Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wahacz Wojtala garage
Autor Wiadomość
Raakieta50ccm Offline
Początkujący
*

Pojazd: Simson s51
Liczba postów: 30
Reputacja: 0
Wahacz Wojtala garage
Cześć wszystkim, mam problem z montażem wahacza od wojtali. Mianowicie wahacz po zamontowaniu ma luz na boki około 1 cm . Czy do tego wahacza trzeba montować jakieś specjalne dłuższe tulejki od mocowania silnika czy mogą być oryginalne . Wszystkie podkładki są na miejscu. Dociąć kawałek starej tulejki i zamontować? Tylko musiałbym to równo podzielić na stronę żeby wahacz był w osi. Miał ktoś taki problem?
20.05.2022 15:38
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: SR 50
Liczba postów: 778
Reputacja: 8
RE: Wahacz Wojtala garage
Ja 2 tygodnie temu zamontowałem wahacz wojtali i nie ma żadnego luzu.
Zresztą nie może go być gdyż tuleja metalowa ciasno oplata trzpień metalowy łączący ją z ramę.
W wahaczu wojtali siedzą tuleje z tworzywa sztucznego a nie z gumy.
Chyba że nie masz luzu skośnego tylko lewo prawo na ośce ale twgo też nie powinno być, bo jak założysz skosy od ramy z podnóżkami pasażer to akurat po dokręceniu trzyma się to wszystko sztywno.
20.05.2022 17:31
Szukaj Cytuj
Raakieta50ccm Offline
Początkujący
*

Mi nie chodziło o tulejki wahacza tylko od mocowania silnika. Luz jest prawo lewo około 0.5-1 cm, między tulejką od mocowania silnika a tulejką wahacza . Podczas dokręcania wszystkiego luz zostaje natomiast wahacz zaczyna się zginać do środka i bardzo ciężko chodzi góra dół. Nie mam pojęcia czemu jest aż taki luz . Za krótkie tulejki od mocowania silnika? Różnica w szerokości w miejscu tulejek wahacza wynosi 0.5 cm ( wojtali jest szerszy od oryginału...) Specjalnie kupiłem ten wahacz aby po zmianie silnika na mocniejszy czuć się bezpieczniej w zakrętach i ogólnie,ale jak tu takie jaja wychodzą to nie wiem czy tak będzie. Chyba, że mam źle wprasowane tulejki od mocowania silnika, ale z obu stron wychodzą po tyle samo więc jest ok, no chyba że z jednej strony ma wystawać bardziej, ale wątpię
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.05.2022 18:38 przez Raakieta50ccm.)
20.05.2022 18:30
Szukaj Cytuj
Raakieta50ccm Offline
Początkujący
*

Pomoże ktoś? Czy mogę dorobić takową tulejkę lub podkładki aby zniwelować ten luz i czy nie będzie to wpływać jakoś mocno na prowadzenia się simka? Bo to , że nie powinno być tam luzu to wiem...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.05.2022 23:07 przez Raakieta50ccm.)
20.05.2022 23:06
Szukaj Cytuj
HoeronixHD Online
Moderator
Moderator

Pojazd: S51 S70 E38
Liczba postów: 1,598
Reputacja: 26
Masz podkładki między łoże a ramą? Powinny być dwie

Mój endurak
20.05.2022 23:53
WWW Szukaj Cytuj
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Pomiędzy łożem a ramą powinny być takie miseczki tylko mniejsze niż przy gumie od trzymania łoża silnika.
Tuleje od łoża silnika u mnie znacznie wystają po za gumę. Luzów żadnych nie ma.
Podkładki sprężynowe z dwóch stron i zamontowane wzmocnienia ramy.
Nakrętki dociągnięte na maks i licują cię z gwintem ośki.
20.05.2022 23:59
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Raakieta50ccm Offline
Początkujący
*

Podkładki te miseczki mam zamontowane właśnie między łożem a ramą tak jak piszecie. Tulejki metalowe tak jak u pana też wystają sporo poza gumową tulejkę z obu stron po równo. Martwi mnie właśnie ta różnica 0.5 cm szerokości między starym a nowym wahaczem i myślę, że to przez nią właśnie dzieje się coś takiego. Ja to mam zawsze takie szczęście to trafiania jakiś bubli. Może przy spawaniu tych gniazd na tuleje w wahaczu komuś się przesunęła i nie zauważył? Tylko czemu akurat mi się taki trafił ... Nie wiem czy mogę go zwrócić bo raz już go zamontowałem i lekko się podrapał , w dodatku przyszedł do mnie 2 tygodnie temu,więc już trochę minęło. Zostało mi chyba dorobienie jakiś dystansów.
21.05.2022 10:16
Szukaj Cytuj
dzik123@op.pl Offline
Początkujący
*

Pojazd: Simson S51 Endur
Liczba postów: 27
Jeśli wahacz jest wadliwy to bez problemu możesz go reklamować i nie jest ważne że jest podrapany a od zakupu upłynęło ponad 14 dni. Przed zgłoszeniem reklamacji proponuję porównać wymiary z oryginałem.Zakładam, że wszystko zostało poskładane i skręcone z odpowiednią siłą.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2022 10:43 przez dzik123@op.pl.)
21.05.2022 10:41
Szukaj Cytuj
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Eeeee wojtala zrobił by błąd...
Weź porónaj rozstaw wewnetrzny uchwytów przez które przechodzi trzpień.
Zobacz na schemat czy dałeś wszystko.
Ja zmierzę u siebie.
21.05.2022 13:32
Szukaj Cytuj
Raakieta50ccm Offline
Początkujący
*

Szczerze to byłem w szoku po pierwszym zamontowaniu,bo przecież Wojtala masówki nie robi i myślałem , że takie szczegóły jak wymiar będzie w każdym wahaczu od niego taki sam, ale jak widać nawet najlepszym zdarzy się popełnić błąd. Dla przyszłych nabywców - zamontujcie wahacz od razu po przyjściu, ewentualnie kilka dni po ,bo jak trafi wam się taki sam cukierek jak mi to lepiej go od razu odesłać na reklamację. Na szczęście poradziłem sobię z tym problemem - między ramę a te podkładki - miseczki dałem 2 podkładki dystansujące od skrzyni biegów ( zostały po remoncie silnika) dzięki czemu zlikwidowałem luz i wahacz siedział ciasno i nie ruszał się prawo - lewo. Po skręceniu wszystkiego do kupy czuć różnicę i to dużą w sztywności - w porównaniu do oryginału. Dzięki wszystkim za rady i chęć pomocy. Zobaczę jak ten patent się sprawdzi i czy nie zabije się na pierwszym zakręcie haha . Pozdrawiam!
21.05.2022 19:20
Szukaj Cytuj