Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwiera instalację.
Autor Wiadomość
Kubeck Offline
Miałeś pokeczupić !
*

Pojazd: Simson Sr50 - b4
Liczba postów: 1,275
Reputacja: 26
Zwiera instalację.
Siema. Bo problem jest, chociaż niczego nie dotykałem. Opisze po kolei:

Aku padło (no ale kurde z dnia na dzień, nie wiem, coś sie już może wtedy spaprało), to to wziąłem i podłączyłem pod prostownik. Nie wywalałem aku ze simka, odłączyłem tylko masę i ładuje. Ładowałem od 23 do 16 następnego dnia. No wiem, za długo. Odłączyłem, patrze aku mokry od kwasu, bo gotował się, ale nie ma go za mało. No nic, składam wszystko do kupy, iskrzy ciul jakoś dziwnie. Sie połapałem, że gdzieś zwarcie robi. No nic, wyczyściłem od tego mokrego kwasu, popatrzyłem na kable ale nic nie ma dziwnego. No ok, drugie podejście i o dziwo działało wszystko tak jak ma (przy okazji polutowałem kable od klaksonu bo sie zerwały) - do czasu. Odpalam złoma i jade. Na skrzyżowaniu kierunek w lewo - nie działa. Patrze na bezpiecznik i spalony. Pierwsza myśl, że zwarło sie bo woże klucze i takie tam w schowku i może akurat zetknęły. No nic, wymieniłem bezpiecznik, zablokowałem aku że nie miało prawa nic zwierać i znowu to samo.
W końcu wyczaiłem, że działa to gówno tak:
na przekręconej stacyjce i nie odpalonym silniku wszystko działa, kierunki, bezpieczników nie pali. Ale wystarczy jeden kop w kick starter i już siada, pali bezpieczniki, choć w ogóle simek nie musi odpalić, wystarczy żeby iskra przeskoczyła.
Poza tym cała instalacja z cewki jest sprawna (światła i stopy) i nic się nie pali. Tylko to aku.

No to mistrzowie, wykazać się: co nawala, czemu pali mi bezpieczniki przy odpalaniu ?

Dawać jakieś konkretne odpowiedzi, za najlepsze będą punkty.

Dzięki.

Ten, nowe fakty:
Aku całą noc było odłączone (przepalony bezpiecznik), mimo to się spociło kwasem i to dość porządnie. Zwiera cały czas, nie przy kopaniu. Zwarcie to pikuś, bedę później szukał, ale co go boli z tym kopaniem ? Aku sprawne, żaróweczka świeci.

... gadasz coś za plecami,
Dla mnie to żadna krzywda, ale kur*a pamiętaj,
że się ze mną nie igra !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2011 17:43 przez Kubeck.)
27.05.2011 17:25
Szukaj
R E K L A M A
adasiek185 Offline
JEEECHAAAAC :D
Mechanik

Pojazd: s70, A3 8L TDI
Liczba postów: 2,081
Reputacja: 158
RE: Zwiera instalację.
a bezpiecznik nie za maly? wyglada na walniety przerywacz lub stacyjke. odlacz wszystko i po kolei podaczaj rosto w aku, ladowanie, klakson, kierunki. cos musi robic zware

Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile

DDR power ;D

Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348

"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
27.05.2011 22:33
Szukaj
TERY Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: sr50/1
Liczba postów: 847
Reputacja: 24
na moje to trzeba by sprawdzic elbe.
28.05.2011 06:19
Szukaj
Kubeck Offline
Miałeś pokeczupić !
*

Pojazd: Simson Sr50 - b4
Liczba postów: 1,275
Reputacja: 26
Dobra, chuj, już se sam naprawiłem. Dzięki za pomoc. Leci w kosz.

... gadasz coś za plecami,
Dla mnie to żadna krzywda, ale kur*a pamiętaj,
że się ze mną nie igra !
29.05.2011 16:47
Szukaj