• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Dyskusje v
« Wstecz 1 … 38 39 40 41 42 … 221 Dalej »
Regulacja gaźnika 16n1-11

Regulacja gaźnika 16n1-11

Arek67 Offline

Doświadczony


Postów: 234
Reputacja: 0
#1
30.03.2018, 10:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2018, 10:25 przez Arek67.)
Witajcie jak w temacie nie mam za bardzo pojęcia jak wyregulować ten gaźnik w simsonie s51 (cyl 60), czytałem trochę na rożnych stronach i wygląda to tak by zakręcić na maxa i odkręcić śrubkę regulacji składu mieszanki o równe 2,5 obrota, jednak wiadomo jak to jest nie zawsze się sprawdzi. Jakby ktoś mógł i miał czas mi pomóc opisać jak regulować to myślę że sobie poradzę już Smile Ogółem on mi pracuje na każdym ustawieniu składu mieszanki prawie - jeździłem na wykręconej śrubce o 1 obrót, później na 1,75 ostatecznie ustawiłem na 2,5 jednak ja żadnej różnicy nie zauważyłem w pracy silnika, pracował okej i zrywa miał i ma ze ho ho, dlatego nie wiem jak ustawić w najlepszej pozycji tą śrubkę by było okej, a zarazem spalanie i moc silnika wykorzystana..


arturwietnam Offline

Weteran


Postów: 638
Reputacja: 49
#2
30.03.2018, 14:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2018, 14:19 przez arturwietnam.)
Gaźnik reguluj na ciepłym silniku, prawidłowa regulacja będzie objawiać się brakiem dławienia przy dodawaniu gazu, stabilne wolne obroty, nie będzie gasnąć ani na wolnych ani po odjęciu gazu, oraz świeca ma mieć odpowiedni kolor czyli taka ciemniejsza kawa z mlekiem.

Poczytaj jeszcze to http://simsony.info/Thread-Regulacja-gaz...ecia-video .


W moim garażu:
I: Simson sr50 B4 '88r
II: Romet Pony 301 '89r
lll: Romet Kadet m760 '88r
IV: Romet Ogar 205 '88r
V: Romet 50t1 '80
VI: Simson s50 b '75r
jaroslaw97 Offline

Mentor


Postów: 1,818
Reputacja: 49
#3
30.03.2018, 17:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2018, 17:11 przez jaroslaw97.)
Śrubki nie wykręca się o 2.5 obrota tylko tyle by silnik równo pracował.Trzeba najpierw zagrzać silnik czyli przejechać z 5km i wtedy śrubką od powietrza ustawić tak by silnik miał jak najwyższe obroty,równo pracował i po tym ustawić śrubką od obrotów takie jakie mają być.Przed regulacją ,śrubką od obrotó można ustawić wyższe obroty by nam nie gasł.Oczywiście musi być dobrze ustawiony pływak,zapłon itd itd

http://simsony.info/Thread-Regulacja-gaz...ecia-video


Arek67 Offline

Doświadczony


Postów: 234
Reputacja: 0
#4
30.03.2018, 18:09
Ten poradnik gdzieś widziałem, czyli mówisz że muszę złapać najwyższe obroty silnika regulując składem mieszanki tylko nw czy mi simek na tą śrubkę będzie reagował i czy będzie się tak dało u mnie to wyregulować...
A co do położenia iglicy jak sprawdzić które położenie będzie najlepsze?


jaroslaw97 Offline

Mentor


Postów: 1,818
Reputacja: 49
#5
30.03.2018, 19:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2018, 19:29 przez jaroslaw97.)
ustawiasz na środku,odpalasz moto i możesz ciut zawyżyć/ustawić obroty .po przejechaniu kilku km ustawiasz mieszankę tak by miał najwyższe obroty a potem korygujesz śrubka ze sprężynką

Jeżeli to MZA itp. to musi być regulacja.miałem kilka tych gaźników i nie było problemu


Arek67 Offline

Doświadczony


Postów: 234
Reputacja: 0
#6
30.03.2018, 20:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.04.2018, 18:12 przez Arek67.)
Dzięki za porady myślę że teraz już wiem co i jak to pewnie podołam, jak będę miał czas to może jutro się wybiorę na regulacje, w razie komplikacji będę jeszcze pytał.. Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------
Edit

No i tak udało mi sie chwilę czasu znaleźć pojechałem i wyregulowalem go tak jak pisaliście, sklad mieszanki ustawiłem tak by mial najwyższe obroty, później wyregulowalem dolne. Silnik równo na wolnych pracuje nie gaśnie na ciepłym czy zimnym, w srednich i wysokich partiach obrotów tez dobrze pracuje, jednak na niskisch obrotach gdzie np. jade na rownej drodze na 1/2/3/4b dusi sie, calkowicie odjęcie gazu powoduje normalna pracę tak jak sa wyregulowane obroty. Ale jak dam mu gazu na manetce minimalnie do 1,5cm dusi sie zauważyłem tez ze to zależy od tego czy mu ciężko czy nie np. jadac pod gorke sie dusi, a z gorki jest okej na luzie nie ma takiego czegoś i nie dusi się. Oczywiście to nie moja winna ze go dlawie na dużym biegu czy cos bo wtedy gdy sie dusi dziwnie szarpie (przyspiesza i go zwalnia) tak jak by chciał a nie moze, jak pisalem to tylko na wolnych obrotach sie dzieje i nie zawsze przy dodaniu niewielkiej ilosci gazu na manetce, sorka ze dlugi opis ale chcialem to jakos wytlumaczyc by mnie ktos zle nie zrozumial, co to moze byc za przyczyna gaznik wykluczam ze gdzies zapchany bo rozkrecalem go calego i kazda czesc kompresorem przedmuchalem i wymylem benzyna także jest czysciutki, przepustnica ustawiona na środek





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  16n1-11 60/2 jaka dysza? Arek67 4 462 28.03.2025, 10:15
Ostatni post: twojstara1
  Gaźnik 16n1-11 Jaki kupić Simsonmaniacc 2 485 28.06.2024, 18:41
Ostatni post: Simsonmaniacc
  Problem z regulacją gaźnika, zapłonu. Jakubin 11 2,952 19.05.2021, 11:51
Ostatni post: Jakubin
  awaryjne czyszczenie dysz w bvf 16n1-11 i innych bvfach Posimsonowany 0 4,058 19.01.2020, 22:54
Ostatni post: Posimsonowany
  Regulacja gaźnika bomBer 0 1,020 23.06.2019, 18:41
Ostatni post: bomBer

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa