Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
s51 problem gasnie
Autor Wiadomość
deqol123 Offline
Początkujący
*

Pojazd: simson s51
Liczba postów: 34
Reputacja: 0
s51 problem gasnie
witam
jak chodzil kiedys to jak stal kilka godzin to na popych musialem odpalac a pozniej juz na kopnik normalnie odpalal, i ostatnio wogule nie chce palic a jak na popych dlugo pobiegam to odpali na kilka sekund i gasnie w ten czas nierowno chodzi, gasnie i nagle lapie i znow traci obroty, wymienilem pierscionki ( ale znow slychac je ) sprawdzalem zaplon, kondesator, uszczelke pod gaznikiem pod glowica mam watpliwosci co do gaznika bo w srodku jest w 1 miejscu lakier starty i brud sie robi z niego ale czyscilem dysze i nic nie daly, prosze o pomoc !!! a wlasnie swieca jest ciemna z nagarem i nie spalona benzyna
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2011 20:32 przez deqol123.)
06.06.2011 20:28
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
adasiek185 Offline
JEEECHAAAAC :D
Mechanik

Pojazd: s70, A3 8L TDI
Liczba postów: 2,081
Reputacja: 158
RE: s51 problem gasnie
czyli wina gaznika jak czarny. Wyczysc przerywacz i daj mu 0.5mm. Swieca moze umarla juz?

Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile

DDR power ;D

Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348

"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
06.06.2011 20:43
Szukaj Cytuj
Szpan90 Offline
uzytkownik
*

Pojazd: Simson S51
Liczba postów: 677
Reputacja: 8
jak swieca jest czarna to zle ustawiony zaplon

Sim:
Mój simek: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S,51/56973
BikePics: http://bikepics.com/members/trusek99/82s51/
06.06.2011 21:09
WWW Szukaj Cytuj
adasiek185 Offline
Mechanik

a zly sklad mieszanki? Za bogata. Obstawiam to, skoro zaplon byl zrobiony

DDR power ;D

Moja suka ;*

"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
06.06.2011 22:01
Szukaj Cytuj
akusioll Niedostępny
Doktor Hous'e ^^
*

Pojazd: Tico/C-max
Reputacja: 25
Ja obstawiam swiece.

Pomogłem, + do reputacjiSmile
GAZ JEST DO ZAPALNICZEKBiggrin
06.06.2011 22:31
Szukaj Cytuj
deqol123 Offline
Początkujący
*

swieca napewno nie bo mam 1 stara juz dlugo byla od kiedy kupilem i na niej jezdze a na 2 nowych nawet nie zakladanych jest iskra a wyciagnolem ta stara to tez byla iskra , masa na cewkach jest bo kiedys nie bylo ale zrobilem to bardzo dobrze ze jest zmasowana bo one lubia sie odlutowac czycos takiego Biggrin a gaznik jest dziwny powiem wam bo jak byla iglica podstawowa to ktos tam wsadzil jakby linke od gazu ale od motorynki bo mniejsza byla i kawalek czegos tam wsadzil ze chodzilo tylko i ten gaznik wyglada podejzanie a zaplon ustawialem ostatnio kiedy masowalem mase a to bylo max miech temu wiec watpie ze sie sam przestawil a ustawilem go bo tam jest taka kreska to na rowno wiec chyba dobrze, mieszanka jest zaduzo oleju bo na dotarciu pierscienie zrobilem ale kupilem nowe na 2 szlif i dalem sasiadowi to mi zrobil ale zrobil tak ze nadal slychac je bylo i tydzien pojezdzilem pozniej nic wiecej nie chodzil Huh a wujek mi mowil ze pierscienie do simsona sie kupuje na 1 szlif wiekszy np mam 2 szlif zrobiony to na 3 sie kupuje i dopiluje sie je i dopasuje zeby weszly ledwo co a to bede robic i tak za tydzien gdzies wiec dlatego te pierscienie byly na dotarciu przez tydzien wiec wiecej oleju dawalem bo tak powinno sie dawac z tego co wiem ;p dzis na tlok wlalem paliwo z strzykawki i musze przyznac ze cos lepiej chodzilo
a jeszcze 1 jak mam glowice to niewiem co sie stalo jako 1 mialem wymienic glowice tylko ale mysle bo tlok tez nie jest zaciekawy a cylinder bym kupil z wszystkim 170zl to taki dobry bo z glowicy pod swieca bylo lewe powietrze i olej sie wylal z podswiecy jakby ze glowice kawalek zabrudzil taki jak ma olej kolor ale wujek mi zrobil i mowil ze to tam raczej juz nie ma tego lewego powietrza a pomiedzy gaznikiem a cylindrem dobrze trzyma i tam nie ma lewego powietrza raczej Biggrin
prosze jeszcze pisac co to moze byc !!
ja obstawiam caly czas takie zeczy ale niewiem na 100% : gaznik bo dziwny caly jest bo przeciez w srodku nie powinien byc porysowany i z tej rysy brud sie tworzy i moze zatykac dysze ale wszystkie czyscilem oprucz 1 dyszy bo tamta dysza co jest tam w pojemniku wlasnie od dolu od gaznika gdzie paliwo jest tamta jest taka stara ze dlugo nie wytrzyma wiec nie czyscilem i neiweim czy to moze byc wina tej dyszy, albo wina tego zaplonu choc watpie zeby sie sam przestawil, a kondensator myslalem ale nie bo swieca jest ze by konia zabil Biggrin
ja do tej pory niewiem co to dokaldnie te platynki ale moze cos z tymi platynkami? bo ja mam plantynkowca Biggrin
a ojciec mi mowi ze gdzies lewe powietrze np gdzies tam pod walem zimering albo uszczelke moglo wydmuchac albo cos
lub te lewe powietrze pomiedzy glowica a cylindrem
watpie ze filtr powietrza bo ta gumka od gaznika by byla w oleju tak slyszalem Biggrin

jeszcze raz prosze o rady !!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2011 23:28 przez deqol123.)
06.06.2011 23:18
Szukaj Cytuj
R E K L A M A
adasiek185 Offline
Mechanik

nie sluchaj bzdur wujka. Pierscienie maja byc na taki wymiar jaki masz w cylku. A nie jakies pilowanie ich. Wtedy tworzy sie jajko i jest jeszcze gorzej. Zrob szlif i gites

DDR power ;D

Moja suka ;*

07.06.2011 05:19
Szukaj Cytuj
akusioll Niedostępny
Doktor Hous'e ^^
*

Pojazd: Tico/C-max
Reputacja: 25
(06.06.2011 23:18 )deqol123 napisał(a):  swieca napewno nie bo mam 1 stara juz dlugo byla od kiedy kupilem i na niej jezdze a na 2 nowych nawet nie zakladanych jest iskra a wyciagnolem ta stara to tez byla iskra , masa na cewkach jest bo kiedys nie bylo ale zrobilem to bardzo dobrze ze jest zmasowana bo one lubia sie odlutowac czycos takiego Biggrin a gaznik jest dziwny powiem wam bo jak byla iglica podstawowa to ktos tam wsadzil jakby linke od gazu ale od motorynki bo mniejsza byla i kawalek czegos tam wsadzil ze chodzilo tylko i ten gaznik wyglada podejzanie a zaplon ustawialem ostatnio kiedy masowalem mase a to bylo max miech temu wiec watpie ze sie sam przestawil a ustawilem go bo tam jest taka kreska to na rowno wiec chyba dobrze, mieszanka jest zaduzo oleju bo na dotarciu pierscienie zrobilem ale kupilem nowe na 2 szlif i dalem sasiadowi to mi zrobil ale zrobil tak ze nadal slychac je bylo i tydzien pojezdzilem pozniej nic wiecej nie chodzil Huh a wujek mi mowil ze pierscienie do simsona sie kupuje na 1 szlif wiekszy np mam 2 szlif zrobiony to na 3 sie kupuje i dopiluje sie je i dopasuje zeby weszly ledwo co a to bede robic i tak za tydzien gdzies wiec dlatego te pierscienie byly na dotarciu przez tydzien wiec wiecej oleju dawalem bo tak powinno sie dawac z tego co wiem ;p dzis na tlok wlalem paliwo z strzykawki i musze przyznac ze cos lepiej chodzilo
a jeszcze 1 jak mam glowice to niewiem co sie stalo jako 1 mialem wymienic glowice tylko ale mysle bo tlok tez nie jest zaciekawy a cylinder bym kupil z wszystkim 170zl to taki dobry bo z glowicy pod swieca bylo lewe powietrze i olej sie wylal z podswiecy jakby ze glowice kawalek zabrudzil taki jak ma olej kolor ale wujek mi zrobil i mowil ze to tam raczej juz nie ma tego lewego powietrza a pomiedzy gaznikiem a cylindrem dobrze trzyma i tam nie ma lewego powietrza raczej Biggrin
ja obstawiam caly czas takie zeczy ale niewiem na 100% : gaznik bo dziwny caly jest bo przeciez w srodku nie powinien byc porysowany i z tej rysy brud sie tworzy i moze zatykac dysze ale wszystkie czyscilem oprucz 1 dyszy bo tamta dysza co jest tam w pojemniku wlasnie od dolu od gaznika gdzie paliwo jest tamta jest taka stara ze dlugo nie wytrzyma wiec nie czyscilem i neiweim czy to moze byc wina tej dyszy, albo wina tego zaplonu choc watpie zeby sie sam przestawil, a kondensator myslalem ale nie bo swieca jest ze by konia zabil Biggrin
ja do tej pory niewiem co to dokaldnie te platynki ale moze cos z tymi platynkami? bo ja mam plantynkowca Biggrin
a ojciec mi mowi ze gdzies lewe powietrze np gdzies tam pod walem zimering albo uszczelke moglo wydmuchac albo cos
watpie ze filtr powietrza bo ta gumka od gaznika by byla w oleju tak slyszalem Biggrin

Ziomek, rozbrajasz mnie. No i ci z tego ze na starej jest iskra? Bedzzie ona tylko juz elektrona boze miec nadpalone gniazdo od luku i nie bedzie juz dobrze! Skad Ty mozesz wiedziec ze nie bedzie jezdzil jak nawet tych nowych nie zakladales??SzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbol Załóż nowa i nie sugeruj sie ze jak jest stara to jest nie do zayebania- wcale tak nie jest, nic nie jest wieczne!

Pomogłem, + do reputacjiSmile
GAZ JEST DO ZAPALNICZEKBiggrin
07.06.2011 07:41
Szukaj Cytuj
deqol123 Offline
Początkujący
*

cylek jeszcze dobry jest ale tlok podobno juz na wykonczeniu i szlif sie przyda
07.06.2011 07:43
Szukaj Cytuj
deqol123 Offline
Początkujący
*

(07.06.2011 07:41 )akusioll napisał(a):  
(06.06.2011 23:18 )deqol123 napisał(a):  swieca napewno nie bo mam 1 stara juz dlugo byla od kiedy kupilem i na niej jezdze a na 2 nowych nawet nie zakladanych jest iskra a wyciagnolem ta stara to tez byla iskra , masa na cewkach jest bo kiedys nie bylo ale zrobilem to bardzo dobrze ze jest zmasowana bo one lubia sie odlutowac czycos takiego Biggrin a gaznik jest dziwny powiem wam bo jak byla iglica podstawowa to ktos tam wsadzil jakby linke od gazu ale od motorynki bo mniejsza byla i kawalek czegos tam wsadzil ze chodzilo tylko i ten gaznik wyglada podejzanie a zaplon ustawialem ostatnio kiedy masowalem mase a to bylo max miech temu wiec watpie ze sie sam przestawil a ustawilem go bo tam jest taka kreska to na rowno wiec chyba dobrze, mieszanka jest zaduzo oleju bo na dotarciu pierscienie zrobilem ale kupilem nowe na 2 szlif i dalem sasiadowi to mi zrobil ale zrobil tak ze nadal slychac je bylo i tydzien pojezdzilem pozniej nic wiecej nie chodzil Huh a wujek mi mowil ze pierscienie do simsona sie kupuje na 1 szlif wiekszy np mam 2 szlif zrobiony to na 3 sie kupuje i dopiluje sie je i dopasuje zeby weszly ledwo co a to bede robic i tak za tydzien gdzies wiec dlatego te pierscienie byly na dotarciu przez tydzien wiec wiecej oleju dawalem bo tak powinno sie dawac z tego co wiem ;p dzis na tlok wlalem paliwo z strzykawki i musze przyznac ze cos lepiej chodzilo

Ziomek, rozbrajasz mnie. No i ci z tego ze na starej jest iskra? Bedzzie ona tylko juz elektrona boze miec nadpalone gniazdo od luku i nie bedzie juz dobrze! Skad Ty mozesz wiedziec ze nie bedzie jezdzil jak nawet tych nowych nie zakladales??SzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbolSzczerbol Załóż nowa i nie sugeruj sie ze jak jest stara to jest nie do zayebania- wcale tak nie jest, nic nie jest wieczne!

zakladalem swiece nowe tez i nic
w jaki sposob sprawdzic platynki, bo one nie byly sprawdzane, jakie sa oznaki zuzycia i jaka powinna byc przerwa miedzy nimi ja jescze dzis sprawdze dokladnie zaplon czy sie czasem nie przestawil
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.06.2011 15:31 przez deqol123.)
07.06.2011 15:19
Szukaj Cytuj