Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Redukcja z międzygazem w 2t
Autor Wiadomość
filipS51 Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: Simson s51enduro
Liczba postów: 60
Reputacja: 0
Redukcja z międzygazem w 2t
Witam wszystkich.
Zdaje sobie z tego sprawe że niejestem profesionalnym motocyklistą i mogłem coś pomylić więc dlatego zakładam ten może banalny temat dla innych kturzy takrze uczą się jeździć i redukować z międzygazem.
Wiadome jest że motocykla 2t nie chamujemy silnikiem przeciwienistwem jest 4t gdzie możemy chamować silnikiem. Jeśli się nie mylę i dobrze znam regułę międzygazu (w tym samym czasie : dodaje gazu wciskając sprzegło i zbijając bieg, po zbiciu biegu ujmuje gaz i puszczam sprzęgło całą czynność staram robić szybko lecz nie można robić tego zbyt często za jednym razem) to to jest tak zwane chamowanie silnikiem więc nie powinno występować w 2t jakim jest simson i mz https://m.youtube.com/watch?v=_1s6VeALa5s tu gość pod koniec hamuje silnikiem mz'ką.
No i pytanie jest jedno jak redukuje z między gazem moim simsonem to mam jakoś troche dohamować hamulcem fcześniej i dopiero redukować czy poprostu
Jade zauszmy 65km/h i redukuje z między gazem bez hamowania hamulcami czy jak, jaka jest kolejność w 2t . Pozdrawiam i serdecznie dziekuje za pomoc Smile
26.01.2019 00:20
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Grzegrzyk Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson S51 1982r
Liczba postów: 423
Reputacja: 13
RE: Redukcja z międzygazem w 2t
Ogólnie hamowanie silnikiem przy 2t jest niezdrowe. Wynika to z systemu smarowania. Przy zamkniętej przepustnicy do komory spalania i skrzyni korbowej dostaje się zdecydowanie mniej mieszanki paliwo-powietrze w związku z tym również mniej oleju. Może to powodować przytarcia silnika w dłuższym okresie używania tego sposobu hamowania. W samochodach z dwusuwowymi silnikami (Syrena, Trabant) koło zamachowe było również wolnym kołem co uniemożliwiało sytuacje w której koła napędzają silnik. Zapobiegało to, jak już wyżej wspominałem, zatarciom. W motocyklach to rozwiązanie nie jest stosowane z powodu ceny i/lub skomplikowania konstrukcji. W związku z tym co tu napisałem mogę ci tylko zasugerować hamowanie z wciśniętym sprzęgłem i wyrównywanie obrotów (po zmniejszeniu prędkości podbijasz obroty i puszczasz sprzęgło kiedy opadają. Wtedy obroty silnika zmieniają się tak jak przy zmianie biegu na wyższy - spadają żeby dopasować się do obrotów skrzyni.) Pozwala to zminimalizować lub całkiem wykluczyć występowanie nieprzyjemniej straty prędkości pojazdu kosztem wyrównania obrotów silnika i skrzyni.

Pomogłem? Zostaw plusa!
26.01.2019 17:19
Szukaj Cytuj
filipS51 Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: Simson s51enduro
Liczba postów: 60
Reputacja: 0
Czyli jak chcę zredukować to naciskam sprzęgło ujmując gazu hamuje hamulcami by prędkości spadła odpuszczam hamulce i z nadal wciśniętym sprzęgłem dodaje gazu przed zbiciem biegu. Reasumując dodaje gazu na wciśniętym sprzęgle przed zbiciem biegu.
Jeśli mam racje to koleś na mz'ce robi krzywde swojemu motocyklowi.
26.01.2019 17:55
Szukaj Cytuj
Grzegrzyk Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson S51 1982r
Liczba postów: 423
Reputacja: 13
Dodajesz gazu po zrzuceniu biegu dopiero wtedy wałek skrzyni ma prędkość do której chcesz dopasować prędkość silnika. Krzywda od razu się nie stanie ale nie jest to tak jak mówiłem najzdrowsze. Wpisz na YouTube "rev match motorcycle" i pooglądaj filmiki na ten temat. Nawet jak nie rozumiesz po angielsku to spokojnie zaczaisz o co chodzi chociażby po dźwięku jaki wydaje silnik.

Zresztą. Nie musisz wcale wyrównywać obrotów jak na tych filmach - gwałtownie dodając gazu na sprzęgle. Wystarczy jak będziesz hamował na sprzęgle i przy redukcji będziesz dodawał gazu proporcjonalnie do puszczenia sprzęgła. Wtedy prędkości również się wyrównają

Pomogłem? Zostaw plusa!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2019 12:31 przez Grzegrzyk.)
26.01.2019 19:59
Szukaj Cytuj