• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Modyfikacje mechaniczne v
« Wstecz 1 … 5 6 7 8 9 … 59 Dalej »
Gaźnik DPR 16mm VS 19mm

Gaźnik DPR 16mm VS 19mm

sm0k01 Offline

Wprawiony


Postów: 64
Reputacja: 0
#1
18.02.2020, 19:37
Witam
Mam pytanie do kogoś kto posiada gaźnik DPR 19mm.
Czy średnica od strony filtra powietrza jest większa niż w gaźniku 16mm ?


bomBer Offline

Weteran


Postów: 935
Reputacja: 10
#2
18.02.2020, 20:32
Chodzi ci o tą średnicę, co nakłada się na to gumę?? Jeśli tak to jest taka sama.
A jeżeli ci chodzi o wewnętrzną średnicę od strony filtra to ona ma 19mm tak jak wskazuje nazwa


sm0k01 Offline

Wprawiony


Postów: 64
Reputacja: 0
#3
18.02.2020, 21:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.02.2020, 21:59 przez sm0k01.)
Tak chodzi mi o stronę gdzie nakłada się gumę od filtra powietrza. Zastanawiam się bo dzisiaj założyłem dyszę paliwa 85 do gaźnika DPR 16mm w moim simsonie 60/4/3 MK2 i okazało się że go zalewa na niej a na dyszy 80 chodzi dobrze i nie wiem czy jest sens kupować gaźnik DPR 19mm gdyż tam jest dysza 100.


bomBer Offline

Weteran


Postów: 935
Reputacja: 10
#4
18.02.2020, 22:01
No jest dysza 100, ale za to masz większą gardziel i przez to też więcej powietrza idzie, ale ja bym nie kupował, a na pewno nie DPR. Ewentualnie Amal'a bym założył, ale czy jest sens?


Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#5
18.02.2020, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.02.2020, 22:34 przez Paul S..)
Na DPR 19 nie odczujesz zbytnio różnicy. Spróbuj pokombinować cos z filtrem powietrza i następnie z większą dyszą - jeżeli jest potrzeba.


sm0k01 Offline

Wprawiony


Postów: 64
Reputacja: 0
#6
18.02.2020, 23:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.02.2020, 00:14 przez sm0k01.)
Miałem Amala i DPR wg mnie o niebo lepszy.
Próbowałem bez filtra nic to nie pomogło.
Ogólnie motor nawet nieźle chodzi ale na 3 biegu ciężko złapać rezo chociaż może to też kwestia tego, że jest jeszcze na dotarciu


Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#7
19.02.2020, 18:04
Ja spróbowałbym z mniejszą zębatką zdawczą. - skoro nie wykręca rezo na którymś biegu.


sm0k01 Offline

Wprawiony


Postów: 64
Reputacja: 0
#8
20.02.2020, 16:22
Teraz mam taki problem, że nie mogę ustawić gaźnika bo śruba składu mieszanki samoczynnie wkręca się gdy dodaje gazu przez co mieszanka po chwili robi się zbyt bogata :/


bomBer Offline

Weteran


Postów: 935
Reputacja: 10
#9
20.02.2020, 17:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2020, 17:26 przez bomBer.)
To przecież jest tam sprężyna, żeby temu zapobiegała. A jeżeli się tak robi to trzeba tą sprężynę rozciągnąć


sm0k01 Offline

Wprawiony


Postów: 64
Reputacja: 0
#10
20.02.2020, 19:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2020, 19:59 przez sm0k01.)
Haha no nie wierzę rzeczywiście nie było tam sprężyny. To przez to miałem takie problemy żeby wyregulować ten gaźnik Biggrin


bomBer Offline

Weteran


Postów: 935
Reputacja: 10
#11
20.02.2020, 22:01
dobre Biggrin


sm0k01 Offline

Wprawiony


Postów: 64
Reputacja: 0
#12
16.03.2020, 15:11
Teraz jestem na kupnie gaźnika i zastanawiam się czy wziąć DPR 19 czy 21 mm. Jak myślicie co lepiej wybrać ?


bomBer Offline

Weteran


Postów: 935
Reputacja: 10
#13
16.03.2020, 15:12
Zależy do czego. Ale przecież wiadomo, że większe jest lepsze i bardziej rozwojowe


sm0k01 Offline

Wprawiony


Postów: 64
Reputacja: 0
#14
16.03.2020, 15:23
Do 60/4/3 MK2 ze spawakiem. Pisałem w tej sprawie do JM i odpowiedzieli mi że według nich lepiej zastosować do tego zestawu DPR 19mm


iksdelelel Offline

Doświadczony


Postów: 228
Reputacja: 1
#15
16.03.2020, 15:36
Ja tam mam aktualnie 60/4/3 niewiadomego producenta (nwm bo używany kupiłem) i mam dolot 21mm no i na dpr 21 mam dysze coś koło 90 i chodzi dobrze, kup gaźnik o takiej średnicy jaki dolot Tongue Cena dpr 21 i 19 jest taka sama a większy gaźnik może się sprzydać jeśli planujesz jeszcze zwiększanie pojemności Smile





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gaźnik 16mm do 60/4mk2 wlodek 2 1,691 20.04.2020, 09:59
Ostatni post: wlodek
  Amal 19mm czy 21mm ? MelchiorPL 12 4,703 27.12.2014, 23:59
Ostatni post: MelchiorPL
  Gaźnik Amal 19mm Witek97SR50 5 3,866 18.05.2013, 14:52
Ostatni post: thomson46

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa