• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Elektryka v
« Wstecz 1 … 13 14 15 16 17 … 57 Dalej »
Który to schemat Simson 12V Elektronic

Który to schemat Simson 12V Elektronic

Klamot Offline

Nowicjusz


Postów: 2
Reputacja: 0
#1
17.06.2018, 14:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2018, 14:39 przez Klamot.)
Nie mogę poradzić sobie z podpieciem ładowania. Simson Enduro S51 86 rok z migaczami. Pali i jeździ. Problem z podpieciem ładowania. Regulator mam z 5 przewodami i nijak nie pasuje do schematów. Elby nie mam, tylko jest przrywacz od Żuka i działaja migacze pod aku.
Z regulatora mam przewody sz-cz, sz-cz, czer, zie-cze, ziel zaizolowany.
Stacyjke podłączyłem chyba dobrze,
Moduł 5 przewodów ok
Z silnika 5 przewodów nieb, czer-ż, czer-bia, sz-czer. czer,

Jak to podpiąć bo mecze sie już długo. Poproszę o poradę.
Był też na forum opis pod które styki w stacyjce które kolory przewodów ale nie mogę znaleźć. Ktoś wie? Dla sprawdzenia tak..
               


Załączone pliki Miniatury
   


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#2
18.06.2018, 00:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.06.2018, 01:39 przez IFA_1988.)
Bo to jest instalacja 6V.
Instalację 12V miały S51/1, we wszystkich S51 była 6V.
Kable i elementy instalacji na zdjęciach wyglądają na oryginalne, fabryczne od wersji S51 E.
To jest schemat do niej:
http://www.a-k-f.de/moser/s51-s70.pdf
Iskrownik, sądząc po kablach też jest oryginalny (czyli 6V).
Jakie masz żarówki od świateł, postojówek, podświetlenia licznika i STOP?
Jaki masz sygnał?


Klamot Offline

Nowicjusz


Postów: 2
Reputacja: 0
#3
18.06.2018, 08:24
Dzięki. Składaliśmy z pudełek i zmyliły nas migacze z żarówkami 12V i przerywacz na 12V, ale poprzedni właściciel dokupił dużo części. Fakt sygnał jest na 6V. Szkoda bo już kupiłem Akumulator 12V.
To zostaje przy 6V i mam nadzieje że nic nie popaliłem. Czy migacze będą działeć bez aku też?


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#4
18.06.2018, 11:30
Nie sądzę, prąd po wyjściu z prostownika jest za mały żeby kierunki działały.


HaXbOx Offline

Mentor


Postów: 1,384
Reputacja: 17
#5
18.06.2018, 14:48
Musisz mieć akumulator.


04.04.2013-17.08.2016 87 Simson S51 B1-4
13.01.2016-01.12.2016 '81 Simson S51 N
16.01.2017- '82 Simson S51 B1-4/S51E
19.09.2016 '93 KAWASAKI KDX 125




  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Schemat Instalacji Elektrycznej Simson S53 devero 11 7,812 03.01.2026, 22:37
Ostatni post: twojstara1
  schemat instalacji simson sr 50 zapłon ducati Bodzio91 5 3,455 02.12.2024, 01:08
Ostatni post: Goodnight
  Elba i schemat czy prawidłowy ? maciej75 2 3,658 05.09.2022, 12:29
Ostatni post: JanuszL
  schemat zapłonu lfk BOCIAN85 0 1,448 19.08.2022, 23:31
Ostatni post: BOCIAN85
  Schemat instalacji - Simson S51 12 v na platynkach longi92 1 4,873 02.06.2022, 14:57
Ostatni post: IFA_1988

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa