• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 21 22 23 24 25 … 141 Dalej »
Motorynka - główka ramy

Motorynka - główka ramy

Simsonmaniacc Offline

Doświadczony


Postów: 150
Reputacja: 0
#1
06.10.2018, 12:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2018, 12:17 przez Simsonmaniacc.)
witajcie, wiem że to nie miejsce na takowy sprzęt, ale może ktoś jeszcze poradzi - oprócz simsona mam jeszcze z dzieciństwa motorynkę czasami się ją jeszcze przepala i w niedziele jeździ, ale ma wybite łożyska/wianki na sztycy czy główce ramy (nw jak to fachowo określić) chciałbym to naprawić, tylko nigdy tego nie robiłem widziałem zestawy naprawcze tej główki ramy, ale poradził by mi ktoś, poinstruował jak za to się zabrać jakie przyrządy będą mi potrzebne i co i jak po kolei zrobić by to naprawić, wymienić te łożyska, czy trzeba zdejmować koło przednie, błotnik, lampę, kierownice itp takie podstawowe pytania, a później co dalej?

Z góry dzięki


Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#2
06.10.2018, 12:20
Wymiana jest taka sama jak dla Simsona. http://simsony.info/Thread-Lozyska-glowki-ramy--12597


Simsonmaniacc Offline

Doświadczony


Postów: 150
Reputacja: 0
#3
09.10.2018, 08:52
Dzięki na dniach pewnie sie za to wezme i wymienie, mam jeszcze jedno pytanie mam również luz w gnieździe łożysk w tylnym kole jak teamu zaradzić? Lozysko wymienilem nowe oska siedzi ciasno a luz dalej w gnieździe


HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#4
09.10.2018, 09:55
Tuleja do wstawienia, klej albo nowe koło


Simsonmaniacc Offline

Doświadczony


Postów: 150
Reputacja: 0
#5
14.10.2018, 11:07
A powiedz mi jeszcze jak te wianki powinny być zalozone u dolnej miski kulkami wianek do niej czy odwrotnie i również w górnej misce kulki do gornej półki czy odwrotnie, mysle ze wiesz o co chodzi ciezko mi to wytłumaczyć Smile


HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#6
14.10.2018, 13:58
W simsonie to wiankiem do misek, w obu przypadkach


Simsonmaniacc Offline

Doświadczony


Postów: 150
Reputacja: 0
#7
14.10.2018, 19:13
Dzięki, a tak jeszcze z ciekawości co sie stanie jeśli założę odwrotną stroną te wianki są jakieś defekty, - na dłuższą metę czy coś?


Adamas02 Offline

Nowicjusz


Postów: 1
Reputacja: 0
#8
16.10.2018, 11:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2018, 12:39 przez Adamas02.)
A możesz dokładniej sam będę w s51 wymieniał te wianki w główce ramy, chodzi ci ze kulkami do misek w obu przypadkach (dolnej misce i górnej)
Bo ja sprawdzałem u siebie w 6 rowerach i każdy ma inaczej wianek w misece niektóre rowery wianka kulki maja do miseczki a inne na odwrót także lipa z tym, kazdyy na swój strój


HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#9
16.10.2018, 14:02
W simsonie masz płaską powierzchnię miski i okrągłą powierzchnię nakrętki, wianek tak samo - jedna strona to kulki a druga to koszyczek który jest płaski. Odpowiedz sobie sam jak ma byc zamontowane





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Potrzebuję ORYGINALNE numerator do numerów ramy. twojstara1 12 5,232 17.05.2021, 21:52
Ostatni post: twojstara1
  Łożyska główki ramy MZA Read 5 2,249 03.07.2015, 11:04
Ostatni post: mentos48k
  Mało silnika nie wydze z ramy ;( TIGERNABOL 16 5,658 23.01.2013, 20:11
Ostatni post: ENDURO

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa