• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 5 6 7 8 9 … 141 Dalej »
Brak ładowania

Brak ładowania

szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#1
25.03.2018, 17:47
Witajcie po raz drugi.Ostatnio pisałem o gaźniku.Ogólnie simson jakoś pali lecz nie zawsze.Ale mniejsza z tym.Teraz pojawił się drugi problem-brak ładowania.Przeryłem forum o tym temacie trochę ale nic mądrego nie znalazłem.Jakieś mostki zrobić coś.
Mój simson przeszedł wymianę całej instalacji na nową,robił to porządny mechas.
Nie chcę już mu zawracać głowy,więc może tu zapytam drogich użytkowników simsonów,jaka może byc tego przyczyna i co zrobić aby to naprawić?
Dodam że elba jest nowa.Mechas mierzył miernikiem i mu pokazywało koło 13-14v.
Zapłon platyny,12v.
Jak by ktoś pomóc mógł to był bym wdzięczny.


Ignacy Offline

Wtajemniczony


Postów: 21
Reputacja: 0
#2
25.03.2018, 17:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2018, 18:01 przez Ignacy.)
Wg schematu w elbie ze styku 31b powinien iść kabel do -, od 49 jeden pod sygnał, drugi pod 15 przy stacyjce, pod 59a czerwono żółty kabelek z iskrownika(Cewka świetlna), 49 jest od kierunków, i plus akumulatora pod styk 30 w stacyjce. Wink


arturwietnam Offline

Weteran


Postów: 638
Reputacja: 49
#3
25.03.2018, 22:18
Jak mu pokazywało 13-14V, to dlaczego twierdzisz że niema ładowania? Ewentualnie musisz także sprawdzić czy mostek jest sprawny, to takie coś https://static4.redcart.pl/templates/ima...8be9a3.jpg ma on oznaczenia +, ac, -, ac, podłącz żarówkę do + i do masy, jak będzie świecić to jest ok, czyli następnie trzeba sprawdzić elbe, tu potrzebny jest miernik (multimetr), sprawdzasz napięcie wychodzące z pinu 49, jeśli jest ponad 13V to jest ok, co oznacza że ewentualnie coś kradnie prąd i trzeba przejrzeć instalację.


W moim garażu:
I: Simson sr50 B4 '88r
II: Romet Pony 301 '89r
lll: Romet Kadet m760 '88r
IV: Romet Ogar 205 '88r
V: Romet 50t1 '80
VI: Simson s50 b '75r
IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#4
25.03.2018, 22:33
A po czym w ogóle poznajesz że nie ładuje? Jakie są objawy?


szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#5
26.03.2018, 06:16
Jeżdże nim już trochę.Do pracy śmigam i już drugi raz aku musiałem ładować prostownikiem bo kierunki coraz słabiej mrugały aż do zera.Własnie to dziwne że machas zrobił to tak jak należy a tu dupa blada.


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#6
26.03.2018, 18:33
A aku dobrze trzyma napięcie?
Jeśli masz miernik to sprawdź:
-jak spada napięcie przez noc (na aku podłączonym i na aku wymontowanym)
-jakie jest na nim napięcie, kiedy kierunki słabo mrugają
-zmierz prąd aku przy wyłączonym zapłonie/wszystkim (pozycja 0), powinien być zerowy.


jaroslaw97 Offline

Mentor


Postów: 1,818
Reputacja: 49
#7
26.03.2018, 18:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2018, 19:00 przez jaroslaw97.)
Jeżeli aku jest stary to nie będzie trzymał napięcia.Zmierz napięcie ładowania aku.A najlepiej prąd ładowania-miernik wpinasz w miejsce bezpiecznika,szeregowo ale musi być wpięty przed odpalaniem i dobre połączenie bo inaczej spali ELBE. Prąd ładowania dochodzi nawet do 2 amper przy słabym aku.

Ja wywaliłem drogą i awaryjną ELBE i kolejny sezon śmigam z regulatorem od chinola z JM i przerywacz najtańszy od auta.


szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#8
31.03.2018, 09:58
No właśnie nie o aku tu chodzi bo był kupiony w tamtym roku żelowy.
Dziwna sprawa bo mechanik by tego raczej zle nie zrobił.
Normalnie świat się kończy,ręce opadają i apogeum wkurwienia z tym simsonem mam.
A miało być tak pięknie.Stara prosta konstrukcja a tu tyle awarii w dodatku których sam naprawić nie potrafię.


jaroslaw97 Offline

Mentor


Postów: 1,818
Reputacja: 49
#9
31.03.2018, 15:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.03.2018, 15:02 przez jaroslaw97.)
Generalnie w Simsonie jest lepszy kwasowy bo więcej wytrzymuje.By stwierdzić co jest to potrzebny jest miernik i kilka minut roboty

Nie odpalałeś czasami z odłączonym aku?


szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#10
31.03.2018, 18:46
Nie wiem może odpalałem.Bedę się starał o miernik.I będę tu pisał jak załatwie go.


jaroslaw97 Offline

Mentor


Postów: 1,818
Reputacja: 49
#11
01.04.2018, 14:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2018, 14:50 przez jaroslaw97.)
Jeśli odpalasz bez aku to cewka nie ma obciążenia i generuje napięcie nawet do 50V i pali ELBĘ.Trzeba zawsze odłączyć cewkę od prostownika/ELBY gdy nie ma aku.Ja ELBE wywaliłem i dałem regler od chinola/uniwersalny z JM i przerywacz od auta i problemy się skończyły


kamil.tomasz Offline

Nowicjusz


Postów: 5
Reputacja: 0
#12
01.06.2022, 23:53
Kolego a możesz powiedzie jakie części dokladnie kupic by przerobić instalke po twojemu ?


kamil.tomasz Offline

Nowicjusz


Postów: 5
Reputacja: 0
#13
02.06.2022, 10:38
Na starej elbie mam niedoladowanie okolo 11 na nowej przladowanie nawet 15 16





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cewka ładowania piskadlokuba 7 213 27.12.2025, 20:50
Ostatni post: IFA_1988
  Brak ładowania BartoszKom 32 3,784 15.06.2023, 20:52
Ostatni post: BartoszKom
  brak ładowania Marcino250 3 1,569 17.12.2019, 04:28
Ostatni post: Marcino250
  Brak mocy i ładowania michal750 2 1,743 27.04.2018, 21:14
Ostatni post: niki95
  Nie ma ładowania mateuszrosa1212 1 1,282 21.07.2016, 15:18
Ostatni post: miro

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa