• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Zadaj pytanie bez logowania v
1 2 3 4 5 … 8 Dalej »
Odwieczny dylemat 16n3-4 czy 16n1-11

Nowa odpowiedź 
Odwieczny dylemat 16n3-4 czy 16n1-11

zerodayblackhat Offline

Nowicjusz


Postów: 4
Reputacja: 0
#1
01.06.2026, 17:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2026, 18:35 przez zerodayblackhat.)
Cześć, ogarniam powoli Simsona, żeby odpalić go po jakichś 10 latach. Powymieniałem uszczelniacze, porobiłem drobne rzeczy i niefortunnie  na koniec zostawiłem sobie gaźnik - a mogłem zerknać wcześniej.
Mój Simson to S51 cylinder orygiał DDR 50cm3 rozwiercony na 60cm3 bez innych modyfikacji.
Po rozebraniu gaźnika okazało się, że jest całkowicie zawalony twardą, bardzo gęstą zieloną mazią, zarówno korpus jak, dysze jak i wszystkie zakamarki. 
Próbowałem czyścić ale nie pusza, zresztą patrząc na niego to żeby go doprowadzić do ładu to trzeba by:
- wymienić wszystkie dysze
- wymienić pływak
- wymyć jakimś środkiem chemicznym lub na myjce ultradźwiękowej
I w sumie to nie wiadomo czy będzie chodził dobrze...
Dlatego też najprawdodpobobniej kupie po prostu nowy, bo czuję, że akurat tego nie ma sensu robić renowacji i zwyczajnie się to nie opłaca - gaźnik zresztą wygląda na zmęczony i też nie pamiętam do końca czy działał  w 100% dobrze.
Pytanie naomiast, który gaźnik - od razu mówię, że odpadają Amale, Bingi i inne. Chce BVF - tylko nie jestem przekononany czy 16n1-11 czy taki jak miałem czyli 16n3-4.
Czytałem o nich i podobno 16n1-11 jest łatwiejszy w regulacji - cokolwiek to znaczy w praktyce. Ciężko mi sobie przypomnieć ale chyba ten 16n3-4 nie był jakiś przesadnie skomplikowany? A może nie gdy nie miałem go dobrze wyregulowanego? Ciężko stwierdzić. 
Co w takim razie kupić i dlaczego? 16n1-11 czy 16n3-4?


zerodayblackhat Offline

Nowicjusz


Postów: 4
Reputacja: 0
#2
02.06.2026, 08:00
W sumie to chyba do zamknięcia - kupiłem 16n1-11. Może kiedyś kupię myjkę albo gdzieś oddam to będę miał dwa gaźniki.





[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Zaznaczono 1 lub więcej postów do zacytowania. Zacytuj te posty teraz lub odznacz je.
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Simson S51 60/2 – nowy BVF 16N1-11 MZA nie trzyma wolnych obrotów, muł z dołu Arek67 4 165 25.05.2026, 09:51
Ostatni post: Arek67
  Dylemat co do wyboru części zerodayblackhat 2 99 26.04.2026, 13:58
Ostatni post: Goodnight
  Nowy gażnik 16n1-11 Simsonmaniacc 30 1,071 15.09.2025, 13:19
Ostatni post: twojstara1

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa