• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Modyfikacje mechaniczne v
« Wstecz 1 … 9 10 11 12 13 … 59 Dalej »
Jaki gaźnik do Simsona SR-50 B3?

Jaki gaźnik do Simsona SR-50 B3?

TheKrzychu6206 Offline

Nowicjusz


Postów: 3
Reputacja: 0
#1
09.05.2018, 20:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2018, 20:55 przez TheKrzychu6206.)
Witam, tak jak wyżej. Mam do was pytanie który gaźnik będzie dobry do tuningowano Simsona. Patrzyłem na gaźniki z Amala (max 200zł).
Aktualne części:
Cylinder 60ccm 4 kanałowy
Jakiś gaźnik chyba też z Amala, wymieniam dlatego iż nie chce on zapalić gdy jest zimny, czasami też nie chce gdy jest rozgrzany (Regulowałem juz platynki itd)
Przy okazji wymieniam też pare innych części i powiedzcie mi czy to dobry wybór.
Nakrętka wałka zdawczego
Zębatka tył Simson Sr50
Łańcuch napędowy YBN 420H 94 ogniw
Zabezpieczenie trybu wałka zdawczego
Łożysko 6203 2RS
Zębatka przód zdawcza 18 zębów Simson
Uszczelka kolanka (ponieważ cieknie z tłumika od strony cylindra)
Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź!


jaro5 Offline

Moderator

Postów: 3,567
Reputacja: 97
#2
09.05.2018, 21:56
Ja bym wybrał zt, lub dellorto.


pomiar mocy hamownia 70/6m https://www.youtube.com/watch?v=T680V705TWU
drag race https://www.youtube.com/watch?v=M2HFExKamVw
Simson enduro temat; http://simsony.info/Thread-Simson-S51-en...eaktywacja
Motorynka temat; http://simsony.info/Thread-Projekt-z-sil...ek-by-jaro
jaroslaw97 Offline

Mentor


Postów: 1,818
Reputacja: 49
#3
13.05.2018, 21:29
Ja bym brał BVF 19 ale MZA


TheKrzychu6206 Offline

Nowicjusz


Postów: 3
Reputacja: 0
#4
18.05.2018, 13:34
Jednak nie kupuję gaźnika gdyż zmieniłem dyszę i wszystko gra. Więc pytanie do was czy Simson ten da sobie rade z zębatka zdawczą 18z? Kupuję też oponę Vee Rubber 094 43J, czy może polecacie jakąś inną (głównie jeżdżę drogami szutrowymi) i czy obejma tłumika ma pod siebie jakąś podkładkę żeby nie porysować tłumika czy bezpośrednio zakłada się ją na tłumik? Pozdrawiam!


jaroslaw97 Offline

Mentor


Postów: 1,818
Reputacja: 49
#5
18.05.2018, 15:53
(18.05.2018, 13:34 )TheKrzychu6206 napisał(a): Jednak nie kupuję gaźnika gdyż zmieniłem dyszę i wszystko gra. Więc pytanie do was czy Simson ten da sobie rade z zębatka zdawczą 18z? Kupuję też oponę Vee Rubber 094 43J, czy może polecacie jakąś inną (głównie jeżdżę drogami szutrowymi) i czy obejma tłumika ma pod siebie jakąś podkładkę żeby nie porysować tłumika czy bezpośrednio zakłada się ją na tłumik? Pozdrawiam!

Zależy ile ważysz ale 15-16Z max.Zbyt duża zębatka powoduje że silnik ma ciężko i nie wkręci się na swoje nominalne obroty.A tak na marginesie to gazior 21mm jest spory i tylko to chla nie potrzebnie.Opona ok.U mnie wytrzymała dwa sezony i popękała


TheKrzychu6206 Offline

Nowicjusz


Postów: 3
Reputacja: 0
#6
18.05.2018, 17:56
Ważę 55kg i aktualnie mam zębatke 16z i bardzo dobrze wkręca się na obroty, także jednak wybierałbym między 17z a 18z, którą ty byś wybrał gdybyś był mojej wagi? Gaźnik aktualny w nim to jest bodajże 18 albo 19 amal.





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zt110n gen2 jaki gaźnik??? szczupak404 5 2,262 11.05.2022, 07:35
Ostatni post: agrosim
  Potrzebuję gaźnik 21 mam do Simsona. twojstara1 5 2,339 27.08.2021, 21:03
Ostatni post: Qwet
  Jaki gaźnik Amal kupić? yuami 1 2,062 06.10.2019, 14:22
Ostatni post: zRider
  Jaki gaźnik kupić? Benson 3 2,237 09.08.2018, 11:46
Ostatni post: Benson
  Jaki gaźnik 60/4mk2 matihati 7 4,862 20.06.2018, 19:40
Ostatni post: adriano19921106

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa