13.07.2010, 20:40
W tym temacie postaram się opisać, jak dobrze zrobić system Audio w skuterze 
A wiec, najpierw potrzebna jest płyta, potocznie nazywana jest ona sklejką. Taką płytę możemy znaleźć w różnych sklepach budowlanych typu OBI, CASTORAMA, Leroy Merlin itp. Możemy też kupić takie u pewnego Pana na allegro:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=1678584
Potem musimy rozejrzeć się za systemem nagłośnienia.
1. Wzmacniacz i kable do wzmacniacza:
W skuterach nie jest potrzebny jakiś super wypasiony wzmacniacz, ponieważ i tak będzie nas nieźle słychać na jakimś mniejszym, np. dwukanałowym, ponieważ nie ma potem problemów z kablami
Cena wzmacniacza waha się w granicach od 50 do 80 zł.
2. Głośniki:
Tutaj musimy dopasować głośniki odpowiednio do mocy wzmacniacza. Jeśli słuchamy techno i tylko techno no to polecam wielki głośnik basowy i do tego jakieś 2 tweetery. Lecz jeśli chcemy mieć bas i dźwięk, no to raczej najlepiej jest zrobić 2 małe głośniki o średnicy 10 cm i też będzie w miarę dobrze nas słychać
Jeśli chcemy, by nasz dźwięk był bardzo dobrze zestrojony, to możemy kupić zwrotnicę:
![[Obrazek: l_5716.jpg]](http://eltronix.pl/img/products/large/l_5716.jpg)
3. Zabudowa audio:
Potrzebna będzie wyrzynarka, najlepsze narzędzie do tego, parę wkrętów i papier ścierny.
- Wycinamy odpowiedni do kształtu wielkości schowka kształt w naszej desce
- Bierzemy papier ścierny i dokładnie szlifujemy krawędzie deski, by były zaokrąglone
- Wycinamy dziury dla głośników za pomocą wyrzynarki, następnie szlifujemy wnękę wyciętych dziurek, żeby nie były zbyt ostre
- Przymierzamy głośniki i jeśli pasują, to możemy je przykręcić wkrętami lub od razu normalnymi śrubami.
- Mocujemy wzmacniacz (gdzieś do schowka lub razem z głośnikami do płyty)
- Podłączamy kabelki (plus do plusa, minus do minusa :f )
- Podłączamy MP3 pod jeden kabel z wtyczką na słuchawki i sprawdzamy czy wszystko działa, jeśli tak, to możemy już przykręcić głośniki i wszystko dokręcić.
- Przykręcamy płytę po bokach schowka na wkręty lub możemy zrobić jakąś podstawkę pod deską, na której to wszystko się będzie trzymać.
Do zrobienia audio z radiem samochodowym potrzebujemy wszystko to, co poprzednio, tylko, że zamiast wzmacniacza, montujemy radio i już nie są nam także potrzebne kable do wzmacniacza bo z radiem dostajemy wszystkie kabelki. W radiu możemy podłączyć 4 głośniki po 50 wat lub 45 na każdy
TEMAT NAPISAŁEM SAM BEZ ŻADNEJ POMOCY, NIE ZERŻNĄŁEM GO, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

A wiec, najpierw potrzebna jest płyta, potocznie nazywana jest ona sklejką. Taką płytę możemy znaleźć w różnych sklepach budowlanych typu OBI, CASTORAMA, Leroy Merlin itp. Możemy też kupić takie u pewnego Pana na allegro:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=1678584
Potem musimy rozejrzeć się za systemem nagłośnienia.
1. Wzmacniacz i kable do wzmacniacza:
W skuterach nie jest potrzebny jakiś super wypasiony wzmacniacz, ponieważ i tak będzie nas nieźle słychać na jakimś mniejszym, np. dwukanałowym, ponieważ nie ma potem problemów z kablami
Cena wzmacniacza waha się w granicach od 50 do 80 zł.2. Głośniki:
Tutaj musimy dopasować głośniki odpowiednio do mocy wzmacniacza. Jeśli słuchamy techno i tylko techno no to polecam wielki głośnik basowy i do tego jakieś 2 tweetery. Lecz jeśli chcemy mieć bas i dźwięk, no to raczej najlepiej jest zrobić 2 małe głośniki o średnicy 10 cm i też będzie w miarę dobrze nas słychać
Jeśli chcemy, by nasz dźwięk był bardzo dobrze zestrojony, to możemy kupić zwrotnicę:![[Obrazek: l_5716.jpg]](http://eltronix.pl/img/products/large/l_5716.jpg)
3. Zabudowa audio:
Potrzebna będzie wyrzynarka, najlepsze narzędzie do tego, parę wkrętów i papier ścierny.
- Wycinamy odpowiedni do kształtu wielkości schowka kształt w naszej desce
- Bierzemy papier ścierny i dokładnie szlifujemy krawędzie deski, by były zaokrąglone
- Wycinamy dziury dla głośników za pomocą wyrzynarki, następnie szlifujemy wnękę wyciętych dziurek, żeby nie były zbyt ostre

- Przymierzamy głośniki i jeśli pasują, to możemy je przykręcić wkrętami lub od razu normalnymi śrubami.
- Mocujemy wzmacniacz (gdzieś do schowka lub razem z głośnikami do płyty)
- Podłączamy kabelki (plus do plusa, minus do minusa :f )
- Podłączamy MP3 pod jeden kabel z wtyczką na słuchawki i sprawdzamy czy wszystko działa, jeśli tak, to możemy już przykręcić głośniki i wszystko dokręcić.
- Przykręcamy płytę po bokach schowka na wkręty lub możemy zrobić jakąś podstawkę pod deską, na której to wszystko się będzie trzymać.
Do zrobienia audio z radiem samochodowym potrzebujemy wszystko to, co poprzednio, tylko, że zamiast wzmacniacza, montujemy radio i już nie są nam także potrzebne kable do wzmacniacza bo z radiem dostajemy wszystkie kabelki. W radiu możemy podłączyć 4 głośniki po 50 wat lub 45 na każdy

TEMAT NAPISAŁEM SAM BEZ ŻADNEJ POMOCY, NIE ZERŻNĄŁEM GO, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE


![[Obrazek: 29328s.png]](http://img706.imageshack.us/img706/9538/29328s.png)
