• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Dyskusje v
« Wstecz 1 … 179 180 181 182 183 … 221 Dalej »
problem ze skrzynią biegów

problem ze skrzynią biegów

Lukasz24 Offline

Początkujący


Postów: 10
Reputacja: 0
#1
13.03.2012, 19:08
Witam!
po zdjęciu dekla zauważyłem że biegi nie wchodzą ponieważ automat nie załapuje za te ząbki. Czego może być to przyczyna? Czy to wina automatu czy sprężynek? proszę o pomoc


konieczko Offline

Doświadczony


Postów: 163
Reputacja: 3
#2
13.03.2012, 19:49
Jak zdjąłeś dekiel, to pewnie dlatego, że cały automat nie trzyma się kupy, bo automat jest usztywniony na wałku startera, a wałek startera wychodzi z dekla. Więc jak masz zdjęty dekiel, to automat już jest praktycznie poluzowany i nie pracuje tak jak powinien. Jak założysz dekiel to wszystko powinno być ok, jeśli dobrze zrozumiałem pytanie.


POLSKAJAZDA.PL :
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/SR-50/76530
YOUTUBE.PL :
http://www.youtube.com/watch?v=qDjzT3GFY...re=feedwll
pili98 Offline

Doświadczony


Postów: 127
Reputacja: 6
#3
13.03.2012, 19:54
Kolega wyżej może mieć rację, ale pamiętaj, że przy zgaszonym silniku musisz delikatnie poruszyć tylnym kołem żeby Ci bieg wskoczył. Zobacz czy masz sprężynkę na tej dźwigience małej zaczepiąną.


KLIKNIJ REPUTACJA, DAJ PUNKT, ZBIERAM NA RANGE MECHANIKA.
Masz problem? Napisz na PW, POMOGĘ.


http://naforum.zapodaj.net/8a31beb6f9ec.jpg.html
http://www.youtube.com/watch?v=ceJByM4HR...re=channel

Lukasz24 Offline

Początkujący


Postów: 10
Reputacja: 0
#4
13.03.2012, 20:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.03.2012, 20:04 przez Lukasz24.)
Dekiel zdjąłem aby zobaczyć czy wszystko jest ok bo na założonym deklu nie wchodzi jedynka i trójka a dokładniej podczas jazdy na jedynce dwójka wchodzi bez problemu ale trójka dopiero za którymś razem. a jak jadę trójką i zmieniam na dwójkę jest ok ale jedynka wchodzi po którymś razie. a jak wkładam suwmiarkę w wałek zdawczy na włączonym pierwszym biegu to pokazuje 46,6 co z tym zrobić? czy ktoś może pomóc?
wszystkie sprężynki są
(13.03.2012, 19:54 )pili98 napisał(a): Kolega wyżej może mieć rację, ale pamiętaj, że przy zgaszonym silniku musisz delikatnie poruszyć tylnym kołem żeby Ci bieg wskoczył. Zobacz czy masz sprężynkę na tej dźwigience małej zaczepiąną.

przy probie włączenia biegu ruszam tylnym kołem po czym bieg wchodzi ale zaraz wyskakuje


adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#5
13.03.2012, 20:39
rusz regulacja. Wymiary ktore podales sa orientacyjne. Pokrec troche, pobaw sie. Ucz przede wszystkim. Nic nie spartolisz zabawa z regulacja ich, a zawsze wrocisz do stanu pierwotnego po suwmiarce. Ja to zawsze robie na wyczucie a nie wymiary i suwmiarki


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
pili98 Offline

Doświadczony


Postów: 127
Reputacja: 6
#6
13.03.2012, 20:40
Czyli źle wyregulowana skrzynia, Jesteś prawdopodobnie bardzo blisko, przekręć śrubę regulacji jeszcze pół lub cały obrót i powinno być dobrze, poprostu wałek w skrzyni nie wskakuje do końca w swoje miejsce i dlatego jedynka wyskakuje(kulki się nie zakleszczają z trybem)


KLIKNIJ REPUTACJA, DAJ PUNKT, ZBIERAM NA RANGE MECHANIKA.
Masz problem? Napisz na PW, POMOGĘ.


http://naforum.zapodaj.net/8a31beb6f9ec.jpg.html
http://www.youtube.com/watch?v=ceJByM4HR...re=channel

Lukasz24 Offline

Początkujący


Postów: 10
Reputacja: 0
#7
13.03.2012, 20:51
czy przy regulacji dekiel od strony sprzęgła ma być założony czy zdjęty?


adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#8
13.03.2012, 21:06
bez znaczenia


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
Lukasz24 Offline

Początkujący


Postów: 10
Reputacja: 0
#9
13.03.2012, 21:36
dzięki:-) jutro idę regulować


Lukasz24 Offline

Początkujący


Postów: 10
Reputacja: 0
#10
14.03.2012, 13:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.03.2012, 13:47 przez Lukasz24.)
jak dam pół obrotu w lewo to nie wchodzi trójka a jak w prawo to nie ma jedynki. czyli znowu ustawiłem na 46,6 i są wszystkie biegi ale wchodzą za którymś razem
ten Simson jest trzybiegowy


Lukasz24 Offline

Początkujący


Postów: 10
Reputacja: 0
#11
14.03.2012, 19:22
może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co z tym zrobić?


pili98 Offline

Doświadczony


Postów: 127
Reputacja: 6
#12
15.03.2012, 18:46
to spróbuj jeszcze o 1/4 obrotu jak już to nie pomoże to coś z mechanizmem zmiany biegów będzie.


KLIKNIJ REPUTACJA, DAJ PUNKT, ZBIERAM NA RANGE MECHANIKA.
Masz problem? Napisz na PW, POMOGĘ.


http://naforum.zapodaj.net/8a31beb6f9ec.jpg.html
http://www.youtube.com/watch?v=ceJByM4HR...re=channel




  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybierak biegów simson - s51 - B4 problem venzer 4 249 10.02.2026, 21:44
Ostatni post: Goodnight
  Skrzynia biegów, przełożenia BartoszKom 9 1,821 01.06.2023, 23:13
Ostatni post: twojstara1
  Skrzynia biegów s51 Diablo 3 772 07.05.2023, 12:52
Ostatni post: Diablo
  Skrzynia biegów S50 cagiva4 0 958 15.05.2022, 23:01
Ostatni post: cagiva4
  Skrzynia Kacper.Ppppp 3 1,140 25.02.2021, 21:42
Ostatni post: Posimsonowany

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa