• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 24 25 26 27 28 … 141 Dalej »
Amortyzatory przód

Wątek zamknięty 
Amortyzatory przód

matt135 Offline

Początkujący


Postów: 19
Reputacja: 0
#1
13.06.2018, 11:55
Witam otóż mam problem z przednimi amortyzatorami w moim simsonie S51 , problem polega na tym iż mam za miękkie amortyzatory gdy spuszczę motor z stopki amortyzatory już dosyć mocno się uginają a gdy ja usiądę na motorze to już prawie do końca są dobite a gdy wjadę na jakąs mniejsza dziurę w drodze czy na jakiś prog zwalniajacy czy krawężnik lekko wystający to dobija mi do końca , wymienilem olej (było go za mało) wlałem po 40 ml amortyzola 15w oraz uszczelniacze i uszczelki wymieniłem ale problem dalej pozostaje stąd moje pytanie czy należy wymienić sprężyny dolać oleju czy wlać gęstszy olej?


Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#2
13.06.2018, 12:58
Wymienić sprężyny. Olej jest do smarowania a nie tłumienia.


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#3
13.06.2018, 13:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.06.2018, 13:03 przez Grzegrzyk.)
Wymień olej na gęstszy. Nie pamiętam jaki był zalecany, może ktoś inny wie. Jeśli to nie pomoże to raczej musisz wymienić sprężyny.

--------
Olej służy również do tłumienia. Jeśli byłby tylko do smarowania lagi mogłyby być wykonane z metali które się nie zacierają jak brąz i stal.


Pomogłem? Zostaw plusa!
jaro5 Offline

Moderator

Postów: 3,567
Reputacja: 97
#4
13.06.2018, 15:49
Musisz wymienić sprężyny, sam olej nic nie zmieni.


pomiar mocy hamownia 70/6m https://www.youtube.com/watch?v=T680V705TWU
drag race https://www.youtube.com/watch?v=M2HFExKamVw
Simson enduro temat; http://simsony.info/Thread-Simson-S51-en...eaktywacja
Motorynka temat; http://simsony.info/Thread-Projekt-z-sil...ek-by-jaro
Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#5
13.06.2018, 19:54
Olej w amortyzatorach w simsonie nie tylko smaruje ale też zapobiega / tłumi dobicie amortyzatorów do końca. Stąd też wklęsła podkładka pod sprężyna w środku amora. Grubsza sprężyna, gęstszy olej powinny pomóc.


dobrze Offline

Nowicjusz


Postów: 1
Reputacja: 0
#6
13.06.2018, 22:27
mialem ten sam problem i chodze od mechanika do mechanika


Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#7
14.06.2018, 19:07
Od mechanika do mechanika? Wszystko można zrobić samemu. Nawet lepiej niż nie jeden mechanik. - robisz wkoncu dla siebie. Tu jest zestaw naprawczy z twardszymi sprężynami ( seryjnee mają 3,2mm grubości). https://www.jackmotors.pl/old-timer/zest...aign-id=19


matt135 Offline

Początkujący


Postów: 19
Reputacja: 0
#8
14.06.2018, 20:04
Właśnie wymieniłem sprężyny i wszystko w końcu jest ok ładnie amortyzują odbijają itd tylko nie wiem czemu ale skrzypią sprężyny muszą się wyrobić czy coś? Czy należaloby jeszcze raz je wyciągnąć i przesmarowac czy coś? Dopiero przejechalem na nich jakieś 300 metrów .


Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#9
14.06.2018, 20:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2018, 20:15 przez Paul S..)
Jeżeli cię irytuje skrzypienie to możesz je nasmarować ale raczej będa tak skrzypieć. Z czasem może to ustać Smile najważniejsze, że pełnią swoją funkcję





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skacze przód przy większych prędkościach micrac91 2 1,403 28.09.2021, 23:09
Ostatni post: micrac91
  Słaby hamulec przód ? barti-11 9 2,699 06.04.2020, 22:39
Ostatni post: Paul S.
  Wbily się przednie amortyzatory Dawid212 5 1,822 17.02.2019, 07:12
Ostatni post: Dawid212
  Wyoskie obroty zaraz po odpaleniu i brak kierunków lewy przód i tył paskol 3 2,135 02.03.2016, 20:39
Ostatni post: erwick3
Sad Cieknące amortyzatory Szymcio 7 3,817 04.05.2012, 22:02
Ostatni post: Sylewk

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa