• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Dyskusje v
« Wstecz 1 2 3 4 5 … 221 Dalej »
romet dyfuzor spawak

romet dyfuzor spawak

1204 Offline

Nowicjusz


Postów: 4
Reputacja: 0
#1
07.01.2026, 21:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.01.2026, 21:43 przez 1204.)
witam,wiem ze temat nie o simsonie ale widziałem ze normalnie są posty o romecie więc jak tez postanowiłem zrobic.
a przechodząc do rzeczy tuninguje rometa pod względem osiągów i jestem na etapie robienia dyfyzora tylko wychodzi mi starszna locha i nie wiem czy tak byc powinno,więc robie ten temat aby osoby mające wiedze na temat spawaków podpowiedziały co ew poprawic aby grała muzyka
poniżej dane silnika:
kąt otwarcia okna wydechowego 164 stopnie
srednica kanału wydechowego 28mmwysokośc okna 29mm od plaszczyzny cylindra

pojemnosc 50cc tłok 38,00mm
ponizej spawak na 6000 obr bo chce miał mocny dół ze względu na 2 długie biegi  [img]image.png[/img]


Załączone pliki Miniatury
   


Sw.Piotrek Offline

Wprawiony


Postów: 60
Reputacja: 2
#2
07.01.2026, 21:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.01.2026, 21:53 przez Sw.Piotrek.)
Jak rozumiem ta pierwsza rura to kolanko idące od cylindra. Także 140 centymetrów długości by się zgadzało.
Zmierzyłem tłumik w moim Simsonie (tłumik RZT Vario 32) sam tłumik ma 94 centymetry a kolanko + - 30 centymetrów.
Wydaje się że program dobrze liczy.
"Usage - Road Race" jakie tam masz inne opcje?
Co to za program do obliczania wydechu?


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S-51/42636
1204 Offline

Nowicjusz


Postów: 4
Reputacja: 0
#3
07.01.2026, 22:29
(07.01.2026, 21:51 )Sw.Piotrek napisał(a): Jak rozumiem ta pierwsza rura to kolanko idące od cylindra. Także 140 centymetrów długości by się zgadzało.
Zmierzyłem tłumik w moim Simsonie (tłumik RZT Vario 32) sam tłumik ma 94 centymetry a kolanko + - 30 centymetrów.
Wydaje się że program dobrze liczy.
"Usage - Road Race" jakie tam masz inne opcje?
Co to za program do obliczania wydechu?

oprócz road race jest offroad
cała nazwa poniżej


Załączone pliki Miniatury
   


Sw.Piotrek Offline

Wprawiony


Postów: 60
Reputacja: 2
#4
08.01.2026, 01:33
Przelicz sobie wydech dla mocy maks 7-8tys obr a bardzo skróci ci się komora rezonansowa.


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S-51/42636
1204 Offline

Nowicjusz


Postów: 4
Reputacja: 0
#5
08.01.2026, 01:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2026, 01:52 przez 1204.)
(08.01.2026, 01:33 )Sw.Piotrek napisał(a): Przelicz sobie wydech dla mocy maks 7-8tys obr a bardzo skróci ci się komora rezonansowa.

dzięki kolego za podpowiedz ale czy wtedy komar nie będzie  miał przyslowiowejdziury między biegami?chce nim jezdzic po miescie więc jak bedzie dziura to kiepsko Sad

(08.01.2026, 01:33 )Sw.Piotrek napisał(a): Przelicz sobie wydech dla mocy maks 7-8tys obr a bardzo skróci ci się komora rezonansowa.

zrobiłem na 7000 jest 20cm krótszy i taki by mi pasował,program ma w opcji zamiast  jednego końcowego  stożka o kącie 9stopni(tyle ustawiłem )do wyboru  dwa ale  nie wiem jakie kąty dać aby wspólgrało czy juz nie ruszac nic i będzie grało?


Załączone pliki Miniatury
   


Sw.Piotrek Offline

Wprawiony


Postów: 60
Reputacja: 2
#6
08.01.2026, 02:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2026, 02:18 przez Sw.Piotrek.)
7000 obr to i tak jest nisko strony silnik. Nie wiem jak to się ma do zestrojenia biegów w komarku, ale przy takim oddawaniu mocy powinno być w porządku. Pomyśl o większej pojemności tj. 55cm3 i więcej. Pojemność bardzo poprawi tobie moment obrotowy.
Co do stożka zwrotnego to np. tłumiki RZT Vario mają "pojedynczy" stożek. Co dał by stożek "łamany' nie wiem.
Popatrz sobie też na ten filmik -
https://www.youtube.com/watch?v=nsXizI43tJo

Na tej stronce możesz łatwo przeliczyć wysokość kanałów z mm od góry cylindra na kąt w stopniach:
https://www.race-base.com/2t-tools/steuerzeit/index.php


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S-51/42636
1204 Offline

Nowicjusz


Postów: 4
Reputacja: 0
#7
08.01.2026, 02:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2026, 02:43 przez 1204.)
(08.01.2026, 02:16 )Sw.Piotrek napisał(a): 7000 obr to i tak jest nisko strony silnik. Nie wiem jak to się ma do zestrojenia biegów w komarku, ale przy takim oddawaniu mocy powinno być w porządku. Pomyśl o większej pojemności tj. 55cm3 i więcej. Pojemność bardzo poprawi tobie moment obrotowy.
Co do stożka zwrotnego to np. tłumiki RZT Vario mają "pojedynczy" stożek. Co dał by stożek "łamany' nie wiem.
Popatrz sobie też na ten filmik -
https://www.youtube.com/watch?v=nsXizI43tJo

Na tej stronce możesz łatwo przeliczyć wysokość kanałów z mm od góry cylindra na kąt w stopniach:
https://www.race-base.com/2t-tools/steuerzeit/index.php
na stan obecny to mój kadet po modach wykręci te 8500-9k obrotów max więc nie chce przesadzac,widziałem ze stroją motorowery riga nawet na 3500-4500 ale tam jest przekładnia cvt czy  cos w ten desen i pewnie dlatego  tak nisko,ale teoretycznie gdybu komar zle chodził na tym 7000 to mozna go skrócic czy wydłużyc czyż nie?





,

(08.01.2026, 02:34 )1204 napisał(a):
(08.01.2026, 02:16 )Sw.Piotrek napisał(a): 7000 obr to i tak jest nisko strony silnik. Nie wiem jak to się ma do zestrojenia biegów w komarku, ale przy takim oddawaniu mocy powinno być w porządku. Pomyśl o większej pojemności tj. 55cm3 i więcej. Pojemność bardzo poprawi tobie moment obrotowy.
Co do stożka zwrotnego to np. tłumiki RZT Vario mają "pojedynczy" stożek. Co dał by stożek "łamany' nie wiem.
Popatrz sobie też na ten filmik -
https://www.youtube.com/watch?v=nsXizI43tJo

Na tej stronce możesz łatwo przeliczyć wysokość kanałów z mm od góry cylindra na kąt w stopniach:
https://www.race-base.com/2t-tools/steuerzeit/index.php
na stan obecny to mój kadet po modach wykręci te 8500-9k obrotów max więc nie chce przesadzac,widziałem ze stroją motorowery riga nawet na 3500-4500 ale tam jest przekładnia cvt czy  cos w ten desen i pewnie dlatego  tak nisko,ale teoretycznie gdybu komar zle chodził na tym 7000 to mozna go skrócic czy wydłużyc czyż nie? co do pojemnośći to komar max 58cc ale to i tak górna granica wtedy tłok ma 41mm i tuleja bardzo cieńka,ale narazie nie widze sensu ponieważ mam cylinder oryginał zmd w dobrym stanie i wyciągał po prostym 60-62km/h bez problemu i sie kończyły obroty silnika






,





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  spawak Natan459 1 995 14.09.2022, 22:13
Ostatni post: BOCIAN85
Wink Spawak Piotrek1230 15 2,093 25.12.2021, 23:05
Ostatni post: emdeiks
  Spawak simson iksdelelel 6 2,288 25.02.2020, 17:07
Ostatni post: iksdelelel
  Spawak KacperS 0 999 11.11.2019, 16:42
Ostatni post: KacperS
  Spawak od innego motoroweru iksdelelel 5 1,613 26.06.2019, 10:47
Ostatni post: Mechanik

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa