• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Dyskusje v
« Wstecz 1 … 184 185 186 187 188 … 221 Dalej »
lekka dwuśladowość

lekka dwuśladowość

ProBoszcz Offline

Początkujący


Postów: 11
Reputacja: 0
#1
30.12.2011, 20:59
Witam

Mam problem. Mój Simson jest delikatnie dwuśladowy. Dokładniej to ok. 2cm jedno koło odstaje od drugiego. Nie jest to dużo, ale bardzo mnie to wkurza. Pod czas jazdy nie wyczuwam tego (moze dla tego że od początku jak go mam to już miał ten defekt) , ściąga go delikatnie w prawo (można to bez problemu wy-balansować). Wydaje mi się, że przyczyna leży w przednim zawieszeniu lub ramie głównej ale gołym okiem nic nie widać, a nie mam czym dokładnie tego zmierzyć. Zauważam także, ze pod czas jazdy nie trzymam kierownicy prosto, ale cały czas jest tak jakby skręcona w jedną stronę. Moje pytanie brzmi: co z tym fantem zrobić? Wydałem juz w sima kupę kasy, ale ciągle mnie ta dwuśladowość prześladuję. Myślałem o wymianie ramy, ale traktuje to jako ostatnie rozwiązanie... odchylenie jest nie wielkie to może da się to jakoś skorygować?


adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#2
30.12.2011, 21:26
jesli tulejki w wahaczu sa ok to najprawdopodobniej masz krzywa rame. Ja juz dwie wymienilem...


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
DUDEX Offline

Przyjaciel

Postów: 1,412
Reputacja: 105
#3
31.12.2011, 08:33
Nie koniecznie może być krzywa rama,zobacz czy masz tylne koło ustawione prosto,jeśli tylne koło robi ślad po lewej stronie przedniego to przestaw lewy napinacz do przodu tak aby koło troszkę skręciło w prawo,jeśli z drugiej strony robi ślad to zrób tą samą czynność tylko z drugiej strony


Boda SR60 RR Offline

Doświadczony


Postów: 203
Reputacja: 2
#4
31.12.2011, 10:46
przestaw lekko kolo i nawet jak rama bedzie krzywa to kolem nadstawisz


Simson SR60 sedesowiec
rok 1987
poj. 60ccm 4 kanałowy
18 ząbków
v max nie osiągnieta Wink
4 biegi
12 Volt

Szybka 4 dlugie swiatła Smile
Nie po to stworzyli Simki zeby wozic sie komarkami lub chinolami
adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#5
31.12.2011, 11:05
mojej bys juz niczym nie ustawil. O ponad szerokosc kola szedl


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
Szymq3 Offline

Weteran


Postów: 911
Reputacja: 18
#6
31.12.2011, 16:38
albo wachacz też może byc ; ) nikt nie wyklucza tego ; d


ProBoszcz Offline

Początkujący


Postów: 11
Reputacja: 0
#7
31.12.2011, 18:14
Tulejki na wahaczu są wymienione (wahacz jest ciut kopnięty a i ośki nie są idealnie proste ale te odchylenia są minimalne) , na oko tylne koło idzie prosto, za to przednie mi się nie podoba. Jest tak jak by w prawo (patrząc od tyłu) od tylnego przestawione. Mam też wrażenie jak by całe widełki były tak jakby przechylone lekko. Nie mam jak dokładnie tego sprawdzić ale cały czas mam wrażenie jak by to była wina właśnie przodu.


Szymq3 Offline

Weteran


Postów: 911
Reputacja: 18
#8
31.12.2011, 18:22
jak są krzywe to wymiana bo nie wiem czy daje sie wyproscic widełki.


FREAK150 Offline

Zaawansowany


Postów: 414
Reputacja: 47
#9
31.12.2011, 18:28
Wątpię aby to była wina zawieszenia, najszybciej to na główce masz ramę skrzywioną. A zawieszenie normalnie pracuje? Jeśli chcesz sprawdzić czy lagi są proste to rozbierz przód i przetocz lagi po jakiejś prostej powierzchni.


o/_______\o
(Oo=00=oO)
[] =****= []
ProBoszcz Offline

Początkujący


Postów: 11
Reputacja: 0
#10
31.12.2011, 18:47
Lagi są proste. rozbierałem je już 3 razy i przy okazji dokładnie sprawdziłem. Są proste a zawieszenie pracuje normalnie.


FREAK150 Offline

Zaawansowany


Postów: 414
Reputacja: 47
#11
31.12.2011, 18:50
No to raczej rama.


o/_______\o
(Oo=00=oO)
[] =****= []
ProBoszcz Offline

Początkujący


Postów: 11
Reputacja: 0
#12
31.12.2011, 19:21
też mi się tak wydaje... dam parę zdjęć jak to wygląda

http://www.otofotki.pl/img2/ng698_DSCN3663.JPG.html
http://www.otofotki.pl/img2/dw17_DSCN3640.JPG.html

Jeśli by się okazało że to krzywa rama to co radzicie zrobić.. próbować to naprawić.. wyprostować (jeśli się da to gdzie?) czy raczej szukać używanej prostej ?


Mój sprzęt:
Simson s51/s60
rok produkcji 1989
Cylinder 60ccm CX seria
Gaźnik amal 18t
Wydech DDR (lekka modyfikacja)
Zębatka zdawcza 16z
skrzynia 4b
V-max : 70-75 km/h

FREAK150 Offline

Zaawansowany


Postów: 414
Reputacja: 47
#13
31.12.2011, 19:28
Nigdy nie naprostujesz własnoręcznie ramy możesz jeszcze bardziej spaprać sprawę. Lepiej poszukaj nowej.


o/_______\o
(Oo=00=oO)
[] =****= []
adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#14
31.12.2011, 19:31
wez kawal prostej listwy, preta, rurki. Zestaw motor na kola, oprzyj o sciane i przyloz ten kawalek czegos pod moto, do tylniego kola. Tak aby dotykalo opony w dwoch miejscach i obu kol na raz. Wtedy sprawdzisz czy to rama krzywa czy nozki. Byc i moze, bedzie trzeba jak wspomnial jeden z kolegow, napinaczami to regulowac. Jesli masz prosta rame, to listwa bedziee rowno lezec na obu kolach. Jesli nie, i nie pomoze reg napinaczami, szukaj nowej ramy. Tej sie nie wyprostuje, a nawet jesli to jabym sie bal tym jezdzic. Szukaj drugiej, prostej, nr przebic i juz...


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
ProBoszcz Offline

Początkujący


Postów: 11
Reputacja: 0
#15
31.12.2011, 19:31
no i chyba to będę musiał zrobić... puki co zbieram kasę na prawko i samochód ale gdy zakupię 4 koła i dostanę ten wymarzony papierek to się zajmę tą ramą. Na razie pojeżdżę z tą.. odchylenie jest nie wielkie i nie wpływa na jazdę (zbytnio) a przynajmniej tego nie czuję. Wkurza mnie tylko świadomość o tym. Dzięki wszystkim za pomoc.


Mój sprzęt:
Simson s51/s60
rok produkcji 1989
Cylinder 60ccm CX seria
Gaźnik amal 18t
Wydech DDR (lekka modyfikacja)
Zębatka zdawcza 16z
skrzynia 4b
V-max : 70-75 km/h




  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Simson przerobka lekka Sebson 5 3,795 08.06.2012, 14:40
Ostatni post: Sebson

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa