• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Elektryka v
« Wstecz 1 … 5 6 7 8 9 … 57 Dalej »
Potrzebna pomoc przy instalacji.

Potrzebna pomoc przy instalacji.

kowal-jr Offline

Nowicjusz


Postów: 3
Reputacja: 0
#1
19.04.2021, 21:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.04.2021, 21:45 przez kowal-jr.)
Hej wszystkim! Sprawa wygląda że kupiłem simsona S51 Enduro ,,w kartonie" i powolutku zabieram się za jego reanimacje. Jestem na etapie zbierania potrzebnych elementów instalacji elektrycznej. Kupiłem gotową instalacje wraz ze schematem i mam pytanie czy to będzie chulać?
Mam na tą chwile:
   
1.Kierunkowskaz prawy
2.kierunkowskaz lewy
3.wiązka kabli z alegro
4.klakson
5.lampa przód
6.przełącznik świateł, migaczy, przycisk klaksonu
7.stacyjka
8.stator 8305.2/4-100
9.listwa zaciskowa
10.moduł zapłonowy 8309.12 TGL
11.cewka WN 8351.1/13 (tak na niej napisane jest)
12.aku tymczasowe 12v (dokupię jak już wszystko będzie ogarnięte)
13. lampa tył plus kierunkowskazy lewy i prawy
14. przerywacz kierunkowskazów 12v 3x21w+5w

I teraz pytanie jak dokupię jeszcze ten prostownik to rozumiem ze wszystko powinno działać? Czy instalacja według tego schematu jest ok czy może wymaga jakieś modyfikacji? Jaki prostownik najlepiej kupić czy nie ma znaczenia.
   
Przeglądając forum napotkałem się na takie elementy jak ELBA i regulator napięcia ale na tym schemacie co mam nic takiego nie ma i kolejne moje pytanie czy to tez mam kupić?
Chciałbym to skompletować i już kupić za jednym razem.
Dziękuje i pozdrawiam!


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#2
19.04.2021, 22:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.04.2021, 22:31 przez IFA_1988.)
To schemat do wersji S51 6V Enduro i Electronic (produkowana do 89r).
Fabrycznie S51/1 Enduro 12V (produkowana po 89r)miało taki schemat:
https://www.akf-shop.de/media/pdf/d0/61/51/s51-1c1.pdf

Ta lampa to HS-1? Na którą wersję chcesz go robić? Iskrownik wg oznaczenia jest na 12V.


kowal-jr Offline

Nowicjusz


Postów: 3
Reputacja: 0
#3
19.04.2021, 23:06
Szczerze to sam nie wiem niby w dokumencie rejestracyjnym mam wpisane S51 Enduro a rok produkcji to 1989.
Lampa jest trochę w kiepskim stanie ale nigdzie nie znalazłem oznaczenia na obudowie więc może to być jakiś chiński szit ale taka była w pudle, na szkle są napisane oznaczenia FER 50r-002 001-57 porównując do grafik z gogle to obudowa jest podobna ale samo szkło jest chyba inne, wpisując ten numer w gogle wyskakuje lampa do trabanta :o

Plan miałem taki aby to złożyć i zrobić przegląd i dojść ładu z papierami.
Do tej pory co udało mi się zrobić to wypisakowałem ramę i pomalowałem na czarno proszkowo i poskładałem do kupy silnik.
Wydaje mi się że muszę to zrobić według schematu który podesłałeś bo to taka wersja i tak powinno być zeby miało to rece i nogi Smile
Czyli muszę dokupić ELBE elba 8872.10/1 12 V której jak widzę nie ma na dostępnej w Polsce Sad i EWR znalazłem za 120 zł o numerze 8107.10
A ta cewka WN sie nada wgl bo tak kupiłem bez zastanowienia bo żadnej nie miałem?
Simka ogólnie szkoda bo stał w szopie porozkładany a tak to moze go uratuje powolutku Smile


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#4
20.04.2021, 19:40
Lampa HS-1 wygląda z boku tak:
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x9...894214.jpg

Cewka WN powinna być dobra.

Zamienniki ELBA-y 12V są chyba w każdym sklepie.
Problem z ELBA-ą i EWR jest taki że są drogie.
Można się zastanowić czy nie zastąpić ich regulatorami od skutera.
Albo zrobić bez EWR i kombinować z mocniejszymi żarówkami, żeby ich cewka 42W nie paliła.


kowal-jr Offline

Nowicjusz


Postów: 3
Reputacja: 0
#5
20.04.2021, 20:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.04.2021, 16:19 przez kowal-jr.)
Czyli zdecydowanie to nie jest lampa HS-1, obudowa jest identyczna ale soczewka jest inna, u mnie szkło nie wystaje poza ta metalową obręcz.

Moja wiedze jest zdecydowanie za mała żeby sobie od tak to modyfikować ale warto rozważyć zawsze to kasa by poszła na coś innego Smile
Masz na myśli regulatory napięcia takie co sa po 20 zł o taki np https://allegro.pl/oferta/regulator-napi...9908891762 jak kupie dwa to będzie ładować mi aku i kierunki ze swiatłami będą ok?

Edit.
Jeszcze mam jedno pytanie dotyczące statora bo według schematu to ta cewka oświetlenia co wychodzi dwa kabelki powinna być po prwaej stronie czujnika a u mnie jest na górze. Ma to jakiś wpływ na poprawną prace?
   


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#6
21.04.2021, 20:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.04.2021, 20:22 przez IFA_1988.)
kowal-jr napisał(a):Czyli zdecydowanie to nie jest lampa HS-1, obudowa jest identyczna ale soczewka jest inna, u mnie szkło nie wystaje poza ta metalową obręcz.
Czyli lampa jest nieoryginalna, jak na wersję S51/1 E i C1. Ale w sumie to istotna jest moc żarówki jaką się założy (czy jej cewka 42 nie będzie paliła).

Tak, chodzi o taki regulator. Zastępuję się nimi ELBA-ę, albo prostownik przy przeróbkach z 6 na 12V.
EWR w sumie też powinno się dać zastąpić, chociaż jeszcze nie widziałem jak się taka przeróbka sprawdza w praktyce.
W skuterach jest jeden taki regulator od ładowania i ograniczania napięcia żarówek, ale w Simie są osobne cewki świateł i ładowania i potrzebne by były 2 regulatory.

kowal-jr napisał(a):Jeszcze mam jedno pytanie dotyczące statora bo według schematu to ta cewka oświetlenia co wychodzi dwa kabelki powinna być po prwaej stronie czujnika a u mnie jest na górze. Ma to jakiś wpływ na poprawną prace?
Nie.


piotrxxx11 Offline

Wprawiony


Postów: 65
Reputacja: 0
#7
27.05.2021, 16:45
Witam , rozebrałem dziś przełącznik świateł na kierownicy , wypadły 2 kable luzem , nie mam switla z przodu i klaksonu , czy ktoś mi podpowie gdzie te kabelki przylutować Smile???


Załączone pliki Miniatury
       


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#8
27.05.2021, 19:22
Biały do 3 (długie albo krótkie)
Niebieski do przycisku sygnału światłami.





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Schemat Instalacji Elektrycznej Simson S53 devero 11 7,788 03.01.2026, 22:37
Ostatni post: twojstara1
  schemat instalacji simson sr 50 zapłon ducati Bodzio91 5 3,401 02.12.2024, 01:08
Ostatni post: Goodnight
  Cewka 12v z prostownikiem od instalacji 6v Kacperr 5 483 29.11.2024, 00:24
Ostatni post: IFA_1988
  Pomoc w ustaleniu instalacji i osprzętu sr50 jachou 12 1,102 25.04.2024, 17:11
Ostatni post: jachou
  Schemat instalacji - Simson S51 12 v na platynkach longi92 1 4,858 02.06.2022, 14:57
Ostatni post: IFA_1988

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa