Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
s51 nie ma mocy, nie pali masakra
Autor Wiadomość
polsky166 Offline
Początkujący
*

Pojazd: simson s51
Liczba postów: 29
Reputacja: 0
s51 nie ma mocy, nie pali masakra
simson s51 stał ponad dwa lata bez palenia
odpaliłem na początku kopcił, wypalił sadze z tłumnika potem przestał kopcić i w miarę chodził na jałowych z tym że dało sie przejechać np 5km i jak zgasiłem, to bardzo ciężko palił, jak odpaliłem to nie chciał wchodzić na obroty dopiero jak przegazowalem to bylo znowu ok i dalo sie znowu przejechać 10km i nie gasł i bardzo słaby był tz jak ruszalem z miejsca musiałem dać nawet cały gaz i to gasł, albo ledwo sie zbierał z miejsca jak puszczałem sprzęgło, jak sie wolniej manetke odkręcało mniej mulił, ogólnie mułowaty był wiec:

Chciałem przeczyścić gaźnik odkręciłem przedmuchałem wszystko i nawet tam brudu nie bylo pod pływakiem i teraz jest jeszcze gorzej, znaczy odpala na ssaniu bez gazu ale jak ssanie wyłączę to gaźnie, przerywa, schodzi z obrotów i gaśnie nie trzyma obrotów jałowych...

próbowałem juz wszystkiego, nowa świeca, nawet uszczelke wymieniłem tam gdzie się wkłada gaźnik do cylindra, oraz uszczelkę gaźnika tamta przecieka i nowy pływak (stary próbowałem podginać i w sumie nie wiem jak oryginalnie ma być wygięty) i nic na ssaniu ok, ale bez ssania nawet wolnych nie trzyma

co jest nie tak bo ja juz do niego sił nie mam Sad (1)

iglica jest na 3 położeniu
wydaje mi sie ze na początku zalewało go i świeca byla cala mokra i czarna sadzą teraz to juz wcale nie wiem jakby paliwo nie dochodzilo a w sumie tylko rozkręciłem i skręciłem wiec co moglo sie przestawić?
11.08.2021 19:54
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
adasiek185 Offline
JEEECHAAAAC :D
Mechanik

Pojazd: s70, A3 8L TDI
Liczba postów: 2,440
Reputacja: 172
RE: s51 nie ma mocy, nie pali masakra
Gaźnik zasiarczony. Porządne czyszczenie chemia do tego przeznaczona, albo ultradźwięki. Albo miękki wycior i jazda na błysk wszystkie dysze i kanały. Powinno pomóc

Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile

DDR power ;D

Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348

"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
11.08.2021 22:19
Szukaj Cytuj
Podziękowania: polsky166
Qwet Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 443
Reputacja: 7
Czy poziom oleju w skrzyni jest właściwy? Wygląda na nieszczelność komory korbowej - uszkodzona uszczelka między karterami albo wyrobiony jeden z simmeringów wału.

Mój simson S51: http://simsony.info/Thread-Simson-S51-pr...wy?page=17
Przyspieszenie 0-100: https://youtu.be/jehS91OMQNE
Prędkość maksymalna: https://youtu.be/cg9EK96myXY
Wyprawa simsonem do GRECJI: http://simsony.info/Thread-Wyprawa-do-Gr...otorelacja
12.08.2021 08:37
Szukaj Cytuj
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: SR 50
Liczba postów: 315
Reputacja: 2
Jeśli na ssaniu chodzi ok to pożądanie wyczyść ga źnik a dokładnie jego dyszę. Gdy to nie pomoże to kup nowy gaźnik bvf. Jeśli na ssaniu nie chodzi dobrze a po wyczyszczeniu i prawidłowym ustawieniu gaźnika dalej jest chujowo to zobacz czy nie ciągnie lewego powietrza przez simeringi na wale i zobacz czy masz olej w skrzyni. Bo jak nie masz to może być uszczelka na karterach walnięta i zasysa olej ze skrzyni i powietrze przez odpowietrznik i skrzyni.
12.08.2021 09:59
Szukaj Cytuj
polsky166 Offline
Początkujący
*

(12.08.2021 08:37 )Qwet napisał(a):  Czy poziom oleju w skrzyni jest właściwy? Wygląda na nieszczelność komory korbowej - uszkodzona uszczelka między karterami albo wyrobiony jeden z simmeringów wału.

nie da rady odkrecic nakretki bo jest wyrobiona a jak sprawdzic czy olej jest bez patrzenia? chyba by biegi nie wchodzily? zgrzytały? wchodzą w miare ok

Cytat:Gaźnik zasiarczony. Porządne czyszczenie chemia do tego przeznaczona, albo ultradźwięki. Albo miękki wycior i jazda na błysk wszystkie dysze i kanały. Powinno pomóc
od czego zasiarczony?
12.08.2021 19:50
Szukaj Cytuj
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

polsky166

Spuść olej ze skrzyni i zobacz ile go wyleci. Powinno być około 400ml.
Jeśli wyleci 50-100 to prawdopodobnie żre olej i może stamtąd też zasysać powietrze.
Aby to sprawdzić nalej świeży 400ml (przekładniowy z argomy) pojeździj trochę i zobacz czy na rozgrzanym silniku dalej mocno kopci. przy prawidłowej mieszance 1:50 simson na oleju orlenowskim powinien tylko leciutko jeżeli w ogóle kopcić blisko obrotów maksymalnych.

Nakrętkę odkręca się żabką lub co lepsze przyspawujesz coś do niej i montujesz potem nową.

Gaźnik rozbierz w drobny mak i dokładnie wyczyść każdą dyszę.

niemcy piszą że pływak w pozycji zamykającej paliwo na maksa do góry powinien mieeć od dołu pływaka do krawędzi gaźnika nad pływakiem tam gdzie dochodzi obudowa od komory pływaka 27mm a na masymalnie opuszczonym pływaku gdy nie ma ani grama bęzyny to 32,5mm.
dla gaźnika 16N3.

Reparaturanleitung fur S53 SR 50/1 SR80/1
Str. 75
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.08.2021 21:35 przez twojstara1.)
12.08.2021 21:29
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
Qwet Offline
Stały bywalec
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 443
Reputacja: 7
twojstara1 już któryś raz walisz post pod moim postem i piszesz to samo innymi słowami Szczerbol (uszczelka karterów i simmeringi)

Oprócz wymienionych w temacie przyczyn przyszła mi na myśl jeszcze jedna rzecz - stare paliwo. Pamiętam prawie 20 lat temu miałem motorynkę i po zimie walczyłem z podobnymi objawami. Nic nie pomagało. Dopiero jak spuściłem paliwo i nalałem świeże wszystkie problemy nagle same zniknęły.

Mój simson S51: http://simsony.info/Thread-Simson-S51-pr...wy?page=17
Przyspieszenie 0-100: https://youtu.be/jehS91OMQNE
Prędkość maksymalna: https://youtu.be/cg9EK96myXY
Wyprawa simsonem do GRECJI: http://simsony.info/Thread-Wyprawa-do-Gr...otorelacja
13.08.2021 09:02
Szukaj Cytuj
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Czy jeśli uważam podobnie do Ciebie Qwet to nie powinienem tego pisać?
Czy więcej potwierdzających pewne przemyślenia osób nie pomoże pytającemu w prawdopodobnym znalezieniu przyczyny awarii?
13.08.2021 11:56
Szukaj Cytuj
polsky166 Offline
Początkujący
*

ale co by ten olej wyciągalo? Skrzynia biegów jest połączona z tłokiem i gaźnikiem?
i jak mam to zespowac i jaka zabką tam jest plastikowy korek wyrobiony jest śrubokrętem nie da rady tego odkręcic

simson mi wcale nie kopci! a leje mixol 1:50

benzyna ma termin przydatności? myslalem ze nie...

Cytat:niemcy piszą że pływak w pozycji zamykającej paliwo na maksa do góry powinien mieeć od dołu pływaka do krawędzi gaźnika nad pływakiem tam gdzie dochodzi obudowa od komory pływaka 27mm a na masymalnie opuszczonym pływaku gdy nie ma ani grama bęzyny to 32,5mm.
dla gaźnika 16N3.
no ok ale ten plywak jest luźny lata na boki i to ciężko zmierzyć, jeszcze jeden jest lekko wyzej drugi nizej wiec jak mam to pomierzyć Biggrin

Cytat:Jeśli na ssaniu chodzi ok to pożądanie wyczyść ga źnik a dokładnie jego dyszę. Gdy to nie pomoże to kup nowy gaźnik bvf. Jeśli na ssaniu nie chodzi dobrze a po wyczyszczeniu i prawidłowym ustawieniu gaźnika dalej jest chujowo to zobacz czy nie ciągnie lewego powietrza przez simeringi na wale i zobacz czy masz olej w skrzyni. Bo jak nie masz to może być uszczelka na karterach walnięta i zasysa olej ze skrzyni i powietrze przez odpowietrznik i skrzyni.
tak w sumie co tam przeczyścic on źle nie wyglądał po rozkręceniu nie bylo w pływaku brudu a dysze wygladają na czyste, te małe wykręcane widać przez nie światło... przedmuchalem ustami wszystkie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2021 20:16 przez polsky166.)
13.08.2021 20:13
Szukaj Cytuj
twojstara1 Offline
Stały bywalec
*

Myślałem że masz aluminiowy korek niektórzy mają.
Jak masz plastikowy to ściskasz go na maksa po bokach żabką i wykręcasz i nastęonie kupujesz nowy. Albo dremelem robisz nacięcie pod duży płaski śrubokręt.

Olej może być wciągany do skrzyni korbowej przez uszkodzone uszczelki.

Bęzyna ma termin przydatności ale jeszcze nigdy mi się nie zdazyło aby w silniku po roku stania silnik od bęzyny nie chciał odpalić. Ba nawet kiedyś do MZ zalałem pięcioletnią benzynę wymieszaną z olejem i nawet osiągi miała te same.

Pływak ma luźny trzpień łączący go z korpusem to normalne że piwinien być luz boczny na 2-3mm. natom iast pływaki powinny być na tej samej wysokości co do milimetra.

Aby sprawdzić czy simson ma przedmuchy ze skrzyni biegów zlej stary olej i wlej nowy 400ml. I wtedy zobaczysz czy kopci na rozgrzanym silniku.
13.08.2021 22:56
Szukaj Cytuj