• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 27 28 29 30 31 … 141 Dalej »
Co może stukać w piaście?

Wątek zamknięty 
Co może stukać w piaście?

vladimir Offline

Początkujący


Postów: 11
Reputacja: 0
#1
12.03.2018, 02:09
Zakupiłem ostatnio w jackmotors koło jezdne do simsona:
https://www.jackmotors.pl/old-timer/kolo...aign-id=19
ale przy ruszaniu nim np. obrót w przód tył czy potrząsanie coś w środku turla się, jakby jeżdziło góra dół:
https://www.youtube.com/watch?v=J3iwnqPO...e=youtu.be
Co to może być?
Wg jackmotors tulejka i jest wszystko, ale jak tulejka może wydać taki dźwięk? Może łożysko?
Nie wiem czy odesłać czy zostawić.


HaXbOx Offline

Mentor


Postów: 1,384
Reputacja: 17
#2
12.03.2018, 09:37
Faktycznie brzmi tak jakby w piaście,lub w obręczy(w co wątpię bo nie jest przecież kilkukomorowa) coś latało. Nasłuchuj uchem i spróbuj zlokalizować miejsce.

Albo spróbuj jeszcze przyłożyć magnes do piasty.


04.04.2013-17.08.2016 87 Simson S51 B1-4
13.01.2016-01.12.2016 '81 Simson S51 N
16.01.2017- '82 Simson S51 B1-4/S51E
19.09.2016 '93 KAWASAKI KDX 125

vladimir Offline

Początkujący


Postów: 11
Reputacja: 0
#3
12.03.2018, 10:11
Dźwięku nie da się umiejscowić inaczej niż w piaście, w miejscu łożysk, bo to się obraca tak jak koło i nie ma np. miejsca zatrzymania


Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#4
12.03.2018, 17:48
Mam jedna felgę pięcioletnią a drugą dwuletnią. W obu też "lata" jak u cb i wszystko w porządku.


vladimir Offline

Początkujący


Postów: 11
Reputacja: 0
#5
13.03.2018, 00:35
Po sprawdzeniu magnesem okazało się, że coś jest w rancie obręczy i tam sobie hula. Jackmotors zasugerowali odsyłkę więc tak też i zrobię. Dziękuje za pomoc.





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziwny dzwięk silnika, co to może być? Jakubin 0 1,057 22.06.2022, 15:09
Ostatni post: Jakubin
  Nie może zgasić stacyjką ole123 5 1,774 10.11.2019, 18:49
Ostatni post: ole123
  Simson 70/6m przerywa chce iść a nie może kuczyniak56 2 1,430 02.08.2019, 17:45
Ostatni post: Golibroda
  Sprzęgło w Simsonie działa nierówno. Co może być? Dejw_CR 39 10,451 12.02.2018, 09:56
Ostatni post: sebi_82
  Nie może się poradzić robigtaa 19 5,865 13.03.2015, 00:24
Ostatni post: DrOne

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa