• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 2 3 4 5 6 … 141 Dalej »
Cieknie z rury

Cieknie z rury

Flamaster Offline

Wtajemniczony


Postów: 29
Reputacja: 0
#1
03.10.2023, 12:06
Cześć, wydech mam dokręcony mocno, pomiędzy jest miedziana uszczelka i blaszka zabezpieczająca nakrętkę. Mimo wszystko nagar wycieka. Czy da się to jakoś inaczej uszczelnić?
[Obrazek: 20230929-204302.jpg]


HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#2
03.10.2023, 17:57
Powinny być dwie miedziane uszczelki. Pomiędzy kolankiem a cylindrem i pomiędzy kolankiem a nakrętką. Do tego masz jakąś dziwną nakrętkę


ChudyGarage Offline

Przyjaciel

Postów: 112
Reputacja: 7
#3
04.10.2023, 13:06
Można też lekko pastą do wydechów posmarować i też zda egzamin


Flamaster Offline

Wtajemniczony


Postów: 29
Reputacja: 0
#4
04.10.2023, 13:34
(03.10.2023, 17:57 )HoeronixHD napisał(a): Powinny być dwie miedziane uszczelki. Pomiędzy kolankiem a cylindrem i pomiędzy kolankiem a nakrętką. Do tego masz jakąś dziwną nakrętkę

W katalogu jest jedna uszczelka i w zestawach sprzedają zawsze z jedną. Jeśli to ma pomóc to mogę dać drugą między kolankiem a nakrętką.
Nakrętka jest nowa, ale wygląda praktycznie jak w oryginale (oryginalna miała chyba jeszcze drobne rowki oprócz tych na klucz).


HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#5
04.10.2023, 16:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.10.2023, 17:53 przez HoeronixHD.)
Są dwie. Nr 13
[Obrazek: MOKICK-93-32.jpg]


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#6
04.10.2023, 23:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.10.2023, 23:58 przez Goodnight.)
Zawsze były dwie, aluminiowe są miększe od miedzianych. Ogólnie dopóki te uszczelki się nie spłaszczą na żyletkę to tak można dokręcać rok czasu. Jak je zakładałem to przykręcałem na max i szarpałem kolankiem żeby je spłaszczyć i tak 10 razy aż już nie łapało luzu przy szarpaniu na siłę.
Kolanko 32 ma jedną.


Lista części silnika 110 cm³



  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  BVF 16n1-12 cieknie. przemek97pl 2 1,403 18.02.2019, 23:49
Ostatni post: przemek97pl
  Simson cieknie paliwo nie znalazłem rozwiązania na to w innych postach. erix858 6 3,213 18.10.2017, 06:05
Ostatni post: jaro5
  Cieknie spod kostki membrany. Igla99 0 1,119 20.06.2016, 18:27
Ostatni post: Igla99
  Simson słaby i cieknie olej Dawid1483 13 4,352 16.05.2016, 19:53
Ostatni post: Dawid1483
  Dziwne strzały z rury wydechowej, Simson nie odpala. Narko12 3 2,403 23.07.2014, 22:50
Ostatni post: Almen

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa