• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Elektryka v
« Wstecz 1 … 14 15 16 17 18 … 57 Dalej »
Problem z tylnym światłem i ładowaniem.

Wątek zamknięty 
Problem z tylnym światłem i ładowaniem.

Strony (4): 1 2 3 4 Dalej »
darcioww Offline

Wprawiony


Postów: 51
Reputacja: 0
#1
16.04.2018, 19:50
Witam. Mam simson s51 4biegowy instalacja 12v zaplon elektroniczny elba + ewr. Problem w tym ze nawet przy wyłączonym zapłonie, gdy lekko kopne starter zapala sie tylna żarówka' a gdy mocniej to się przepala. Instalacje podłączyłem zgodzie ze schematem . Tylne światło łączy sie z cewką świetlną w potrójnym styku. Nie mam również ładowania akumulatora . Przy przełączaniu świateł krótkie długie słychac jak porusza się lekko magneto. Możliwe ze to wina ELBY czy raczej EWR? Kierunkowskazy z ELBY działają.


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#2
16.04.2018, 21:58
Podrzuć schemat, z którego korzystałeś. Są dwie wersje z EWR/ESB.


Pomogłem? Zostaw plusa!
darcioww Offline

Wprawiony


Postów: 51
Reputacja: 0
#3
16.04.2018, 22:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2018, 22:16 przez darcioww.)
Używałem tego schematu. Jak mogę odróżnić Ewr od Esb-1, bo już nie jestem pewien czy to esb czy ewr.


Załączone pliki
.pdf   s51-1c_d (4).pdf (Rozmiar: 190.55 KB / Pobrań: 15)


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#4
16.04.2018, 22:16
A przednia żarówka? Masz założoną, przepaloną?


Pomogłem? Zostaw plusa!
darcioww Offline

Wprawiony


Postów: 51
Reputacja: 0
#5
16.04.2018, 22:17
Przednia załozona i normalnie pali.


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#6
16.04.2018, 22:22
A żarówka z tyłu jest odpowiednia? Nie jest na 6v?


Pomogłem? Zostaw plusa!
darcioww Offline

Wprawiony


Postów: 51
Reputacja: 0
#7
16.04.2018, 22:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2018, 22:29 przez darcioww.)
To jest EWR lub ESB1 wedlug schematów po nr wygląda to to na ESB1 . Myślałem cały czas ze to ewr bo nawet kolory przewodów jakie wchpdzą sie zgadzają i styki też. Pisze na obudowie 8107.10. Z tyłu 12v.


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#8
16.04.2018, 22:41
Wydaje mi się, że oba te urządzenia działają tak samo i są tak samo zbudowane. Jeśli się mylę, to czy ktoś mógłby mi naświetlić różnicę między nimi?


Pomogłem? Zostaw plusa!
darcioww Offline

Wprawiony


Postów: 51
Reputacja: 0
#9
17.04.2018, 09:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2018, 19:44 przez darcioww.)
Tu mam dwa kolejne schematy ale z ESB lecz różni lekko się połączenie . Miedzy innymi 31C z ESB idzie bezpośrednio na mase, a z cewki przewód biało czerwony wchodzi na styk 59 stacyjki, a w schemacie w którym podłączałem wchodził na styk potrójny. Podłączyłem tak że ESB styk 31c na mase a z cewki bialo czerwony na styk 59 stacyjki. Światło tylne działa lecz po dodaniu gazu się przepala i w dalszym ciagu brak ładowania.


Załączone pliki Miniatury
       


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#10
18.04.2018, 00:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2018, 01:54 przez IFA_1988.)
Cytat:Problem w tym ze nawet przy wyłączonym zapłonie, gdy lekko kopne starter zapala sie tylna żarówka'

Tak jest przy wersji schematu instalacji ze światłami włączonymi całą dobę.

Cytat:Przy przełączaniu świateł krótkie długie słychac jak porusza się lekko magneto.

Czy ja dobrze zrozumiałem, magneto (koło magnesowe) porusza się przy przełączaniu światła krótkie/długie?

Cytat:Światło tylne działa lecz po dodaniu gazu się przepala i w dalszym ciagu brak ładowania.

Po ostatnim poście zrozumiałem, że przepiąłeś wg. schematu ze światłami tylko w pozycji 2 (czyli normalnie).
Miałeś kabel szaro-biały łączący punkt potrójny ze stykiem 56 stacyjki?

Co do braku świateł:
-odepnij tylne pozycyjne z punktu potrójnego (żeby nowej żarówki nie spaliło)
-zmierz napięcie pomiędzy masą a stykiem 59 na ESB-1/EWR przy dodawaniu gazu.
Napięcie nie powinno się zwiększyć ponad 14 V. Jeśli się zwiększa to ESB-1/EWR nie działa prawidłowo.

