• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 114 115 116 117 118 … 141 Dalej »
Gaźnik kapie paliwo

Gaźnik kapie paliwo

Marcin1996 Offline

Weteran


Postów: 819
Reputacja: 34
#1
25.03.2012, 10:08
Witam. Mam problem z gaźnikiem w simsonie. Problem polega na tym, że z tej dziurki na fotce niżej kapie mi paliwo.Co zrobić w gaziorze żeby mi już te paliwo nie kapało ? Czekam i z góry dziękuje za pomoc.

[Obrazek: 4d33bafb48f0f397.jpg]


Sylewk Offline

Weteran


Postów: 847
Reputacja: 50
#2
25.03.2012, 11:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2012, 11:53 przez Sylewk.)
Podegnij bardziej blaszkę od pływaka tak by szybciej zamykał się zaworek ewentualnie wymień zaworek bo może jest nieszczelny jak masz wymontowane zrób eksperyment zawieś to w prześwitującym pojemniku nawet w większym słoiku i puść płyn. A i jeszcze pływak masz szczelny? bo może trzeba naprawić wymienić...

Pozdrawiam S


Moje zabawki wersje rozwojowe http://imageshack.us/g/827/dscn9252.jpg/
Marcin1996 Offline

Weteran


Postów: 819
Reputacja: 34
#3
25.03.2012, 11:56
Właśnie wczoraj podginałem tą blaszkę i szybciej się zamyka zaworek ale to samo jest. A po czym poznać, ze zaworek jest nie szczelny ? Wziąłem go zamknąłem i dmuchnąłem w wężyk i nie przepuścił powietrza.


Sylewk Offline

Weteran


Postów: 847
Reputacja: 50
#4
25.03.2012, 16:08
Mam rozumieć że zamknąłeś go za pomocą palca? to jednak nie to samo co zamknięcie wyporem małego pływaka który tak mocno nie dociśnie najlepiej zrobić próbę w przezroczystym pojemniku i podłączyć paliwo.


Moje zabawki wersje rozwojowe http://imageshack.us/g/827/dscn9252.jpg/
Marcin1996 Offline

Weteran


Postów: 819
Reputacja: 34
#5
25.03.2012, 16:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2012, 16:34 przez Marcin1996.)
Tak za pomocą palca go zamykałem. A powiedz mi dokładnie jak mam zrobić te doświadczenie w przeźroczystym pojemniku ?
A tak wgl od czego ta dziurka jest ? Z drugiej strony jest od nadmiaru paliwa w komorze pływakowej a ta ?


Sylewk Offline

Weteran


Postów: 847
Reputacja: 50
#6
25.03.2012, 16:39
Witam

Nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi otworami ten na zdjęciu w pierwszym poście to otwór odpowietrzający przez który będzie uciekał nadmiar paliwa przy za wysokim poziomie, w komorze pływakowej nie ma żadnych otworów na zewnątrz jest jeden z dyszą który służy urządzeniu rozruchowemu tzw. ssanie.


Moje zabawki wersje rozwojowe http://imageshack.us/g/827/dscn9252.jpg/
Marcin1996 Offline

Weteran


Postów: 819
Reputacja: 34
#7
25.03.2012, 16:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2012, 16:47 przez Marcin1996.)
Tędy chyba wypływa nadmiar paliwa ?
http://mojemoto.pl/photos/large/1/8a6c931537e7ea43.jpg

Mam prawidłowy poziom paliwa w gaźniku.


Szymq3 Offline

Weteran


Postów: 911
Reputacja: 18
#8
25.03.2012, 18:01
Spróbuj to jakoś zatkać


Marcin1996 Offline

Weteran


Postów: 819
Reputacja: 34
#9
25.03.2012, 18:05
Wezmę go jutro rozbiorę w drobny mak, wezmę go wyczyszczę jeszcze raz i posprawdzam czy wszystko jest ok. Mam jeszcze stary gaźnik to może coś poprzekładam. Jutro dam znać co dalej.


Sylewk Offline

Weteran


Postów: 847
Reputacja: 50
#10
25.03.2012, 18:15
(25.03.2012, 16:46 )Marcin1996 napisał(a): Tędy chyba wypływa nadmiar paliwa ?
http://mojemoto.pl/photos/large/1/8a6c931537e7ea43.jpg

Mam prawidłowy poziom paliwa w gaźniku.

To jest odpowietrznik tego nadmiaru nie powinno w ogóle być paliwo nie powinno się wylewać szczególnie przy tych cenach!!!


Moje zabawki wersje rozwojowe http://imageshack.us/g/827/dscn9252.jpg/
Marcin1996 Offline

Weteran


Postów: 819
Reputacja: 34
#11
25.03.2012, 18:17
No właśnie teraz paliwo jest tak drogie, ze każda kropla się dla mnie liczy Biggrin Jutro się z tym gaźnikiem pobawię.


Marcin1996 Offline

Weteran


Postów: 819
Reputacja: 34
#12
26.03.2012, 17:41
Ok. Rozebrałem gaźnik w drobny mak wyregulowałem go jak należy i to samo było. Rozebrałem go jeszcze raz i te części przełożyłem do starego gaźnika wyregulowałem go tak jak należy i śmiga Biggrin Widocznie ten gaźnik był wadliwy bo kupowałem go w tamtym sezonie i on jest Made in Taiwan. Wgl dzięki za pomoc.





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  paliwo nie dochodzi ole123 5 1,569 09.09.2019, 08:47
Ostatni post: sq9tbu
  Kapie z simka romek 1 903 30.04.2019, 02:29
Ostatni post: Golibroda
  Paliwo w iskrowniku Simson s53. Rogal852 1 1,114 05.01.2019, 19:33
Ostatni post: HoeronixHD
  Simson cieknie paliwo nie znalazłem rozwiązania na to w innych postach. erix858 6 3,213 18.10.2017, 06:05
Ostatni post: jaro5
  Paliwo nie domyka się w karniku i spływa Michuuu 7 2,799 26.03.2017, 22:15
Ostatni post: Michuuu

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa