• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Elektryka v
« Wstecz 1 … 10 11 12 13 14 … 57 Dalej »
Brak kierunków mvt

Brak kierunków mvt

Strony (3): 1 2 3 Dalej »
kuczyniak56 Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 0
#1
14.06.2018, 14:26
Witam posiadam simsona s51 z silnikiem 70/6m, a mianowicie kiedyś jak miałem w nim oryginalny silnik (50cm) na zapłonie z platynami to miałem kierunki i ładnie działały. Dzisiaj wymienilem przerywacz taki jak jest w ursusie c360 zakładam go do simaka patrzę czy są kierunki i lipa nie mam wogule kierunków. Czy to musi być inny p rzerywacz ? Co może być proszę o pomoc ??


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#2
14.06.2018, 15:31
Może źle coś podpinasz. Połącz tymczasowo oba kable od przerywacza razem i sprawdź czy działa (powinny świecić ciągiem). Jeśli wszystko będzie ok podłącz odwrotnie wtyki na przerywacz i ponownie sprawdź czy działa.


Pomogłem? Zostaw plusa!
Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#3
15.06.2018, 00:44
Ja używam takiego od kilku lat. Podłączasz lewy i prawy wtyk, środkowy jest od kontrolki. Jeśli zamiana kabli nie pomoże to przerywasz zepsuty.


kuczyniak56 Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 0
#4
17.06.2018, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2018, 16:49 przez kuczyniak56.)
Złączyłem te dwa kable razem co podłącza sie do cewki i za każdym razem pali mi bezpiecznik kierunki wgl nie działają.Co może być?


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#5
17.06.2018, 18:15
Jakie kable od cewki? Kable które miałeś połączyć to ten który wchodzi do przerywacza kierunkowskazów i ten który wychodzi do przełącznika na kierownicy a następnie włączyć któryś kierunek i sprawdzić czy działa.


Pomogłem? Zostaw plusa!
kuczyniak56 Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 0
#6
19.06.2018, 11:03
Jak złączyłem razem te dwa kable co są pod bakiem co podłącza się je do cewki kierunków jeden kabel podpina się do wsówki L a drugi do wsówki P


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#7
19.06.2018, 11:17
Ale jakiej cewki? W tym pojeździe są 4 cewki - 3 na statorze i jedna pod zbiornikiem (wysokiego napięcia). Żadna z nich nie ma żadnego związku z kierunkowskazami.


Pomogłem? Zostaw plusa!
jaro5 Offline

Moderator

Postów: 3,567
Reputacja: 97
#8
19.06.2018, 11:49
Chyba mowa o przerywaczuWink


pomiar mocy hamownia 70/6m https://www.youtube.com/watch?v=T680V705TWU
drag race https://www.youtube.com/watch?v=M2HFExKamVw
Simson enduro temat; http://simsony.info/Thread-Simson-S51-en...eaktywacja
Motorynka temat; http://simsony.info/Thread-Projekt-z-sil...ek-by-jaro
Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#9
19.06.2018, 11:57
Domyślam się o co chodzi, jednak dobrze jest sprostować takie pomyłki, bo nie każdy będzie wiedział o czym jest mowa lub co się zepsuło.


Pomogłem? Zostaw plusa!
kuczyniak56 Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 0
#10
20.06.2018, 17:53
O tak kurde teraz dopiero zwróciłem uwagę przepraszam Ale dałem teraz babola przepraszam jeszcze raz chodziło mi o przerywacz. Co może być ?


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#11
20.06.2018, 18:12
Jeżeli stykasz te dwa kable to co się dzieje? Możesz podesłać zdjęcia tego "makaronu"?


Pomogłem? Zostaw plusa!
kuczyniak56 Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 0
#12
23.06.2018, 23:44
No jak stykam te dwa kable to nic sie nie dzieje tylko bezpiecznik mi pali


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#13
23.06.2018, 23:56
To znaczy, że gdzieś w instalacji masz zwarcie. Normalnie po takim spięciu i włączeniu przełącznika kierunki (lewe lub prawe) powinny się włączyć i świecić bez przerw.


Pomogłem? Zostaw plusa!
kuczyniak56 Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 0
#14
24.06.2018, 14:03
Aha ok no dobra, ale jak usunąć te zwarcie jak je znaleźć. Co zrobić ?


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#15
24.06.2018, 20:39
Sprawdź na wyłączonym przełączniku. I wyślij zdjęcie tego wszystkiego. Dodatkowo prześledź do czego są podłączone przewody.


Pomogłem? Zostaw plusa!

Strony (3): 1 2 3 Dalej »


  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brak kierunków polsky166 5 1,863 18.08.2021, 23:15
Ostatni post: IFA_1988
  Brak kierunków i brzęcząca elba SR 50 iksdelelel 2 1,499 30.08.2019, 12:33
Ostatni post: iksdelelel
  Podłaczenie przerywacza kierunkow LED Diablo 1 1,417 26.06.2019, 21:12
Ostatni post: Diablo
  Brak kierunków zapłon mvt millenium kuczyniak56 0 1,256 09.06.2018, 14:10
Ostatni post: kuczyniak56
  Simson s51 brak kierunków,klaksonu LFK Kris01 16 8,505 01.01.2017, 18:06
Ostatni post: San

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa