• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Dyskusje v
« Wstecz 1 … 21 22 23 24 25 … 221 Dalej »
Amal 19 brak wolnych obrotów

Amal 19 brak wolnych obrotów

Venus Offline

Wtajemniczony


Postów: 23
Reputacja: 0
#1
09.03.2020, 01:59
Witajcie simsoniarze, posiadam problem w swoim simsonie, mianowicie po przejechaniu 200m simsonem po kapitalce na gaźniku AMAL 19 ( https://tiny.pl/tbm9j ) simson przestał trzymać niskie obroty i chodzi tylko na ssaniu. Nasunął mi się wniosek że złapał jakiś syf, gaźnik rozbierałem myłem i przedmuchiwałem z 5 razy i dalej problem. Zakładam orginalny gaźnik 16N3-4( https://imgur.com/a/OONMojp ), i problemu nie ma, więc nie łapie lewego powietrza. Orginalny gaźnik jest za mały do cyl 70/4/3 więc pozostanie przy 16mm odpada.


Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#2
09.03.2020, 09:42
Jaką masz dysze główną w tym Amalu? Próbowałeś zmieniac ustawienia iglicy , napięcie linki itd.?


Venus Offline

Wtajemniczony


Postów: 23
Reputacja: 0
#3
09.03.2020, 10:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.03.2020, 13:03 przez Venus.)
Dysze sprawdzałem, ale tego sobie nie zapisałem pamietam ze z wolnych obrotów była bardzo wąska. Wszystko było oke do czasu pierwszej jazdy, simson bardzo ładnie chodził https://files.fm/u/an4m68z2


Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#4
09.03.2020, 13:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.03.2020, 14:39 przez Paul S..)
Sprawdz to jeszcze raz wszystko. Przyczyn może byc wiele.. sprawdz czy dysze nie sa czasem zamienione. I tak jak wyżej- iglica sprawdz na kazdym stopniu jak chodzi


HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#5
09.03.2020, 18:27
Sprawdź czy nie ma lewego powietrza, pryśnij plakiem, dezodorantem lub brake cleanerem w simmering pod zapłonem, jeżeli praca silnika się zmieni lub zgaśnie to łapie lewe powietrze. Amale lubią je łapać przez wadliwy krociec





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Odcina na końcówce obrotów(buuu) 3/4 w z wyż od 3 biegu. Jakubin 17 2,465 05.06.2022, 19:58
Ostatni post: Jakubin
  Nie kręci do końca obrotów Diablo 2 1,298 05.07.2019, 15:41
Ostatni post: Diablo
  Simson s 51 nie mogę wyregulować wolnych obrotów Enduro05 2 2,147 02.09.2017, 21:40
Ostatni post: Enduro05
  Simson nie łapie wysokich obrotów [FILMIK] Skajer 2 2,206 19.08.2014, 20:34
Ostatni post: Skajer
Shocked Org simek 50cmm ile obrotów max? lukix61 5 3,628 29.06.2014, 01:07
Ostatni post: Jaagi

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa