• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 21 22 23 24 25 … 141 Dalej »
Brak tylnego światła i stopu

Brak tylnego światła i stopu

Dawid212 Offline

Doświadczony


Postów: 149
Reputacja: 0
#1
09.09.2018, 13:27
Witam, po ogarnięciu iskry zobaczyłem że nie działa mi tylne światło i od stopu..
Instalacja była prawdopodobnie 6V ja dałem cewke zapłonową(wcześniej była prawdopodobnie 6V) 12V i świetlną(42W) 12V, a ładowania i stopu nie mam pojęcia jaka jest czy 6 czy 12. Jaki może być powód nie działającego tylnego światła?
Żarówki mam te duże, wiem że powinny być małe ale ponad miesiąc tak jeździłem i było git, pozycyjne świecą git.


"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."
IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#2
09.09.2018, 14:38
1) Który to rocznik Sima?
Do 89 wszystkie miały instalację 6V, STOP i tylne pozycyjne zasilane z cewki ładowania.
Po 89 miały instalację 12V, tylne pozycyjne zasilane z cewki świateł a STOP z cewki ładowania.

2) Cewka ma jeden koniec przylutowany do masy (6V) czy nie (12V)?

3) Schemat do wersji 6V z przerywaczem:
http://www.skuteryostrow.home.pl/downloa.../s50b1.png
Sprawdź czy masz takie kable i tak podłączone w stacyjce STOP oraz tylne pozycyjne.

4) Tylko na jakie napięcie masz teraz akumulator i żarówki STOP i tylnych pozycyjnych?


Dawid212 Offline

Doświadczony


Postów: 149
Reputacja: 0
#3
12.09.2018, 06:10
Rocznik 85, światła zaczęły świecić ale STOP nie działa dalej, aku 12V żarówki z tyłu własnie mam te duże 12V i chyba 25W(wiem, wiem powinny być małe ale nigdzie w mieście ich tera nie mogę znaleźć


"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."
IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#4
13.09.2018, 12:13
Podepnij według schematu, kabel od cewki ładowania i kabel od STOP podepnij do styku potrójnego na stacyjce i sprawdź czy będzie STOP.


KozaPie Offline

Konto zablokowane

Postów: 1
#5
15.09.2018, 18:58
to co pan wyżej mówie bedzie git


Dawid212 Offline

Doświadczony


Postów: 149
Reputacja: 0
#6
07.10.2018, 08:09
Nie ogarniam za bardzo elektryki, potrójny styk? Nie mam pojęcia gdzie on Biggrin
A dodam, że wymieniłem cewke ładowania + STOP, światło mam ale stopu nie


"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."
Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#7
07.10.2018, 08:32
Styk potrójny jest na stacyjce. Od strony pinów na obwodzie są trzy wyjścia bardzo blisko siebie. Z tego co pamiętam nie są opisane. Nie są podłączone do czegokolwiek oprócz siebie.


Pomogłem? Zostaw plusa!
IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#8
07.10.2018, 13:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2018, 13:29 przez IFA_1988.)
Styk potrójny
Jeśli nie ma STOP, to spróbuj odłączyć kabel od czujnika w bębnie i przyłożyć go gdzieś do masy na krótko.
Jeśli dalej nie będzie STOP to przepatrz kable i konektory idące do żarówki STOP i od czujnika.


Dawid212 Offline

Doświadczony


Postów: 149
Reputacja: 0
#9
08.10.2018, 10:15
Nie wiem jakim cudem ale kabel od stopu już jest podłączony do styku potrójnego,
co do kabla od czujnika - odpiąłem, przyłożyłem do masy i świeci, więc to wina czujnika?


"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."
Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#10
08.10.2018, 12:36
Może blaszka na rozpieraku się odgięła i nie łączy albo styk. Chyba że masz czujnik przy dźwigni wtedy to on mógł się zepsuć. Serdecznie polecam zmienić czujnik w kole na ten przy dźwigni można go dużo lepiej ustawić. Nawet jak nie masz miejsca na mocowanie to możesz kupić uchwyt przykręcany do śruby mocowania slinika lub go dorobić.


Pomogłem? Zostaw plusa!
Dawid212 Offline

Doświadczony


Postów: 149
Reputacja: 0
#11
08.10.2018, 13:42
Teraz nawet jak dotkne masy to nie świeci, wcześniej 'wtyk' iskrzył teraz nie.
Czujnik mam z tyłu w kole


"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."
Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#12
08.10.2018, 22:47
Sprawdź żarówkę i bezpieczniki.


Pomogłem? Zostaw plusa!
IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#13
08.10.2018, 23:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.10.2018, 00:04 przez IFA_1988.)
Jak już będziesz sprawdzał żarówkę STOP, to zerknij czy jest napięcie na kablu który do niej idzie (podłącz żarówkę STOP na krótko między ten kabel a masę).





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Simson S51 Blinda i światło stopu tył Arek67 4 1,993 10.10.2018, 23:24
Ostatni post: Grzegrzyk
  Światło stopu simson Mechanik 1 1,084 01.08.2018, 13:14
Ostatni post: IFA_1988
  Brak przedniego światła Dawid212 2 1,183 30.07.2018, 15:52
Ostatni post: Dawid212
  Nie moge podciagnac tylnego hamulca Simsonmaniacc 7 2,586 19.06.2017, 23:11
Ostatni post: Simsonmaniacc
  cewka ładowania i stopu simson elektronik witwicki1992 2 1,448 07.11.2015, 20:30
Ostatni post: witwicki1992

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa