• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Poradniki v
« Wstecz 1 … 3 4 5 6 7
Czyszczenie wkładu wydechowego,simson

Czyszczenie wkładu wydechowego,simson

Bandi Niedostępny

ZŁOM ROKU .!


Postów: 240
Reputacja: 7
#1
09.05.2010, 17:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.05.2010, 22:44 przez Majki93.)
Witam.
Ponieważ mój simek nie chciał się już wkręcać na obroty,musiałem wyczyścić wydech.Było tam bardzo dużo oleju.
Dziś pokażę jak się czyści końcówkę wydechu w simsonach.
Potrzebne będzie nam:
-Klucze do odkręcenia końcówki (u mnie klucz 10)
-Kombinerki.
-Duża szmata.
-100ml benzyny
-Zapałki (lub zapalniczke)

1.Więc odkręcamy końcówkę.
2.Bierzemy kombinerki.
3.Ściskamy kombinerkami tą wystającą rurkę z końcówki.
4.Wyciągamy.
5.Oblewamy benzyną wkład.
6.Podpalamy.
7.Jak ogień się wypali to podpalamy jeszcze raz żeby się rozgrzał.
8.Jak już zgasło czekamy 5 minut(wkład ma stać żeby ociekł).
9.Resztki oleju które nie ociekły podpalamy.

1.Teraz kolej na końcówkę.
2.Postawiamy wylotem na dół.
3.Oblewamy w środku ściankę benzyną.
4.Podpalamy i czekamy aż się wypali.
5.Czyścimy szmatą.
6.Czyścimy z zewnątrz i przykręcamy.


Zdjęcia:
Tak wygląda wkład tłumiący po wyczyszczeniu.

[Obrazek: 65336241.jpg]

[Obrazek: zdjcie0386.jpg]

[Obrazek: 65335482.jpg]

Filmik z prac.

- http://www.youtube.com/watch?v=letaCmAQXRk

Tak chodzi bez wkładu:

- http://www.youtube.com/watch?v=Hxg6ae0w3a4

Jak się ma wkład krzywy lub ma przerobiony na aoa,a chce się mieć normalny,to można kupić za kwote 10zł+przesyłka :

- http://moto.allegro.pl/item1032329103_si...lumik.html

Simek po wyczyszczeniu lepiej chodzi.Teraz już jest dobrze i ładniej pracuje.Powinno się to robić na powietrzu i zdala od różnego typu rzeczy łatwo palnych.Widac że w moim było pełno tego syfu.Resztę wydechu tak samo robimy.

Teraz można iść i robić.Tylko ostrożnie ! <piwo>
Poradnik mojego autorstwa.
Przemeq.


Pata Offline

Simsoniara


Postów: 279
Reputacja: 6
#2
09.05.2010, 20:45
O w mordke ale miałeś oleju ho ho ho . Albo zamiast oblewać benzyną jak się ma palnik to się przystawia palnik i palnikiem do zera wypala osusza i jest miodzio .


"Pal gumę , a nie duszę "

Simek pj: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Sims...uro/105669
Staram się pomagać

Diabeł tkwi w szczegółach
Majki93 Offline

Przyjaciel

Postów: 377
Reputacja: 12
#3
11.05.2010, 22:44
Dobry tutorial, zdjęcia poprawiłem żeby były widoczne na forum.


Przygoda z Simsonem zakończona...23.06.2010r...

2011-2020 Passat B3 1.8 -> 2.8 VR6
2020-2023 Volvo S60 2.3 T5
2023 Cadillac STS 4.6 V8



  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czyszczenie baku Majki93 34 37,456 09.01.2015, 18:22
Ostatni post: KubaEnduro S51
  Czyszczenie tłumika Majki93 22 27,494 07.06.2011, 21:36
Ostatni post: Szpan90

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa