Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne obroty/ regulacja gaznika
Autor Wiadomość
hideONfatty Offline
Początkujący
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 19
Reputacja: 0
Wolne obroty/ regulacja gaznika
Panowie mam pytanie odnosnie simka. Jest problem z utrzymaniem go na wolnych obrotach. Podczas odpalenia na zimno, trzeba go potrzymac przez 10 - 20 s na ssaniu bo inaczej zgasnie. Po wylaczeniu ssania i bez dodawania gazu pochodzi moze z 20 s i gasnie. Czy przyczyna moze byc zbyt mala ilosc dostarczanego paliwa? Podczas jazdy nie czuć w zasadzie żadnych niedogodnosci, oprocz tego gasniecia. Dodam ze elektroda na swiecy jest bielutka, a swieca sama w sobie zawsze sucha (sprawdzalem to po przejechaniu ok. 1km). Jesli to ma jakies znaczenie to cylinder 60ccm, mieszanka 1:33
30.08.2021 22:12
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Qwet Offline
Stały bywalec
*

Liczba postów: 452
Reputacja: 7
RE: Wolne obroty/ regulacja gaznika
Jaki masz poziom oleju w skrzyni biegów? Podejrzewam nieszczelność komory korbowej - uszczelka między karterami albo simmeringi wału.
Simmeringi możesz przetestować sikając w ich okolice dezodorantem, jeśli po siknięciu silnik zacznie inaczej pracować to simmer do wymiany.

Mój simson S51: http://simsony.info/Thread-Simson-S51-pr...wy?page=17
Przyspieszenie 0-100: https://youtu.be/jehS91OMQNE
Prędkość maksymalna: https://youtu.be/cg9EK96myXY
Wyprawa simsonem do GRECJI: http://simsony.info/Thread-Wyprawa-do-Gr...otorelacja
31.08.2021 07:23
Szukaj Cytuj
hideONfatty Offline
Początkujący
*

Olej wymieniany wraz z uszczelka od strony sprzegla -> żadnych wycieków nie zauważyłem jest suchutko. Jesi chodzi o poziom oleju no to po nalaniu odczekalem az z kontrolki przestanie sie lać, więc pewnie kolo 400ml. Co do simmeringu od strony sprzegla to on byl wymieniany 3-4 lata temu wiec w zasadzie jest jak nowy, bo simson nie byl szczegolnie użytkowany. W okolicach magneta tez nie widzialem zadnych wyciekow oleju.
31.08.2021 07:43
Szukaj Cytuj
Qwet Offline
Stały bywalec
*

Liczba postów: 452
Reputacja: 7
Nie wiem, chcesz mnie przekonać że NIE MOŻE być nieszczelności komory korbowej? Wiedz zatem, że to, czy mnie przekonasz, ​nie ma żadnego znaczenia.

Ja nie pytam ile oleju wlałeś, a ile oleju masz w tym momencie, po tych wszystkich problemach z dławieniem, ze świecą mokrą od oleju i świecą białą.

Jeśli silnik nie reaguje ci na kręcenie śrubką składu mieszanki, to coś jest bardzo nie tak.

Mój simson S51: http://simsony.info/Thread-Simson-S51-pr...wy?page=17
Przyspieszenie 0-100: https://youtu.be/jehS91OMQNE
Prędkość maksymalna: https://youtu.be/cg9EK96myXY
Wyprawa simsonem do GRECJI: http://simsony.info/Thread-Wyprawa-do-Gr...otorelacja
31.08.2021 08:05
Szukaj Cytuj
hideONfatty Offline
Początkujący
*

Prowadzę tylko dyskusje, nie jestem specjalista, moja wiedza jest raczej mniejsza niz większa. Nie próbuje Ci wkręcić że tak nie jest przecież. Rozumiem że zadawanie trywialnych pytań/udzielanie nietrafnych odpowiedzi może denerwować, ale też sie poprostu ucze, dlatego prosze o wyrozumialość Smile)
Racja miglem dodać że olej był wlewany w piatek. Według mojej wiedzy kontrolka oleju wskazuje odpowiedni poziom czyli ok. 400 ml. Tak jak mowilem brak wyciekow itp. implikuje że poziom powinien być na takim samym poziomie. Co do regulacji -> po ponownym przecxyszczeniu gaznika +ustawieniu plywaka+ Przemyciu filtra powietrza zaczął reagowac na jedna srube jak i na drugą. Niepokoi mnie fakt tego przydlugiego rozruchu na ssaniu, jak i gasniecia po krotkim czasie bez dodawania gazu. Wedlug mnie wyglada to na zbyt mala ilosc mieszanki, ale wolę podyskutować na temat ewentualnego rozwiazania z ludzmi posiadającymi wieksze doswiadczenie niz ja.
Odnosnie patentu z dezodorantem -> nie wyobrazam sobie jak to zrobic na simmeringu od strony sprzegla. Spuscic olej, popsikac, zalac z powrotem? Od strony magneta jeszcze jakos moge sobie to wyobrazic natomiast odstrony sprzegla juz kompletnie nie Smile)
31.08.2021 08:55
Szukaj Cytuj
bombelm7 Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: SR80
Liczba postów: 60
To że silnik może brać olej ze sprzęgła jest bardzo prawdopodobnym. Ja u siebie miałem silnik nie połowiony od nowości i niestety musiałem go rozebrać dla właśnie potrzeby wymiany uszczelki. Objawy? Podobnie jak u Cb. Co to jest za sposób sprawdzania motoru na postoju przez 20sek. Weź się przejedź po odpaleniu, zrób z 2,3 km i go zgaś. Nie próbuj dawać ssania tylko spróbuj za 1min odpalić. Jeżeli będziesz miał problem to bardzo prawdopodobne że bierze olej właśnie przez połówki.

Co do tego co piszesz odnośnie dawki paliwa. Wykrecaj świece i sprawdzaj. Sucha? Mokra? Będziesz wiedział czy podaje paliwo czy nie.

U mnie zmieniłem simering wału, uszczelki w gaźniku, poje__łem sobie ustawienia gaźnika Bing 17 i tyle zrobiłem szukając nie wiadomo czego.

Zwyczajnie kiedy motor się zagrzewał na wał dostawał się olej i go dusił. Nie zaobserwowałeś może czarnego nagaru na świecy i dymu z tłumika?
31.08.2021 09:33
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
m@rcin Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: Simson SR50 B4
Liczba postów: 38
(30.08.2021 22:12 )hideONfatty napisał(a):  Podczas odpalenia na zimno, trzeba go potrzymac przez 10 - 20 s na ssaniu bo inaczej zgasnie.

(31.08.2021 09:33 )hideONfatty napisał(a):  Niepokoi mnie fakt tego przydlugiego rozruchu na ssaniu, jak i gasniecia po krotkim czasie bez dodawania gazu.

To raczej normalne, że przy takiej pogodzie jak teraz zimny silnik trzeba przytrzymać na ssaniu i trochę dodać gazu. Ja swojego to nawet minutę przytrzymie na ssaniu aż załapie temperaturę.
Tylko latem jak jest z 30 stopni ciepła przy odpalaniu zimnego zdarza mi się że po kilku sekundach od odpalenia chodzi bez ssania. Więc to nie jest problem.

(30.08.2021 22:12 )hideONfatty napisał(a):  Dodam ze elektroda na swiecy jest bielutka, a swieca sama w sobie zawsze sucha (sprawdzalem to po przejechaniu ok. 1km).

1 km przejechany po odpaleniu zimnego silnika to zdecydowanie za mało aby sprawdzać świecę. Zrób większą trasę z co najmniej 4-6km i wtedy sprawdź jak silnik reaguje na regulację gaźnika i zobacz kolor świecy.
Zresztą jak masz nową świecę to aby coś zobaczyć to raczej kilkadziesiąt kilometrów bym sugerował na niej zrobić.
31.08.2021 11:21
Szukaj Cytuj
bombelm7 Offline
Wtajemniczony
*

A ja mam teraz problem z Bingiem 17. Bo leje się z niego paliwo tzn. przez przelew bez litości. Gaźnik praktycznie nowy. Jak wykrece iglice i ssanie leje się podobnie. I nie wiem. Czy nie założę Ori gaźnika bo mnie trafi tu z nim. Leje się przez przelew. Gaźnik sprawny. Szczelny. Jakieś pomysły? Pływak cały ?
31.08.2021 12:22
Szukaj Cytuj
m@rcin Offline
Wtajemniczony
*

Pojazd: Simson SR50 B4
Liczba postów: 38
(31.08.2021 12:22 )bombelm7 napisał(a):  A ja mam teraz problem z Bingiem 17. Bo leje się z niego paliwo tzn. przez przelew bez litości. Gaźnik praktycznie nowy. Jak wykrece iglice i ssanie leje się podobnie. I nie wiem. Czy nie założę Ori gaźnika bo mnie trafi tu z nim. Leje się przez przelew. Gaźnik sprawny. Szczelny. Jakieś pomysły? Pływak cały ?

Zaworek iglicowy sprawdziłeś? Wysokość pływaka?
31.08.2021 12:31
Szukaj Cytuj
bombelm7 Offline
Wtajemniczony
*

Zaworek jest OK. Jak odkrese kranik to go przelewa. Ustawiłem pływak i napewno go zamyka. Wkrese w ramę i odkrece kranik to leje. Tak jakby łapie powietrze zabulgota i wyrzuca paliwo i tak w koło.

Zmieniłem położenie pływaka. Jest lepiej zdecydowanie. Jeździłem nie brakuje mu paliwa ale jeszcze lekko kapnie z przelewu raz na 15 30 sek

Ma ktoś zdjęcie pływaka u siebie lub jego regulacji jak przy Ori??? Tu też musi coś takiego być. Ori ustawiony od suwmiarki chodził wcześniej ładnie.

Gotowe. Jeszcze raz poprawiłem pływak by lepiej domykał. DZIAŁA. ????
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.08.2021 13:43 przez bombelm7.)
31.08.2021 12:39
Szukaj Cytuj