Co do braku ładowania, to zmierz napięcie (na pracującym silniku):
- pomiędzy stykami 59a i 59b EWR (powinno być)
- zmierz napięcie pomiędzy stykiem 59ab EWR a masą (powinno być)
- pomiędzy stykiem 49 ELBA-y a masą (powinno być i nie przekraczać 14,3 V przy dodaniu gazu).
Opisz jak wyjdą pomiary.


darcioww Offline

Wprawiony


Postów: 51
Reputacja: 0
#11
18.04.2018, 06:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2018, 16:30 przez darcioww.)
Ten przewód szaro biały co idzie na styk potrójny u mnie jest cały biały a z niego wychodzi (są dwa połączone jednym konektorkiem) krótki biało czarny który dalem na stacyjke 56. Reszte postaram sie zmierzyc jak wróce ze szkoły. Styk 59 esb - masa do 48 v prad przemienny . 59a-59b EWR - do 50v prad przemienny . 59ab EWR - masa od 14.5v do 50v . 49 ELBA - masa -0v na przemiennym a stały 0.4v . ( nie wiem czy z tego styku powinien byc stały czy przemienny)


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#12
18.04.2018, 18:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2018, 18:12 przez IFA_1988.)
Cytat:Ten przewód szaro biały co idzie na styk potrójny u mnie jest cały biały

Tak, pomyliło mi się, powinien być biały.

Cytat:59a-59b EWR - do 50v prad przemienny .
59ab EWR - masa od 14.5v do 50v .
Czyli cewka ładowania i prostownik w EWR wyglądają na sprawne.

Cytat:Styk 59 esb - masa do 48 v prad przemienny .
59ab EWR - masa od 14.5v do 50v .
Czyli EWR nie działa prawidłowo, nie zwiera po przekroczeniu 14V na cewce od świateł, a na 59ab EWR - masa odkłada się 14.5v.
Chyba w EWR poszedł tyrystor.

Cytat:49 ELBA - masa -0v na przemiennym a stały 0.4v . ( nie wiem czy z tego styku powinien byc stały czy przemienny)

Stały. A mierzyłeś napięcie styk 49 ELBA -masa przy podłączonym i sprawnym akumulatorze (z napięciem ok. 12V na aku) ? Powinno nie przekraczać 14,3 V przy dodaniu gazu, przy podłączonym aku.


darcioww Offline

Wprawiony


Postów: 51
Reputacja: 0
#13
18.04.2018, 18:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2018, 19:17 przez darcioww.)
49 ELBA masa napiecie miedzy 12.54v a 12.56v . Aku naladowany teraz ma 12.86v . Czyli w EWR wymienoc tyrystor? . Jakaś nazwa tego tyrystora? Bo na nim czytelne jest tylko KT2......00.


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#14
18.04.2018, 19:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2018, 19:27 przez IFA_1988.)
Cytat:49 ELBA masa napiecie miedzy 12.54v a 12.56v
Na pracującym silniku?

Cytat:Czyli w EWR wymienoc tyrystor? .
Można spróbować, tylko to mi przychodzi do głowy jako prosta i tania naprawa.
Ale może się okazać że wymiana tyrystora nic nie da, bo poszło coś w elektronice odpowiedzialnej za załączanie tyrystora.
Wtedy to już trzeba szukać elektronika który by to ogarnął.
Albo kupić cały nowy EWR (chyba ponad 100 zeta), a wtedy nie wiem czy nie lepiej wyjdzie zastąpienie go regulatorem od skutera za kilkanaście zeta.
Zwłaszcza że ELBA też podejrzanie wygląda.

Cytat:Jakaś nazwa tego tyrystora?
Wg schematu:
https://obrazki.elektroda.pl/2048546900_1363194109.jpg
to KT201/300.
Tutaj:
http://www.ddrmoped.de/forum/index.php?s...4933&st=15
coś wspominają o KT 206.


darcioww Offline

Wprawiony


Postów: 51
Reputacja: 0
#15
18.04.2018, 21:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2018, 22:24 przez darcioww.)
Tak na pracującym silniku. W piątek kupie tyrystor i sprawdzę . A jak jest z tym chinskim regulatorem ? Jaki to by musiał być i jak go podłączyć? Lepsze EWR czy od chinczyka? Bo jeśli chińczyk by dawał rade i nie bylo by problemu z podłączeniem to nie był by zły pomysł. Elba wtedy zostaje ?



Strony (4): 1 2 3 4 Dalej »


  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z tylnym światłem S51 Robrat 8 651 09.09.2024, 17:52
Ostatni post: Paul S.
  Brak ładowania, światła stopu i problem z przednim światłem. norbiix12 4 1,999 07.08.2019, 17:47
Ostatni post: IFA_1988
  Problem z Przednim światłem Rafał95 13 3,631 09.02.2018, 23:05
Ostatni post: Rafał95
  Problem z ładowaniem; brak pomysłów qpqp 1 1,486 21.05.2017, 21:38
Ostatni post: arturwietnam
  Problem z ładowaniem i światłami Drake 21 7,097 18.08.2016, 10:24
Ostatni post: San

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa