• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Modyfikacje mechaniczne v
« Wstecz 1 … 9 10 11 12 13 … 59 Dalej »
Który z serii 16/19n1-11?

Który z serii 16/19n1-11?

simluczek Offline

Nowicjusz


Postów: 4
Reputacja: 0
#1
23.05.2018, 12:21
Witam wszystkich,

Pytanie jak wiele innych - jaki gaznik?
Konkrety: Cylinder 50/4, wał pełny, Leon.
Mam Amala 18. Jednak Simson przeszło 5 lat stał, moja dorabiana uszczelka komory pływakowej rozpadła się, kupiłem papierową i przypomniałem sobie skąd wzieła się gumowa.
Tak czy siak chce go wymienić na coś nowszego i z większą dostepnością czesci, czyli coś z serii 16/19n1-11.
Kiedyś był BVF i koniec, a teraz rozumiem ze DPR oraz ZT Tuning to klony lub przeróbki BVF-a(MZA)?
Stąd pytanie co wybrać? BVF, DPR czy tez ZT?


jaro5 Offline

Moderator

Postów: 3,567
Reputacja: 97
#2
23.05.2018, 16:52
Ori 16n1-11 to bardzo dobry gaźnik


pomiar mocy hamownia 70/6m https://www.youtube.com/watch?v=T680V705TWU
drag race https://www.youtube.com/watch?v=M2HFExKamVw
Simson enduro temat; http://simsony.info/Thread-Simson-S51-en...eaktywacja
Motorynka temat; http://simsony.info/Thread-Projekt-z-sil...ek-by-jaro
Arek67 Offline

Doświadczony


Postów: 234
Reputacja: 0
#3
24.05.2018, 07:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.05.2018, 10:47 przez Golibroda.)
Ponoć gaźniki DPR i ZT Tuning to ta sama firma, niczym sie nie różnią, tylko ze producent DPR nie nakłada aż takich dużych marż na te gaźniki stąd cena dużo mniejsza..


Simson3k Offline

Doświadczony


Postów: 161
Reputacja: 1
#4
24.05.2018, 08:27
Polecam DPR miałem już takie 3gaźniki naprawdę prosta regulacja.


Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#5
27.05.2018, 00:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2018, 01:11 przez Paul S..)
Posiadam obydwa gaźniki bvf nowy(mza) 19-n1/11 i DPR 19n1-11- są z innego stopu. Aluminium/ cynk ogólna zasada jest taka sama w gruncie rzeczy wymiary są te same. Jedyne różnice które zauwarzylem- iglice różnią się- i nawet w bvf między sobą (sprowadzone do pl i te niemieckie ((Rennenvergaser)). Co do dpr jest bardziej " wypolerowany" tłoczek.. inny oring na iglicy i trochę mniejsza sprężyna na regulacji obrotów z zewnątrz gaźnika. Dpr tańszy od ZT (ten sam produkt) więc go wziąłem i jest OK. Bvf tak samo dobry ale droższy. Pływaki są te same w bvf ,DPR,zt więc i ustawienie i awaryjnosc(niewielka) ta sama. No i różnią się oznaczeniem z zewnątrz:-D na bvf jest normalnie napisane 19n1-11 a na dpr/zt w każdej wersji rozmiaru pisze 16n1-11 (omijają niemieckie radykalne przepisy co do 50ccm)..





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który set? Simek46 18 6,570 25.09.2016, 22:30
Ostatni post: Simek46
  Który gaźnik? Simek46 8 3,909 27.07.2016, 17:33
Ostatni post: Simek46
Wink Który tłok lepszy do mojego seta lukix61 9 5,319 25.09.2014, 00:42
Ostatni post: JanZbedny
  Mam pytanie dotyczące tłokaw w 60/4/3 Który lepszy? lukix61 23 11,091 22.09.2014, 21:47
Ostatni post: lukix61
Wink który filtr do mojego seta..? lukix61 5 2,917 05.06.2014, 14:11
Ostatni post: FrasicaPL

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa