• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 116 117 118 119 120 … 141 Dalej »
Problem z 4 biegiem

Problem z 4 biegiem

Strony (2): 1 2 Dalej »
Kudi Offline

Wtajemniczony


Postów: 44
Reputacja: 0
#1
25.01.2012, 17:11
Witam
Gdy wrzucę na 4 jadę na prawie pełnym gazie,po przebyciu ok. 1,2 km nagle zaczyna coś trzeszczeć (tak jak w traktorze gdy sie nie wciśnie do końca sprzęgła)dosyć głośno,a gdy przestanie(bo wcisnę sprzęgło)zauważam,że motor jest już zgasł.
Co to może być ???


FREAK150 Offline

Zaawansowany


Postów: 414
Reputacja: 47
#2
27.01.2012, 11:36
Raczej masz źle złożoną skrzynię chodzi o dystanse pomiędzy zębatkami na walku sprzęgłowym. Spróbuj na stopkach nie odpalaj silnika wrzuć 4 przechyl go na prawą stronę i kopnij kilka razy kopniakiem jak Ci zblokuje tzn. że źle złożone.


o/_______\o
(Oo=00=oO)
[] =****= []
Kudi Offline

Wtajemniczony


Postów: 44
Reputacja: 0
#3
28.01.2012, 19:01
nie jest źle złożona,bo nie była wyjmowana


Szymq3 Offline

Weteran


Postów: 911
Reputacja: 18
#4
29.01.2012, 14:55
chyba będziesz musiał rozebrać silnik i zobaczyć bo dobrze nie wygląda to co mówisz. lepiej go rozbierz jest zima ferie to czas będzie ; ) a zobaczyć można : ) pozdrawiam


Kudi Offline

Wtajemniczony


Postów: 44
Reputacja: 0
#5
29.01.2012, 18:54
http://zapodaj.net/87869c13e458.jpg.html
To zielone to ta blokada i ona zatrzymuje się na czerwonym ,a powinna być na szarym
I to może być przyczyną...


adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#6
29.01.2012, 19:13
kwestia regulacji


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
Sylewk Offline

Weteran


Postów: 847
Reputacja: 50
#7
29.01.2012, 19:13
Najprawdopodobniej potrzebny ci taki bibelocik;-)

[Obrazek: dscn9324.jpg]

Uploaded with ImageShack.us


Moje zabawki wersje rozwojowe http://imageshack.us/g/827/dscn9252.jpg/
TERY Offline

Weteran


Postów: 720
Reputacja: 24
#8
29.01.2012, 19:23
nie masz za krótkich tych ząbków ? tam powinno byc chyba 2.9mm? ile jest ?


Sylewk Offline

Weteran


Postów: 847
Reputacja: 50
#9
29.01.2012, 20:08
Witam

Żaden silniczek nie narzekał Wink zrobione zgodnie ze sztuką...


Pozdrawiam S


Moje zabawki wersje rozwojowe http://imageshack.us/g/827/dscn9252.jpg/
Kudi Offline

Wtajemniczony


Postów: 44
Reputacja: 0
#10
29.01.2012, 21:51
Moglibyście mnie nakierować co do tej regulacji ;D w którym kierunku kręcić ?
I jeszcze ważna rzecz zmierzyłem suwmiarką i mam 43,5 mm na 1 biegu


Szymq3 Offline

Weteran


Postów: 911
Reputacja: 18
#11
29.01.2012, 22:50
reguluj aż będzie dobrze każdy silnik inaczej się ustawia : )


Kudi Offline

Wtajemniczony


Postów: 44
Reputacja: 0
#12
30.01.2012, 10:41
aha czyli będę kręcił tak ,aby z 43,5 zbliżyć się ku 46,6


Szymq3 Offline

Weteran


Postów: 911
Reputacja: 18
#13
30.01.2012, 14:41
nawet i 47 może być tak jak mówiłem każdy silnik ustawia się inaczej : )46,6 to jest w pozycji leżącej ; ]


Kudi Offline

Wtajemniczony


Postów: 44
Reputacja: 0
#14
30.01.2012, 16:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2012, 16:40 przez Kudi.)
a aby z 43 na 46 przejśc w którą str trzeba kręcić ????
dobra daje zakres regulacji od 35 do 43,7
Nie mogę tak wyregulować ,aby wbić 1 bieg


Sylewk Offline

Weteran


Postów: 847
Reputacja: 50
#15
31.01.2012, 16:01
Witam

Masz otwartą pokrywę więc widzisz wszystko jak na dłoni możesz kręcić w kółko lepiej się nauczysz ;-) trochę więcej odwagi i samodzielności to nie rakieta kosmiczna.

Pozdrawiam S


Moje zabawki wersje rozwojowe http://imageshack.us/g/827/dscn9252.jpg/

Strony (2): 1 2 Dalej »


  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z drugim biegiem tomernie1 9 2,105 05.05.2023, 15:51
Ostatni post: Kojotka234
  problem z 4 biegiem kacperowski0 3 1,431 04.06.2017, 22:13
Ostatni post: kacperowski0
Sad Problem z 4 biegiem.. :/ Help! lukix61 19 5,301 05.06.2014, 21:52
Ostatni post: lukix61
  Probelm z biegiem 4 w skrzyni damian16149 6 2,551 18.04.2014, 16:41
Ostatni post: bykuu93
  Problem z 2 Biegiem Kuba42Ful 17 6,088 06.03.2013, 19:26
Ostatni post: Kuba42Ful

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa