Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strzelanie z wydechu , kichanie
Autor Wiadomość
hubertsedes Offline
Początkujący
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Strzelanie z wydechu , kichanie
Witam .
Pisałem juz post na temat remontu silnika . zostaly wymienione miedzy innymi cylinder glowica tlok gaznik , kable . Simson odpalil i jezdzil ale gasl . Zamieniłem cewke butelkowa od innego simosna i juz lepiej . Zaczal ciezko odpalac na kopnik lepiej na popych . Jak juz rozpali to na jedynce na wolnych obrotach jedzie , na luzie juz gasnie jakby go zalewalo . Bawilem sie regulacja gaznika , ale bez wiekszego efektu . Planuje zakupic nowy stator pod 12v (bo chyba poprzedni nie zmieniony z 6V a bylo cos z tym zmieniane) , cewke butelkowa . Myslicie ze to cos poprawi ?
Dodam jeszcze ze zaczął strzelac z wydechu doysc mocno . Rozkrecalem caly wydech i czyscilem myslicie ze moglem cos zle zlozyć czy to przez co innego ? Zazwyczaj jak sobie strzeli to odpala .

Zeby wymienic instalacje na 12v co potrzebuje? Wymienione:
-Zarowki
-kable
-stator zamowilem na 12v
-cewka butelkowa nowa
cos jeszcze czy to wszystko ?

Dodatkowo dosc nietypowy problem (jak dla mnie) a mianowicie jak simosonowi sie doda gazu to jedzie a jak pusci to schodzi z obrotow i ma jakby drugie takie spowolnienie . Mam filmik postaram sie go wrzucic .

Filmik : https://imgur.com/h5XSM9A polecam z glosem tam slychasz to szarpniecie po puszczeniu gazu .

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi Smile

Myśle ze to moze byc rowniez wina simeringow , bede je wymienial ktos jakies poradniki do tego ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.04.2020 00:34 przez hubertsedes.)
02.04.2020 00:08
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Golibroda Offline
Moderator
Moderator

Pojazd: S51E/ WSK125
Liczba postów: 818
Reputacja: 34
RE: Strzelanie z wydechu , kichanie
Ewidentnie najpierw zapłon ustawić poprawnie. Najczęstszą przyczyną strzelania w tłumik jest właśnie nie poprawnie ustawiony zapłon. Najpierw nim się zajmij a dopiero wymieniaj simmeringi i inne rzeczy.

Chcesz napisać post/wątek? Najpierw zastanów się i dopiero pisz- ułatwisz zrozumienie posta innym użytkownikom, a no i nie znajomość regulaminu szkodzi Biggrin
02.04.2020 01:10
Szukaj Cytuj
hubertsedes Offline
Początkujący
*

(02.04.2020 01:10 )Golibroda napisał(a):  Ewidentnie najpierw zapłon ustawić poprawnie. Najczęstszą przyczyną strzelania w tłumik jest właśnie nie poprawnie ustawiony zapłon. Najpierw nim się zajmij a dopiero wymieniaj simmeringi i inne rzeczy.

na pych odpala i jezdzi w miare ok tylko zalewa go na luzie . Zanim byl problem z tym to zostalo z 3 km zrobione po czym zgasl i byl problem z odpaleniem . Mysle ze to simeringi .
02.04.2020 11:09
Szukaj Cytuj
Golibroda Offline
Moderator
Moderator

Pojazd: S51E/ WSK125
Liczba postów: 818
Reputacja: 34
Podtrzymuje swoje zdanie nadal odnośnie zapłonu, simmeringi na razie bym nie tykał. A jak jest na na luzie, i dasz mu więcej gazu do gaśnie czy jakoś chodzi. Jeśli zapłon jest nie prawidłowo ustawiony to może to się objawiać brakiem obrotów jałowych. Gaźnik jest podejrzany także ale skoro strzela w wydech to ewidentnie źle ustawiony zapłon. Odnośnie simmeringów, jeśli puszczałby od strony zapłonu to gdybyś zatknął dolot powietrza do gaźnika to nie powinien od razu zgasnąć. Odnośnie uszczelniacza od strony sprzęgła, ubywa ci oleju z silnika? Kopci na niebiesko? Czujesz benzynę w oleju silnikowym?

Chcesz napisać post/wątek? Najpierw zastanów się i dopiero pisz- ułatwisz zrozumienie posta innym użytkownikom, a no i nie znajomość regulaminu szkodzi Biggrin
02.04.2020 14:44
Szukaj Cytuj
hubertsedes Offline
Początkujący
*

Tak kopcil bardzo z wydechu jakby olejem , dziś zauważyłem wyciek oleju z kopnika zamówiłem już części za 500 zł między innymi wszystkie łożyska simerinngi starter itp. Simson stał z 15 lat w szopie u sąsiada bo żaden fachowiec nie mógł to zrobić ?? A jako student się nudzę na kwarantannie to zrobię generalny remont. A poki paczka nie przyjdzie to się pobawie z zapłonem.
02.04.2020 14:49
Szukaj Cytuj
iksdelelel Offline
Aktywny
*

Pojazd: Simson SR50
Liczba postów: 207
Reputacja: 1
Ewidentnie zapłon, już nie raz miałem taki problem, zacznij od jego ustawienia potem reszta bo w niczym innym winy nie widać. Jeśli wychodzi ci olej to możliwe że wydmuchało uszczelkę pomiędzy karterami?
02.04.2020 19:47
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
hubertsedes Offline
Początkujący
*

To simmeringi prawdopodobnie bo cieknie olej z kopnika
Bwde dawał znac
02.04.2020 21:09
Szukaj Cytuj
hubertsedes Offline
Początkujący
*

Silnik rozpolowiony cały umyty, wymienione wszystkie łożyska segery I simerringi zaplon ustawiony idealnie I nie chce nawet zagadać:/
11.04.2020 09:24
Szukaj Cytuj
iksdelelel Offline
Aktywny
*

Pojazd: Simson SR50
Liczba postów: 207
Reputacja: 1
Może wkręcona świeca traci iskrę pod ciśnieniem? Sprawdź na kilku świecach i wlej trochę benzyny na tłok i czy zagada jakkolwiek. Spróbuj odpalać go też bez filtra powietrza
11.04.2020 12:13
Szukaj Cytuj
hubertsedes Offline
Początkujący
*

Aktualizacja
Zmieniłem cewke na stara , ustawiłem zaplon palił na strzała. Spadł seger z kopnika i wypadal. Rozkrecilem. Jeszcze raz dekiel że strony sprzegla I skręcalem tam .
Teraz nie da biegów wrzucić, kopnik nie działa. Na popych I na jedynce śmiga. Ktos jakieś pomysły? Po świetach myślę jeszcze raz rozebrać ten dekiel I zastanawiam się czy jak tam poskładam to będzie ok czy trzeba rozpolowic znowu silnik . Wydaje mi się że środek silnika raczwj dobrze złożony bo składane razem z filmikiem wszystko niby ok
12.04.2020 09:20
Szukaj Cytuj