• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Dyskusje v
« Wstecz 1 … 186 187 188 189 190 … 221 Dalej »
Przeróbka pod Stunt Romet Ogar 200

Przeróbka pod Stunt Romet Ogar 200

pitas2233

Gość

 
#1
13.11.2011, 11:54
Witam Chciałbym się zapytać co potrzeba do przerobienia Rometa Pod StuntHuh
Więc ostatnio Zainteresowałem się Stuntem..
Na początek Romet dał by radę ale słyszałem że trzeba zmienić:
Zębatkę z 11z(oryginał) na 10z
Trzeba tłumnik na kolanku obciąć i połączyć aby nie było blokadySurprised
Trzeba zrobić Składane Stopi aby podczas gleby ich nie połamać Tongue
Zdemontować najbardziej narażone elementy na uszkodzenie;]
Spiłować tą dziurę gdzie kolanko idzie od cylindra do gaźnikaWink
Wymienić przednie wahacze np.od Simson sr51
Nie wiem czy to wszystko da radę Smile
Nie wiem ogólnie czy Rama wytrzyma,oraz czy Wahacze dadzą radę..
Koledzy proszę o pomocSmile
Jeśli chodzi o Stunt to ja się będę dopiero uczyłSmile
Rowerem już umiem jeździć na 1kole to nie problem, ale kiedy dosiadam motor nie wiem czy sobie poradzę a szczególnie nie chcę uszkodzić mojego oryginałuSmile
Dlatego też kupie jakiegoś Rometa za 150zł zrobię silnik ale muszę wiedzieć co tuningować aby miał siłę itpSmile
Szkoda mi mojego Rometa bo on jest po moim ojcu i nie chcę go uszkodzić bo Ma jeszcze oryginalny Lakier i Silnik który nie był katowany ma jeszcze plomby Smile
Koledzy proszę o pomocSmile
Z góry Dziękuję


konieczko Offline

Doświadczony


Postów: 163
Reputacja: 3
#2
13.11.2011, 12:45
W sumie to już wszystko napisałeś, może jeszcze pasowałoby zrobić stelaż z tyłu. No i oczywiście masz rację, togo oryginału nie ma co katować.


POLSKAJAZDA.PL :
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/SR-50/76530
YOUTUBE.PL :
http://www.youtube.com/watch?v=qDjzT3GFY...re=feedwll
pitas2233

Gość

 
#3
14.11.2011, 18:31
a co jeszcze coś?


kamilo4195 Offline

Mentor


Postów: 1,229
Reputacja: 19
#4
14.11.2011, 18:37
kup inny silnik od wsk albo od czegoś innego lub całe inne moto bo raczej sobie na tym romecie nie poszalejesz


.:Cztery koła uniosą moje ciało, dwa koła uniosą moją duszę:.


Praca ... zarabiam na coś powyżej 500ccmSmile
Boda SR60 RR Offline

Doświadczony


Postów: 203
Reputacja: 2
#5
14.11.2011, 21:44
po co masz sciagac inne elementy jak dobrze jarzysz sie na lataniu na windzie to co Ci przeszkadza, gleby nie wytniesz


Simson SR60 sedesowiec
rok 1987
poj. 60ccm 4 kanałowy
18 ząbków
v max nie osiągnieta Wink
4 biegi
12 Volt

Szybka 4 dlugie swiatła Smile
Nie po to stworzyli Simki zeby wozic sie komarkami lub chinolami
pitas2233

Gość

 
#6
15.11.2011, 16:58
Powiem tak Silnik od WSK jeśli bym montował to Rama musiała by zostać wzmocniona bo jeśli by tak w trakcie jazy może pęknąć rama więc raczej nie Smile


pitas2233

Gość

 
#7
15.11.2011, 22:58
A czy Romet ogólnie da radę?Smile
Czym i jak wzmocnić ramę jakie macie pomysłySmile
Czy Gaźnik od Simsona będzie dobry?Smile bo wiem że oryginalny nie nadaję się bo będzie się zawieszać Huh


miniek Offline

Wprawiony


Postów: 59
Reputacja: 2
#8
21.11.2011, 22:31
dodam od siebie że musisz jeszcze wymienić dysze ale nieć pełne 3.5koniaSmile i w tedy masz około50 kilometrów na 2 biegu


pitas2233

Gość

 
#9
25.11.2011, 21:48
A mam pytanie odnoście powiększania duszySmile
Czy mogę taką kupić gdzieś lub ewentualnie u kogo mogę to rozwiercić Smile


Szymq3 Offline

Weteran


Postów: 911
Reputacja: 18
#10
26.11.2011, 12:26
lepiej kupic w sklepie większą "DUSZE Xd"





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  romet dyfuzor spawak 1204 6 167 08.01.2026, 02:34
Ostatni post: 1204
  Wycieczka po za granice kraju. Przeróbka Simsona jedencylinder 4 1,945 22.06.2020, 23:35
Ostatni post: HoeronixHD
  Przeróbka na 5b iksdelelel 2 1,368 13.05.2019, 07:42
Ostatni post: iksdelelel
  Renowacje remonty serwis SIMSON ROMET JAWA pawlix102 0 879 03.05.2019, 16:49
Ostatni post: pawlix102
  Przeróbka wydechu S51 jaroslaw97 9 4,639 29.03.2018, 16:55
Ostatni post: Simson3k

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa