• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 116 117 118 119 120 … 141 Dalej »
Biegi oraz Kopnik ;(

Biegi oraz Kopnik ;(

czernisz554677 Offline

Wtajemniczony


Postów: 27
Reputacja: 0
#1
17.01.2012, 19:15
Witam Smile) po remoncie silnika nie chce łapać mi kopnik czasem zaskoczy a czasem spadnie az na sam dół co to może być?? druga sprawa to nie działająca skrzynia... wchodzi mi dobrze tylko 1 nie wie czy to automat czy moze coś innego prosze was o rade w sprawie kopnika i biegów szybciej było ok.....


Sylewk Offline

Weteran


Postów: 847
Reputacja: 50
#2
17.01.2012, 19:39
Pewnie coś źle złożyłeś polecam składanie z filmem z wątku http://simsony.info/Thread-Kompleksowe-r...onie-wideo
Rozłóż automat zmiany biegów w tym celu zdejmij kosz sprzęgłowy następnie sprawdź ręcznie jak działa skrzynia i czy biegi się zmieniają bez automatu jak kręci się korbowód (bez cylindra) czy się gdzieś nie zacina nie ma za dużego oporu, wszystko powinno chodzić lekko bez zacięć. Następnie składaj z filmem stop i załóż element i play do następnego elementu stop i zakładamy.

Pozdrawiam S


Moje zabawki wersje rozwojowe http://imageshack.us/g/827/dscn9252.jpg/
adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#3
17.01.2012, 20:10
biegi to pewnie regulacja. Kopniak, pewnie zle zlozony. Albo walek krzywy/ciasny na pasowaniu z zebatka/brak oleju na nim


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
Sylewk Offline

Weteran


Postów: 847
Reputacja: 50
#4
17.01.2012, 20:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.01.2012, 20:26 przez Sylewk.)
Właśnie tak jak pisał kolega dziś większość silników składane jest na te cieniutkie uszczelki i silikon to duży błąd gdyż wszystko staje się zbyt ciasne najlepiej składać na papierowe uszczelki które przewidział konstruktor wtedy ma się odpowiedni luz w skrzyni. Zresztą nie wyobrażam sobie składanie gorącego silnika na silikon to jakaś abstrakcja papierową uszczelkę najlepiej zmiękczyć smarem.


Moje zabawki wersje rozwojowe http://imageshack.us/g/827/dscn9252.jpg/
czernisz554677 Offline

Wtajemniczony


Postów: 27
Reputacja: 0
#5
17.01.2012, 21:03
Mam wszystko na uszczelce.. Motor chodzi idealnie rozebrałem kopnik złożyłem dziłał ale po chwili znowu nie czsem złapie normalnie czasem tylko 3 zeby przeskoczy ;d a co do biegów to złożone jest dobrze i składane z filmem .Recznie ruszając bez tego automatu to wchodzą wszystkie, sprawdze jeszcze pierscien segera może zleciał..


adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#6
17.01.2012, 21:46
ja mam swoj sklejany na silikon. org byly skladane bez niczego. Wiec uszczelka odpada. Skrzynie i wal dystansuje sie za pomoca podkladek. Wal pomoedzy segerem a lozyskiem. Skrzynia pomiedzy lozyskiem a dekielkiem z simmerem na walku zdawczym. Wiec mozesz miec 5mm uszczelek a i tak to wyrownasz. A brak biegow i kopa, tylko blad skladania i regulacji


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"



  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Simson s51 - nie wchodzą biegi Dawid212 4 1,374 24.07.2023, 17:59
Ostatni post: Dawid212
  Biegi problem Artur4352 11 2,801 10.02.2022, 19:43
Ostatni post: Artur4352
  Wyskakujace biegi łuki1984 9 2,189 09.11.2020, 09:42
Ostatni post: adasiek1111
  Simson biegi Marek5250 5 1,730 20.07.2020, 14:49
Ostatni post: bomBer
  Nie pali na kopnik hubertsedes 1 1,410 15.05.2020, 11:18
Ostatni post: KiwiFSO

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa