• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Dyskusje v
« Wstecz 1 … 55 56 57 58 59 … 221 Dalej »
Kierownica, tuleje

Wątek zamknięty 
Kierownica, tuleje

Strony (2): 1 2 Dalej »
PiekarzPaola Offline

Weteran


Postów: 821
Reputacja: 1
#1
07.03.2017, 02:25
Witam, mam dwa pytania :
- czy po wymianie tych łożysk w kierownicy (wianki chyba tak się to nazywa), powinny one się dotrzeć? Pytam, bo mam pewien problem - nie dokręciłem raczej kierownicy za mocno, ale jak ruszam nią w lewo/prawo to przy użyciu mniejszej siły mam takie mocne przeskoki, jednak przy mocniejszych obrotach nie mam aż takich problemów - to normalne?
- Mam problem, bo rozwaliłem 2 gumy od tulejek do simsona i planuję nowy zakup (nie śmiejcie się, nie wiem sam jak one mi się naderwały). Na przyszłość chciałbym wiedzieć czy macie jakąś ustaloną kolejność wsadzania ich do np. wahacza? Bo po spędzonych 2h godzinach w garażu z efektem porwanych tulejek to nie za ciekawa sprawa Sad

Pozdrawiam, proszę o pomoc!


Temat z moim simsonem Smile
TUTAJ
Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#2
07.03.2017, 14:02
Nie powinno być żadnych przeskoków, powierzchnia musi być gładka.Może jakieś opiłki metalu, ziarna piasku się dostały. Co do wkładania tulejek i gum na wahacz to do połowy włożyć tulejkę w gumę a gume do połowy w wahacz. Dalej to już w imadło i skręcanie go aż wszystko będzie równo.


robigtaa Offline

Weteran


Postów: 658
Reputacja: 6
#3
07.03.2017, 16:17
To chyba ty pisałes do mnie na fp o te tulejki :p
Ja mowie tak metalowa część do zamrażarki pózniej na to guma i razem z guma znowu do zamrazarki a pozniej troche gumowego młotka i imadło ;p


70/4 BLACK RACING 2P [ZT-Tuning 2P (*)] LFK Fi32 z bulwą FEZ SUM 21
I wiele innych Biggrin
YT: https://www.youtube.com/user/Robigtaa
Moj fp: https://www.facebook.com/SimsonS51Enduro...=bookmarks
PiekarzPaola Offline

Weteran


Postów: 821
Reputacja: 1
#4
07.03.2017, 19:00
Kurde, niby prosta sprawa z tulejkami, ale robiłem tak właśnie do połowy, zamrażarka jeszcze większej biedy narobiła, bo zwiększyła swoją objętość i nie była już tak guma plastyczna Tongue

Co do kierownicy, teraz nie wiem co robić, bo boję się, że mi podczas jazdy może zablokować? A może łożyska muszą się wyrobić?


Temat z moim simsonem Smile
TUTAJ
Cat Offline

Zaawansowany


Postów: 378
Reputacja: 8
#5
07.03.2017, 21:31
Ja zawsze gumy i tulejki obficie smarowałem smarem a później wciskałem przez nasadki imadłem, działało zawsze Biggrin


85/5/1/2m by resonanse garage
wossner
dellorto phbg 28
LFK
4b
PiekarzPaola Offline

Weteran


Postów: 821
Reputacja: 1
#6
08.03.2017, 20:31
No tak, tylko, że podobno po smarze gumowe tulejki łatwo ulegają "zniszczeniu"


Temat z moim simsonem Smile
TUTAJ
Pony Offline

Zaawansowany


Postów: 389
Reputacja: 8
#7
08.03.2017, 20:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.03.2017, 20:44 przez Pony.)
Pierw guma do wahacza potem wazelina na imadło tulejka i dawaj Wink tylko najlepiej nie dawać gumy do samego końca potem tulejka ją lekko wciśnie to trzeba wyczuć. Nic nie mrożę czy coś i nie smarem a wazeliną Wink

Z kiera masz coś zrypane ogólnie dzisiejsze łożyska są marnej jakości i nie ma czegoś takiego jak docieranie w tym przypadku


Simson S51 87' 60/3M Meteor
BikePics S51


Pomogłem daj + to nic nie kosztuje Szczerbol
robigtaa Offline

Weteran


Postów: 658
Reputacja: 6
#8
08.03.2017, 22:34
Każdy ma swoje metody widzę :v


70/4 BLACK RACING 2P [ZT-Tuning 2P (*)] LFK Fi32 z bulwą FEZ SUM 21
I wiele innych Biggrin
YT: https://www.youtube.com/user/Robigtaa
Moj fp: https://www.facebook.com/SimsonS51Enduro...=bookmarks
PiekarzPaola Offline

Weteran


Postów: 821
Reputacja: 1
#9
11.03.2017, 10:23
Jak łożyska się nie poprawią to chyba wymienię je na te co oryg (o ile je znajdę).

Wazelina nie ma takich właściwości na gumę jak smary?


Temat z moim simsonem Smile
TUTAJ
PiekarzPaola Offline

Weteran


Postów: 821
Reputacja: 1
#10
11.03.2017, 22:38
Przepraszam za spam, chcę wiedzieć czy wazelina techniczna wpływa jakoś na te tulejki gumowe (bo jak przy jej pomocy wsadzę to czy mi nie spapucieją, rozerwą się tak jak w przypadku działania ropy na gumę czy coś) oraz jeszcze co do tych łożysk - dzisiaj testowałem i kurcze no serio dziwna sprawa z nimi, nie dokręcałem tak na fulla, myślę, że po wymianie ich wyjdzie co jest przyczyną.


Temat z moim simsonem Smile
TUTAJ
robigtaa Offline

Weteran


Postów: 658
Reputacja: 6
#11
12.03.2017, 14:03
Z tą wazeliną to nie wiem :/


70/4 BLACK RACING 2P [ZT-Tuning 2P (*)] LFK Fi32 z bulwą FEZ SUM 21
I wiele innych Biggrin
YT: https://www.youtube.com/user/Robigtaa
Moj fp: https://www.facebook.com/SimsonS51Enduro...=bookmarks
PiekarzPaola Offline

Weteran


Postów: 821
Reputacja: 1
#12
12.03.2017, 21:33
No właśnie tu mam problem, bo czym mogę posmarować, żeby mi potem te gumy nie sflaczały...?


Temat z moim simsonem Smile
TUTAJ
Pony Offline

Zaawansowany


Postów: 389
Reputacja: 8
#13
12.03.2017, 21:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.03.2017, 21:40 przez Pony.)
właśnie aby się jej nic nie stało daje się wazelinę Wink


Simson S51 87' 60/3M Meteor
BikePics S51


Pomogłem daj + to nic nie kosztuje Szczerbol
jaro5 Offline

Moderator

Postów: 3,567
Reputacja: 97
#14
12.03.2017, 23:53
Płyn do naczyń w takich sytuacjach jest idealnyWink


pomiar mocy hamownia 70/6m https://www.youtube.com/watch?v=T680V705TWU
drag race https://www.youtube.com/watch?v=M2HFExKamVw
Simson enduro temat; http://simsony.info/Thread-Simson-S51-en...eaktywacja
Motorynka temat; http://simsony.info/Thread-Projekt-z-sil...ek-by-jaro
PiekarzPaola Offline

Weteran


Postów: 821
Reputacja: 1
#15
13.03.2017, 20:51
Czyli jednak płyn do naczyń styknie? No nic, na razie temat do wstrzymania (chyba, że ktoś ma inne propozycje, bo jakoś ta wazelina mnie nie przekonuje Tongue).


Temat z moim simsonem Smile
TUTAJ

Strony (2): 1 2 Dalej »


  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tuleje tylnego wahacza Robrat 0 213 27.10.2024, 19:07
Ostatni post: Robrat
  Kierownica z crossa/uniwersalna Posimsonowany 3 1,266 26.05.2020, 08:19
Ostatni post: iksdelelel
  Tuleje kosza sprzęgła dleszek 2 1,308 09.10.2018, 16:48
Ostatni post: HoeronixHD
  Kierownica Simson Mechanik 1 1,408 30.08.2018, 00:00
Ostatni post: HaXbOx
  Simson s51 Krzywa kierownica szymek5 6 3,236 02.08.2017, 19:28
Ostatni post: HoeronixHD

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa