Witam.
Ponieważ mój simek nie chciał się już wkręcać na obroty,musiałem wyczyścić wydech.Było tam bardzo dużo oleju.
Dziś pokażę jak się czyści końcówkę wydechu w simsonach.
Potrzebne będzie nam:
-Klucze do odkręcenia końcówki (u mnie klucz 10)
-Kombinerki.
-Duża szmata.
-100ml benzyny
-Zapałki (lub zapalniczke)
1.Więc odkręcamy końcówkę.
2.Bierzemy kombinerki.
3.Ściskamy kombinerkami tą wystającą rurkę z końcówki.
4.Wyciągamy.
5.Oblewamy benzyną wkład.
6.Podpalamy.
7.Jak ogień się wypali to podpalamy jeszcze raz żeby się rozgrzał.
8.Jak już zgasło czekamy 5 minut(wkład ma stać żeby ociekł).
9.Resztki oleju które nie ociekły podpalamy.
1.Teraz kolej na końcówkę.
2.Postawiamy wylotem na dół.
3.Oblewamy w środku ściankę benzyną.
4.Podpalamy i czekamy aż się wypali.
5.Czyścimy szmatą.
6.Czyścimy z zewnątrz i przykręcamy.
Zdjęcia:
Tak wygląda wkład tłumiący po wyczyszczeniu.
![[Obrazek: 65336241.jpg]](http://wd2.photoblog.pl/lvp1/201005/D8/65336241.jpg)
![[Obrazek: zdjcie0386.jpg]](http://img688.imageshack.us/img688/4035/zdjcie0386.jpg)
![[Obrazek: 65335482.jpg]](http://wd3.photoblog.pl/lvp2/201005/99/65335482.jpg)
Filmik z prac.
- http://www.youtube.com/watch?v=letaCmAQXRk
Tak chodzi bez wkładu:
- http://www.youtube.com/watch?v=Hxg6ae0w3a4
Jak się ma wkład krzywy lub ma przerobiony na aoa,a chce się mieć normalny,to można kupić za kwote 10zł+przesyłka :
- http://moto.allegro.pl/item1032329103_si...lumik.html
Simek po wyczyszczeniu lepiej chodzi.Teraz już jest dobrze i ładniej pracuje.Powinno się to robić na powietrzu i zdala od różnego typu rzeczy łatwo palnych.Widac że w moim było pełno tego syfu.Resztę wydechu tak samo robimy.
Teraz można iść i robić.Tylko ostrożnie ! <piwo>
Poradnik mojego autorstwa.
Przemeq.
Ponieważ mój simek nie chciał się już wkręcać na obroty,musiałem wyczyścić wydech.Było tam bardzo dużo oleju.
Dziś pokażę jak się czyści końcówkę wydechu w simsonach.
Potrzebne będzie nam:
-Klucze do odkręcenia końcówki (u mnie klucz 10)
-Kombinerki.
-Duża szmata.
-100ml benzyny
-Zapałki (lub zapalniczke)
1.Więc odkręcamy końcówkę.
2.Bierzemy kombinerki.
3.Ściskamy kombinerkami tą wystającą rurkę z końcówki.
4.Wyciągamy.
5.Oblewamy benzyną wkład.
6.Podpalamy.
7.Jak ogień się wypali to podpalamy jeszcze raz żeby się rozgrzał.
8.Jak już zgasło czekamy 5 minut(wkład ma stać żeby ociekł).
9.Resztki oleju które nie ociekły podpalamy.
1.Teraz kolej na końcówkę.
2.Postawiamy wylotem na dół.
3.Oblewamy w środku ściankę benzyną.
4.Podpalamy i czekamy aż się wypali.
5.Czyścimy szmatą.
6.Czyścimy z zewnątrz i przykręcamy.
Zdjęcia:
Tak wygląda wkład tłumiący po wyczyszczeniu.
![[Obrazek: 65336241.jpg]](http://wd2.photoblog.pl/lvp1/201005/D8/65336241.jpg)
![[Obrazek: zdjcie0386.jpg]](http://img688.imageshack.us/img688/4035/zdjcie0386.jpg)
![[Obrazek: 65335482.jpg]](http://wd3.photoblog.pl/lvp2/201005/99/65335482.jpg)
Filmik z prac.
- http://www.youtube.com/watch?v=letaCmAQXRk
Tak chodzi bez wkładu:
- http://www.youtube.com/watch?v=Hxg6ae0w3a4
Jak się ma wkład krzywy lub ma przerobiony na aoa,a chce się mieć normalny,to można kupić za kwote 10zł+przesyłka :
- http://moto.allegro.pl/item1032329103_si...lumik.html
Simek po wyczyszczeniu lepiej chodzi.Teraz już jest dobrze i ładniej pracuje.Powinno się to robić na powietrzu i zdala od różnego typu rzeczy łatwo palnych.Widac że w moim było pełno tego syfu.Resztę wydechu tak samo robimy.
Teraz można iść i robić.Tylko ostrożnie ! <piwo>
Poradnik mojego autorstwa.
Przemeq.


