brak umowy z właścicielem z dowodu narobi kłopotów.On może powiedzieć że pożyczył tylko pojazd(z dokumentami) a teraz żąda zwrotu!!!!Tak to wygląda prawnie.Ścigaj tego co zgubił umowę a nie pierwszego i go postrasz!!!!Bo on dopuścił się wykroczenia sprzedając tobie jako właściciel choć nim nie był bo zgubił umowę.A druga sprawa że tak jest bardzo często jak się kupuje tanio i z kilkoma umowami.

Ścigaj gościa co umowę zgubił bo to on sprzedał RZECZ NA KTÓRĄ NIE MA DOKUMENTU ,BO ZGUBIŁ.Jak ten by się uparł pierwszy to by powiedział że chce motor który tylko pożyczył.Zgodnie z prawem to ten pierwszy jest nadal właścicielem!Nie ma dokumentu że on sprzedał komuś ten motor.I obstawiam że on tym wie i dlatego mówi że mu się nie opłaca za 100zł.Proponuję żeby ten co zgubił umowę mu zapłacił bo to on narobił gnoju!!!!Sprzedał nie swoje!!!!!Takie jest prawo.A jeszcze dokumenty podrabiane to kryminał.A to co piszą o OC itd to w przypadku braku umowy nie ma żadnego znaczenia.Możesz jeszcze sprawdzić w urzędzie czy ten pierwszy zgłaszał sprzedaż.Jak nie to jest pozamiatane.Ścigaj drugiego bo to on będzie miał kłopoty a nie ten pierwszy!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.05.2015 20:01 przez jaroslaw97.)
19.05.2015 19:40
Szukaj Cytuj