Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studnia czy siec wodociągowa
Autor Wiadomość
Adamso Offline
Nowy
*

Pojazd: Simson s51
Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Studnia czy siec wodociągowa
Studnia, czy sieć wodociągowa?
Szambo, czy miejska kanaliza?
Koszty utrzymania/wywozu szamba, a koszty korzystania z kanalizy miejskiej?
25.02.2021 10:51
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
waldi Offline
Początkujący
*

Pojazd: Simek
Liczba postów: 15
RE: Studnia czy siec wodociągowa
Sam abonament co miesiac za kanalize to 21zl a scieki prawie 11zl za m3, czyli wg wodociagow przypada 3m3 wody na miesiac na uzytkownia i tyle samo odprowadzisz sciekow (zalozmy, ze zuzywasz te 3m3) czyli rachunek wychodzi ok 162zł na uzytkownika przy rodzinie 3-osobowej 358zl za same scieki za okres 3 mcySmile wywoz nieczystosci to wychyba 200zl na 3mce? tu strzelam, bo to zalezy od pojemnosci szamba. Oczywiście cena może się różnić w zależności od tego, gdzie mieszkasz.
Studnia i szambo są tańszym rozwiązanem. Plusem w przypadku studni jest również darmowa woda do podlewania trawnika:
https://www.rp.pl/Zdrowy-styl-zycia/2102...-wody.html
W sytuacji, w ktorej chcecie taka wodę pić, powinniście przeprowadzić badania jej składu.
25.02.2021 11:44
Szukaj Cytuj
Posimsonowany Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: Simson S51E'87
Liczba postów: 99
Reputacja: 1
Ja powiem tyle: na Lubelszczyźnie np jak przeliczyłem to bardziej mi się opłaca brać wodę z rurociągu,ale szambo mieć własne.Ceny za wywóz u mnie w okolicy są małe,bo dalej jest walka o dominację na rynku.Polecam sobie wszystko indywidualnie wyliczyć by znaleźć złoty środek.
26.02.2021 17:34
Szukaj Cytuj
maras52 Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: Kumbajn Grubski
Liczba postów: 86
Cytat:Studnia, czy sieć wodociągowa?
Mam jedno i drugie. Wodociągi na "co dzień", studnia do ogrodu i w razie "w" żeby się umyć (pić się nie odważę bo jest za blisko rowu).

Cytat:Szambo, czy miejska kanaliza?
Jako że mam styczność z gównianą branżą Szczerbol polecam PBOŚ Wink wywóz osadnika raz na rok (w przeciwieństwie do zwykłego szamba), "wodę" z wyjścia można używać do np. ogrodu.

Poza tym w dzisiejszych eko-zj...nych czasach musisz mieć na szambo kwity o spełnieniu norm ochrony środowiska itp itd kilo papieru i worek pieniędzy więcej.

Zdravim =MRS=
[Obrazek: logo.png]
Elektronika Cyfrowo-Analogowa / Elektryka <- PRIV
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.02.2021 13:37 przez maras52.)
27.02.2021 13:36
WWW Szukaj Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Części do Simsona - www.jackmotors.pl

Kontakt | Simson forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa użytkowników Simsony.info