• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Elektryka v
« Wstecz 1 2 3 4 5 … 57 Dalej »
Problem z zapłonem elektronicznym

Problem z zapłonem elektronicznym

horacy8 Offline

Nowicjusz


Postów: 2
Reputacja: 0
#1
07.09.2024, 11:14
Witam

Posiadam nie lada problem Sad 

Mianowicie zapłon ustawiony z wyprzedzeniem kreska na karterze jest i na kole

Podpina stroboskop i na wykręconej świecy aby mi się kreski zgrały zapłon mam praktycznie przestawiony w prawą stronę czyli opóźniony i kreski są razem.
Ale jak wkręcę świece i go odpale i podłącze zaś stroboskop to już kreska na kole ucieka na lewą stronę i to sporo i motor nie chce się wkręcać na obroty i strzela w wydech.

nie wiem jak bym próbował nie mogę zgrać kresek kręcąc iskrownikiem w prawo lub w lewo nie da się ich zgrać.

coś po odpaleniu motoru oszukuje iskrę ale nie wiem co.

Dodam mam nową cewkę butelkową i nową podstawę z impulsatorem i taki sam efekt jak na starym impulsatorze i cewce.

więc przyczyna jest gdzie indziej może moduł ale zaś kupie i może być to samo tylko się na wydatki naciągam.


Więc myślę ze pomożecie bo ja już zgłupiałem żeby zapłonu nie można było ustawić  


Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#2
08.09.2024, 17:16
Czy ten sam problem powtarza się przy prowizorycznym ustawieniu zapłonu:
http://skuteryostrow.home.pl/index.php?s=zaplon
?


twojstara1 Offline

Mentor


Postów: 1,845
Reputacja: 37
#3
08.09.2024, 20:30
Ciekawy przypadek. Z chęcią usłyszę rozwiązanie.


horacy8 Offline

Nowicjusz


Postów: 2
Reputacja: 0
#4
09.09.2024, 05:33
(08.09.2024, 17:16 )IFA_1988 napisał(a): Czy ten sam problem powtarza się przy prowizorycznym ustawieniu zapłonu:
http://skuteryostrow.home.pl/index.php?s=zaplon
?

Tak nawet bez różnicy w prawo kreska idzie mało ale jak iskrownik przesuwam w lewo to wtedy ucieka aż miło no ale wtedy strzela w wydech





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z platynkami, zapłonem. Jakubin 30 6,668 01.03.2022, 11:48
Ostatni post: Jakubin
  Schemat do s51 z zapłonem DE djogor1231 1 11,249 12.04.2017, 22:27
Ostatni post: MarcinSimsonFan
  Simson Schwalbe problem z zapłonem marcinuli@wp.pl 1 2,279 02.07.2014, 23:22
Ostatni post: marcinuli@wp.pl

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa