Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przystosowanie przyczepki od Schwalbe do S53
Autor Wiadomość
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: SR 50
Liczba postów: 502
Reputacja: 4
Przystosowanie przyczepki od Schwalbe do S53
Na dniach kupiłem przyczepkę złom prawdopodobnie od Schwalbe za 50€
Wanna chyba jest z nierdzewki pałąk jest złamany ale mam niby drugi sprawny, Posiadam dwa koła jedno wydaje się być oryginalne gdyż ma grubą ale wąską felgę i grube nie rowerowe szprychy. Drógie koło jest raczej rowerowe.
Montaż kół do wanny jest jak w taki sam jak w widełkach przednich w rowerze.
Przyczepkę potrzebuje aby wozić w niej 60-70kg na moje wycieczki długodystansowe simsonem.
Jutro jadę do znajomego aby zacząć przerabiać tą przyczepkę.
Planuje dać jej niezależny wahacz na każde koło myślałem nad zastosowaniem simsonowskich amortyzatorów ale już stwierdzam że będą za mocne. simson waży 90kg, Tyle będzie wózek z ładunkiem ważył.
Od czego dać amortyzatory? Aby były mięciutkie jak simson pod pełnym obciążeniem? Może od jakiegoś mini crossa dla dzieciaków?

Koła wkładam od simsona s53. Tylko się teraz zastanawiam czy nie będzie za dużych oporów toczenia? Może by nowe od ogara/komara kupić? Są wąskie i 90kg powinny wytrzymać.

Myślałem tez nad zastosowaniem wahaczy od simsona dla każdego z kół albo wyspawanie takich, ale jeśli zastosuje koła z rometa to i wahacze bym wziął od niego.

Trzeba pamiętać że ciągnąć to będzie S53 z mocą 8-9KM. Więc stała prędkość to łudzę się że będzie 70km/h według GPS.

Z chęcią zastosował bym jak najwęższe koła ale te rowerowe są zbyt słabe.

Błotniki myślałem aby zastosować od WSk płytkie bo takie mam jednak są zbyt ciężkie. Chyba kupię dwa przednie od S51 jeśli znacie takie które będą zakrywać połowę koła to napiszcie.

Muszę w S53 tylną instalację przerobić podłączać się z wtyczką samochodową oświetlenie przyczepki. Myślałem nad oświetleniem. Aby starczyło prądu muszę przejść na ledy i to wszędzie. Gdyż mam zamiar zdublować tylne oświetlenie czyli aby było jak w samochodzie z przyczepką. Zabieg ten stosuje aby Policja w różnych krajach nie znajdowała powodów do wymuszeń łapówek.
Wygląd kloszy zastosuje taki jak w S53 aby współgrały z motorowerem gdyż tylko on będzie ją ciągał.
Oryginalny zaczep jest zbyt figlarowny. Myślałem nad zamontowaniem końcówki drążka kierowniczego z małego samochodu. Jedyna moja obawa to taka że sztywno chodzi na boki i w zakrętach prawie nie mógł bym się składać. Chyba że kupię taki już rozklekotany.

Jeśli macie jakieś pomysły i możecie coś doradzić to piszcie.
Przyczepka musi bezawaryjnie przejechać co najmniej 40tys km z obciążeniem stałym co najmniej 70kg Jazda w różnych warunkach drogowych łącznie z jazdą po leśnych drogach i bardzo dziurawych asfaltach (które notabene są najgorsze dla zawieszenia.)
05.12.2021 00:50
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Qwet Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 585
Reputacja: 10
RE: Przystosowanie przyczepki od Schwalbe do S53
Przyczepka do moto w ogóle uniemożliwi ci większe przechyły, bo w pewnym momencie przyczepka wyleci z zakrętu w krzaki a ty razem z nią. Ale fakt, niewielki kąt gięcia przegubu z końcówki drążka kierowniczego może być problemem - byle gleba parkingowa może spowodować jego wyłamanie. Musiałbyś dodatkowo założyć jakieś łożysko łączące przegub z dyszlem, tak żeby obracało się swobodnie. Od biedy może być po prostu nie kontrowanie gwintu mocującego przegub w dyszlu, wtedy by się lekko odkręcał i dokręcał przy przechyłach.

Niezależne wahacze hmm. Jeśli dasz motocyklowe to w zakrętach oba koła będą się przechylać w stosunku do przyczepki na zewnątrz zakrętu, aby tego uniknąć musiałbyś je wzmocnić, wspawać dodatkową grubą poprzeczkę jak najbliżej opony czy coś. Koła od komara/ogara jak najbardziej, 2.25, ale pamiętaj że mają większą średnicę niż simsona. Błotniki też mogłyby być od komara/ogara, zakrywają połowę koła.

Amortyzatory mogłyby być nawet te od simsona gdybyś wspawał nowe mocowania na wahaczu bliżej jego osi. Najlepiej w kilku miejscach na długości wahacza, wtedy popróbowałbyś przykręcić wahacze raz bliżej raz dalej i zobaczył w którym mocowaniu jest najlepsza amortyzacja przy docelowym obciążeniu. Potem odciąć pozostałe mocowania i zamalować czarnym. Takie rozwiązanie dałoby spory skok zawieszenia, znacznie większy niż w simsonie.

Jeśli założysz zapłon Ducati Energia i żarówkę nie więcej niż 35W z przodu, to jeszcze starczy prądu na dodatkowe dwie żarówki 5W z tyłu. Światła stop (wszystkie trzy) musisz wtedy zasilać z akumulatora. A jeśli już chcesz wstawić żarówki/lampy LED-owe z tyłu to pamiętaj że nie wolno ich zasilać napięciem przemiennym, wtedy do pozycyjek też musiałbyś pociągnąć napięcie stałe.
W kierunkowskazach motoru wymienić żarówki 21W na 15W i w przyczepce też założyć 15W, żeby nie uwaliło przerywacza. Albo w przyczepce dać kierunkowskazy LED-owe i wtedy 21W w moto mogą zostać.

Mój simson S51: http://simsony.info/Thread-Simson-S51-pr...wy?page=17
Przyspieszenie 0-100: https://youtu.be/jehS91OMQNE
Prędkość maksymalna: https://youtu.be/cg9EK96myXY
Wyprawa simsonem do GRECJI: http://simsony.info/Thread-Wyprawa-do-Gr...otorelacja
05.12.2021 11:03
Szukaj Cytuj
HoeronixHD Offline
Moderator
Moderator

Pojazd: S51 S70 E38
Liczba postów: 1,443
Reputacja: 23
W simsonach stosowano plastikowe przednie błotniki, myślę że dobra alternatywa dla blaszanych, dużo lżejsze.

Mój endurak
05.12.2021 13:37
WWW Szukaj Cytuj
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Omówiłem temat ze znajomym i wstępnie ustaliliśmy.
Wahacze kół 2 od simsona, trzeba je tylko zwężać (żeby przyczepka nie była taka szeroka)
Koła komplet mam od s53 więc jednak te użyje. Cięcie kosztów.
Do każdego wahacza zrobi się amortyzator centralny amortyzator muszę znaleźć jakiś od tych poket bików dla dzieciaków aby były miękkie. Amortyzator od simsona jest wyższy niż burty dlatego odpada.
Mocowanie pewnie drążka kierowniczego.
Problem polega na tym że znajomy ma kupę roboty i jeśli z nią ruszy to pewnie będzie marzec.
05.12.2021 16:56
Szukaj Cytuj
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Kupiłem ledowe migacze i tylną lampę. Oraz błotniki tylne od Simsona Wahacz i ośki. Teraz szukam amortyzatorów aby zrobić nie zależne zawieszenie. Zamawiam po jednym amortyzatorze na próbę z poketBaika i przednim od quada 110 ccm.
Całość niestety będzie dopiero składana w kwietniu. Gdyż jest trochę gięcia, cięcia i spawania a ja nie mam na to warunków i narzędzi.

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2021 21:17 przez twojstara1.)
19.12.2021 21:08
Szukaj Cytuj
Qwet Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 585
Reputacja: 10
Tą lampę podpinasz tylko pod prąd stały czy będziesz próbował pod przemienny jak oryginalną?

Tak sie teraz zastanawiam w jaki sposób będziesz zabezpieczał zawartość przyczepki przed kradzieżą? Czy może będziesz za każdym razem chował to wszystko do namiotu?

Mój simson S51: http://simsony.info/Thread-Simson-S51-pr...wy?page=17
Przyspieszenie 0-100: https://youtu.be/jehS91OMQNE
Prędkość maksymalna: https://youtu.be/cg9EK96myXY
Wyprawa simsonem do GRECJI: http://simsony.info/Thread-Wyprawa-do-Gr...otorelacja
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2021 09:22 przez Qwet.)
20.12.2021 09:19
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Prąd przemienny. Nie muszę wtedy stosować przeróbek.
Jeśli się gdzieś zatrzymuje w gościnicy to zazwyczaj z zamykanym podwórkiem.
Chce też dorobić plandekę jak na przyczepach samochodowych albo na wiosnę pobawić się z matami i żywicą aby stworzyć twardą klapę którá będzie można podnosić aby zwiększyć pojemność przyczepy.
3 na 4 razy śpię w lasach i na łąkach. Tam mnie nikt nie znajdzie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2021 10:48 przez twojstara1.)
20.12.2021 10:42
Szukaj Cytuj
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Ktoś ma jakiś pomysł na montaż przyczepki do simsona tak aby można się było jak najbardziej na zakrętach wykładać? Oryginał był podobny do zaczepu z samochodu. Też jest kulka i gniazdko.
12.01.2022 23:00
Szukaj Cytuj
maras52 Offline
Aktywny
*

Pojazd: Kumbajn Grubski
Liczba postów: 195
Reputacja: 2
[Obrazek: FpKOeAp.png]

Uniball, łożysko i możesz nawet szlif zaliczyć z przyczepką.

Zdravim =MRS=
[Obrazek: logo.png]
Elektronika Cyfrowo-Analogowa / Elektryka <- PRIV
Deore i wincyj nie trzeba Szczerbol
13.01.2022 00:27
WWW Szukaj Cytuj
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Mam określone założenia co do konstrukcji przyczepki. Musi mieć niezależne zawieszenie każdego koła i ramę do której będę mógł przyczepić różne wanny.
Czyli wyszło na to że niepotrzebnie kupowałem przyczepkę od shwalbe bo i tak trzeba zrobić całą nową.
Jednak muszę znaleźć nowego spawaczo ślusarza bo ten 3tys zł uważał że będzie zdecydowanie za mało.

Materiały mam lub prawie wszystkie mam. Jeśli ktoś ma doświadczenie w spawaniu i cięciu i jest mi w stanie zrobić wózek z dwoma nie zależnymi kołami za 1,500zł to piszcie na priv.
Zdjęcie tabliczki shwalbe https://zapodaj.net/d8e730731d7ce.jpg.html
18.01.2022 10:31
Szukaj Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Części do Simsona - www.jackmotors.pl

Kontakt | Simson forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa użytkowników Simsony.info