• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 114 115 116 117 118 … 141 Dalej »
Problem po remoncie

Problem po remoncie

BasteS51 Offline

Nowicjusz


Postów: 5
Reputacja: 0
#1
14.03.2012, 19:45
Witam! Po remoncie nadwozia (nowa elektryka, lakier, części itp...) simek podczas jazdy przerywa na 2 biegu, a o trójce nie wspomnę bo nawet jej nie mogę wrzucić. Dodam że podczas remontu był rozkręcany gaźnik. Simek na luzie nie przerywa, jest OK, ale na full gazie zarówno podczas jazdy jak i na luzie "dławi się" i schodzi z obrotów.

Simek jest 3 biegowy, 12V instalacja elektryczna, platyny.

Proszę pomóżcie bo nie mam czym dojeżdżać do szkoły Xd


pili98 Offline

Doświadczony


Postów: 127
Reputacja: 6
#2
14.03.2012, 21:20
wyreguluj gaźniki. zobacz czy podczas podłączania elektryki nie lata ci luzem jakiś kabel na przykład od cewki i podczas jazdy dotyka do masy i przez to przerywa


KLIKNIJ REPUTACJA, DAJ PUNKT, ZBIERAM NA RANGE MECHANIKA.
Masz problem? Napisz na PW, POMOGĘ.


http://naforum.zapodaj.net/8a31beb6f9ec.jpg.html
http://www.youtube.com/watch?v=ceJByM4HR...re=channel

BasteS51 Offline

Nowicjusz


Postów: 5
Reputacja: 0
#3
15.03.2012, 15:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.03.2012, 15:59 przez BasteS51.)
@up
gaźnik był regulowany kilkukrotnie. Nic nie lata, jedynie co to linka od sprzęgła i licznika dotyka cylindra.


Szymq3 Offline

Weteran


Postów: 911
Reputacja: 18
#4
15.03.2012, 19:14
zobacz te kable jak mówi kolega z tej cewki pod bakiem ew zobacz świece.


Dawid12d Offline

Wprawiony


Postów: 52
Reputacja: 3
#5
15.03.2012, 19:30
Sprawdź tak jak mówi gościu te kable czy nie zwiera gdzieś do masy i zobacz czy iskrzy bardzo na platynach bo jak iskrzy bardzo to kondensator do wymiany i przez to przerywa. Gaźnik odkręć i przedmuchaj sprężonym powietrzem i zakręć ponownie. A podczas rozkręcania gaźnika nie przestawiłeś rowka na iglicy lub nie przygiąłeś blaszki przy pływakach w gaźniku bo przez to mogłeś rozregulować gaźnik


Udzieliłem ci pomocy kliknij +Angel
http://www.niewidzialni.malopolska.pl
Simson S51 comfort
cylinder 60ccm
gaźnik 16-N3
zębatka 16z
instalacja 12V
białe klosze lamp
Lampa wspomagająca
dioda ładowaniaCool
zielony neon
niebieskie oświetlenie zegara
rok produkcji 1988


BasteS51 Offline

Nowicjusz


Postów: 5
Reputacja: 0
#6
16.03.2012, 15:13
@up
Iskrzy na platynach. Gaźnik wyczyszczony i kłopot z dławieniem się na full gazie zażegnany (dostawał za mało paliwa) Smile Jutro bierzemy się za platynki.


Szymq3 Offline

Weteran


Postów: 911
Reputacja: 18
#7
16.03.2012, 17:29
jak troche iskrzy to tam nic sie nie stanie jak mocno zmniejsz trochę przerwę i bedzie ok ; ) ew wyczysc i jak pomoze to zostaw przerwę taką jaka jest


olafejs Offline

Początkujący


Postów: 10
Reputacja: 0
#8
30.03.2012, 17:20
Dodatkowy filterek paliwa nie zaszkodzi Smile





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Simson nie odpala po remoncie Jahu72 2 1,038 14.01.2023, 20:51
Ostatni post: adasiek185
  Dzwonienie w silniku Simson S51 (Po remoncie) Doublementi 3 1,797 22.04.2018, 20:53
Ostatni post: arturwietnam
  Simson dziwnie pracuje po remoncie Simsonikator 11 3,502 10.03.2018, 15:37
Ostatni post: jaro5
  Simson nie odpala po generalnym remoncie SimsonD 3 1,708 04.03.2018, 17:13
Ostatni post: McMichael99
  Nie odpala po remoncie. Blacha 7 2,521 16.02.2018, 19:01
Ostatni post: daniel134178

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa