• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Elektryka v
« Wstecz 1 … 12 13 14 15 16 … 57 Dalej »
Brak ładowania S51-E/1

Brak ładowania S51-E/1

Diablo Offline

Weteran


Postów: 634
Reputacja: 15
#1
24.09.2018, 20:51
Witam posiadam te instalacje 12V Electronic z ELBA i EWR :
http://www.skuteryostrow.home.pl/downloa...51-1c1.png
Niestety nie ładuje.
Sprawdzałem na odpalonym silniku i odłączonym kablu od EWR 59a wynosi 0.02 przy gazowaniu dochodzi do 0.05 a na kablu 59b na wolnych 0.02 a przy gazowaniu 0.03 max.
To chyba o wiele za mało mi się wydaje, stopu oczywiście tak samo nie ma bo idzie z cewki ładowania. Powie ktoś jakie napięcie powinno być przy 59a i 59b ?


Simson S51 Enduro 1990r. > MZ ETZ 251 1990r. > Suzuki GS500E 1996r.



Pomogłem daj + do reputacji Ciebie to nic nie kosztuje a mnie motywuje Biggrin
IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#2
25.09.2018, 12:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2018, 12:03 przez IFA_1988.)
Jeśli mierzyłeś pomiędzy 59a a masą, to powinno być ok. 0V. Tak samo z 59b.
Odepnij 59a i 59b od EWR i podepnij pomiędzy nie żarówkę np. 21W. Jeśli zaświeci wyraźnie, to cewka i kable są dobre.
Potem podłącz 59a i 59b z powrotem do EWR, odłącz kabel z 59ab EWR i podłącz żarówkę 21W między 59ab a masę. Jeśli zaświeci wyraźnie, to prostownik w EWR też jest dobry.


Diablo Offline

Weteran


Postów: 634
Reputacja: 15
#3
25.09.2018, 12:36
Odpiąć 59a i dac na plus zarowki a 59b na minus ? czy 59a jako plus a minus z masy i analogicznie tak samo z 59b ?


Simson S51 Enduro 1990r. > MZ ETZ 251 1990r. > Suzuki GS500E 1996r.



Pomogłem daj + do reputacji Ciebie to nic nie kosztuje a mnie motywuje Biggrin
IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#4
25.09.2018, 13:03
59a na "plus" żarówki a 59b na "minus", albo na odwrót


Diablo Offline

Weteran


Postów: 634
Reputacja: 15
#5
25.09.2018, 13:10
Okej super rozumiem, odezwę sie jak sprawdzę, jeszcze pytanko co do 59ab bo on jest podłączony do ELBY i EWR jednym kablem, więc odłączyć go tylko od EWR i wtedy sprawdzać z masą czy odłączyć go od ELBY i EWR i wtedy sprawdzać z masa ?


Simson S51 Enduro 1990r. > MZ ETZ 251 1990r. > Suzuki GS500E 1996r.



Pomogłem daj + do reputacji Ciebie to nic nie kosztuje a mnie motywuje Biggrin
IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#6
25.09.2018, 13:47
Odłącz go tylko od 59ab EWR i podepnij żarówkę pomiędzy WYJŚCIEM 59ab z EWR a masą.


Diablo Offline

Weteran


Postów: 634
Reputacja: 15
#7
25.09.2018, 13:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2018, 13:51 przez Diablo.)
Pomiędzy wyjściem EWR czyli w miejsce gdzie był podłączony 59ab a masą ? a nie pod kabel a mase ?


Simson S51 Enduro 1990r. > MZ ETZ 251 1990r. > Suzuki GS500E 1996r.



Pomogłem daj + do reputacji Ciebie to nic nie kosztuje a mnie motywuje Biggrin
IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#8
25.09.2018, 14:02
Pod wyjście 59ab (wyjście "+" prostownika w EWR), nie do kabla który do niego szedł.


Diablo Offline

Weteran


Postów: 634
Reputacja: 15
#9
25.09.2018, 14:06
okej już wszystko rozumiem, odezwę sie po testach Biggrin


Simson S51 Enduro 1990r. > MZ ETZ 251 1990r. > Suzuki GS500E 1996r.



Pomogłem daj + do reputacji Ciebie to nic nie kosztuje a mnie motywuje Biggrin
Diablo Offline

Weteran


Postów: 634
Reputacja: 15
#10
25.09.2018, 15:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2018, 20:31 przez Diablo.)
Żarowka na kablach 59a i 59b nie swieci nic czyli cewka walnięta. Na styku 59ab i masie tez nie swieci ale to pewnie od cewki wszystko zalezne. Wiec w takim razie cewka do wymiany. Cewka wymieniowa ładowanie już jest. Temat do zamknięcia.


Simson S51 Enduro 1990r. > MZ ETZ 251 1990r. > Suzuki GS500E 1996r.



Pomogłem daj + do reputacji Ciebie to nic nie kosztuje a mnie motywuje Biggrin



  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile ohm powinna mieć cewka ładowania simson? Kacperr 2 654 29.06.2024, 17:40
Ostatni post: Kacperr
  Cewka ładowania/świetlna w Simson S51 kubaszekr38 3 1,244 15.06.2023, 19:27
Ostatni post: IFA_1988
  Za wysokie napięcie ładowania K-r-y-s 2 2,371 12.10.2022, 21:15
Ostatni post: K-r-y-s
  Cewka ładowania i światła stop sr50 matias03al 9 2,873 10.08.2022, 16:59
Ostatni post: matias03al
  Cewka Ładowania Simson S53 zieli1987 11 2,999 26.03.2022, 22:24
Ostatni post: jaro5

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa