• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Pojazdy użytkowników S50, S51, S53, S70 v
« Wstecz 1 … 11 12 13 14 15 … 28 Dalej »
S51/S60 by Przemas92 60/5/2/2M Jest już silnik

Ankieta: Jak podoba wam się mój Simzłomek?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
złom
12.00%
3 12.00%
paskudny
0%
0 0%
może być
16.00%
4 16.00%
nawet fajny
32.00%
8 32.00%
bardzo łany
40.00%
10 40.00%
Razem 25 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

S51/S60 by Przemas92 60/5/2/2M Jest już silnik

Strony (4): 1 2 3 4 Dalej »
przemas92 Offline

Wprawiony


Postów: 58
Reputacja: 0
#1
04.01.2012, 11:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2012, 09:42 przez przemas92.)
Witam panowie

Jakieś 2 lata temu kupiłem Simsona s51 z 1987r wg papierów z których wynika, zę jest to model s53 był no w stanie nie najlepszym. Postanowiłem na początku doprowadzić tylko silnik do stanu używalności lecz tłok MZA nie wytrzymał sprzedałem cały set i zacząłem od początku karterami i cylindrem zajął się DUDI.
Kartery są nadspawanie i frezowanie na CNC
Cylinder: nowa tuleja o wymiarze zewnętrznym koło 48mm tłok piaggio/gillera Vertex 41,6mm nadpspawane żeberka, membrana
zapłon: Ducati Energia
skrzynia 5b
kosz sprzęgła ten odchudzany złoty
sprzęgło 5 tarczowe
wał: s51 z wypełniaczami
skrzynia korbowa piaskowana wraz z kanałami w cylindrze
Spawak By Dudi strojenie 11,5k

Z optyki:
karoseria od użytkownika Jawasaki
przełączniki i lusterka z skutera Peugeot Speedfight
polerowana pokrywa zapłonu silnik będzie polerowany
obrotomierz Koso
półka na zegary MZA
nowe siedzenie
dźwignia zmiany biegów i kopka MZA alu chrom
podnóżek ten tuningowy
koła 17" z przednim zawieszeniem od Herculesa 80cc będą piaskowane i malowane na czarno
rama piaskowana i malowana proszkowo na czarno
kierunki mini led

Do tego wiele drobiazgów typu nowe gumy karoserii, poliamid na ramę, stacyjka sr50
http://bikepics.com/pictures/2288160/
http://bikepics.com/pictures/2288163/
http://bikepics.com/pictures/2288164/
http://bikepics.com/pictures/2288167/
http://bikepics.com/pictures/2288168/
http://bikepics.com/pictures/2288169/
http://bikepics.com/pictures/2292021/
http://bikepics.com/pictures/2292024/
http://bikepics.com/pictures/2306285/
http://bikepics.com/pictures/2306287/
http://bikepics.com/pictures/2306289/
http://bikepics.com/pictures/2306289/
http://bikepics.com/pictures/2306292/
http://bikepics.com/pictures/2306300/
http://bikepics.com/pictures/2315683/
http://bikepics.com/pictures/2315684/
http://bikepics.com/pictures/2316294/
http://bikepics.com/pictures/2316295/
http://bikepics.com/pictures/2316296/
http://bikepics.com/pictures/2316297/
Tarcze będą musiałby zostać przetoczone
http://bikepics.com/pictures/2316298/
http://bikepics.com/pictures/2316299/


Więcej zdjęć
bikepics.com/members/przemas222/87s51/

Dostałem przednie zawieszenie juz wszystko gotowe ale będę musiał pokombinować z zaciskami hamulcowymi i być może całkiem inne tarcze założę.
[Obrazek: 2011%5C12%5C19%5Cbikepics-2318362-800.jpg]
[Obrazek: 2011%5C12%5C19%5Cbikepics-2318364-800.jpg]
[Obrazek: 2011%5C12%5C19%5Cbikepics-2318366-800.jpg]
[Obrazek: 2011%5C12%5C19%5Cbikepics-2318372-800.jpg]
[Obrazek: 2011%5C12%5C19%5Cbikepics-2318374-800.jpg]
[Obrazek: 2011%5C12%5C19%5Cbikepics-2318376-800.jpg]
[Obrazek: 2011%5C12%5C19%5Cbikepics-2318377-800.jpg]
[Obrazek: 2011%5C12%5C19%5Cbikepics-2318380-800.jpg]
[Obrazek: 2011%5C12%5C19%5Cbikepics-2318382-800.jpg]
[Obrazek: 2011%5C12%5C19%5Cbikepics-2318384-800.jpg]

Panowie odebrałem ramę z kołami z malowania proszkowego.
[Obrazek: 2012%5C01%5C03%5Cbikepics-2325443-800.jpg]
[Obrazek: 2012%5C01%5C03%5Cbikepics-2325444-800.jpg]
[Obrazek: 2012%5C01%5C03%5Cbikepics-2325445-800.jpg]
[Obrazek: 2012%5C01%5C03%5Cbikepics-2325446-800.jpg]
[Obrazek: 2012%5C01%5C03%5Cbikepics-2325448-800.jpg]
[Obrazek: 2012%5C01%5C03%5Cbikepics-2325453-800.jpg]
[Obrazek: 2012%5C01%5C03%5Cbikepics-2325455-800.jpg]
[Obrazek: 2012%5C01%5C03%5Cbikepics-2325458-800.jpg]
[Obrazek: 2012%5C01%5C03%5Cbikepics-2325462-800.jpg]


Rama i koła malowane za pośrednictwem usera s51arek

Jednocześnie proszę o usuniecie starego topiku lub zamknięcie jego, gdyż zmieniła się znacznie koncepcja.


60/5/2/2M wydech 24mm płuki 34mm
tłok Vertex piaggio gillera 41,6mm
MZA s51 z wypełniaczami
SKF C3
Ducati Energia
spawak 11300 by Dudi
kosz s51
PWK 24mm
13z lub 12z
skrzynia 5b lang

http://bikepics.com/members/przemas222/

Przeróbki cylindrów z wybiciem tulei, remonty silników.

Sprzedam:
-> DDR 50/4/3 do szlifu bez gwintu
-> Węgier 50/5/3 do możliwość membrany, tuleja przygotowana pod tłok Vertex.

GG:518184
W3exe Offline

Tabori Tuning !


Postów: 650
Reputacja: 22
#2
04.01.2012, 16:59
a czy to nie przypadkiem pomarańczowe blachy javasakiego? Szczerbol yea to one. a czy nie lepiej zrobic jakas wieksza pojemnosc 70 czy 80? zazdroszcze ci morzocchi i alusów Szczerbol2 wszystko piekne powodzenia w projekcie


http://www.bikepics.com/members/w3exe
gg: 47665085
przemas92 Offline

Wprawiony


Postów: 58
Reputacja: 0
#3
04.01.2012, 18:01
(04.01.2012, 16:59 )W3exe napisał(a): a czy to nie przypadkiem pomarańczowe blachy javasakiego? Szczerbol yea to one. a czy nie lepiej zrobic jakas wieksza pojemnosc 70 czy 80? zazdroszcze ci morzocchi i alusów Szczerbol2 wszystko piekne powodzenia w projekcie

70cc? 77cc? No Problem tuleja na zewnątrz ma 50mmBiggrin


60/5/2/2M wydech 24mm płuki 34mm
tłok Vertex piaggio gillera 41,6mm
MZA s51 z wypełniaczami
SKF C3
Ducati Energia
spawak 11300 by Dudi
kosz s51
PWK 24mm
13z lub 12z
skrzynia 5b lang

http://bikepics.com/members/przemas222/

Przeróbki cylindrów z wybiciem tulei, remonty silników.

Sprzedam:
-> DDR 50/4/3 do szlifu bez gwintu
-> Węgier 50/5/3 do możliwość membrany, tuleja przygotowana pod tłok Vertex.

GG:518184
Frel Offline

Doświadczony


Postów: 239
Reputacja: 13
#4
04.01.2012, 19:39
Ile dałeś za obrotomierz i jak to się podłącza ? Biggrin


SIMSON S51
Rok:1983
Pojemność: 60/4/3
Gaźnik:Amal 19
V-Max: **
Instalacja:6v platyny
Skrzynia biegów:4 b
Tłumik: Spawak

Pomogłem ? Daj Rep + ;3
pypu140 Offline

Mentor


Postów: 1,277
Reputacja: 29
#5
04.01.2012, 22:19
no ja już dłuuuugo wyczekuje kiedy to wyjdzie, ale widzę, że teraz się majster za to zabrałWink i na wiosnę zapowiada się odpałSzczerbol


piwo
adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#6
04.01.2012, 22:28
ladnie sie zaczyna. Czekamy z niecierpliwoscia konca prac Wink powodzenia


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
przemas92 Offline

Wprawiony


Postów: 58
Reputacja: 0
#7
04.01.2012, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2012, 13:55 przez przemas92.)
No ogółem to pozostało mi jeszcze zamówić paczkę na Stazecie za 500zł kupić 2 szt Continentali. i Simson powinien stać już na "butach". Obrotomierz trafiłem na okazje 150zł z wysyłka podłącza się go pod napięcie i 3 kabel do stacyjki. A impuls pod czerwony od ducati energia.


60/5/2/2M wydech 24mm płuki 34mm
tłok Vertex piaggio gillera 41,6mm
MZA s51 z wypełniaczami
SKF C3
Ducati Energia
spawak 11300 by Dudi
kosz s51
PWK 24mm
13z lub 12z
skrzynia 5b lang

http://bikepics.com/members/przemas222/

Przeróbki cylindrów z wybiciem tulei, remonty silników.

Sprzedam:
-> DDR 50/4/3 do szlifu bez gwintu
-> Węgier 50/5/3 do możliwość membrany, tuleja przygotowana pod tłok Vertex.

GG:518184
tomal Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#8
25.01.2012, 22:24
fajnie sie zaczyna


pypu140 Offline

Mentor


Postów: 1,277
Reputacja: 29
#9
27.01.2012, 23:09
(25.01.2012, 22:24 )tomal napisał(a): fajnie sie zaczyna

to ty nie wiesz, kiedy to się zaczęłoSzczerbol


piwo
tomal Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#10
28.01.2012, 09:38
bardzo ładny simsonek jak byś go zrobił na 70 ccm to by bardzo dobrze było wszystko w tekście jest bardzo ładnie opisane


przemas92 Offline

Wprawiony


Postów: 58
Reputacja: 0
#11
28.01.2012, 12:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2012, 12:04 przez przemas92.)
Chłopaki ostatnia paka w drodze i takie tam z przymiarekWink
[Obrazek: 2012%5C01%5C26%5Cbikepics-2337733-800.jpg]


60/5/2/2M wydech 24mm płuki 34mm
tłok Vertex piaggio gillera 41,6mm
MZA s51 z wypełniaczami
SKF C3
Ducati Energia
spawak 11300 by Dudi
kosz s51
PWK 24mm
13z lub 12z
skrzynia 5b lang

http://bikepics.com/members/przemas222/

Przeróbki cylindrów z wybiciem tulei, remonty silników.

Sprzedam:
-> DDR 50/4/3 do szlifu bez gwintu
-> Węgier 50/5/3 do możliwość membrany, tuleja przygotowana pod tłok Vertex.

GG:518184
DonElton Offline

Weteran


Postów: 920
Reputacja: 12
#12
28.01.2012, 14:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2012, 15:21 przez DonElton.)
Rób centrala !


Elvis2am - 13-02-16:49 napisał(a):-- Ryj to twoja mama ma i ty jesteś dziecinom
przemas92 Offline

Wprawiony


Postów: 58
Reputacja: 0
#13
28.01.2012, 18:48
(28.01.2012, 14:57 )DonElton napisał(a): Rób centrala !


Zanim coś napiszesz to się zastanów. Skoro mam już wszystko gotowe pomalowane to nie będę tego psuł dla jakiegoś widzimisię centrala.


60/5/2/2M wydech 24mm płuki 34mm
tłok Vertex piaggio gillera 41,6mm
MZA s51 z wypełniaczami
SKF C3
Ducati Energia
spawak 11300 by Dudi
kosz s51
PWK 24mm
13z lub 12z
skrzynia 5b lang

http://bikepics.com/members/przemas222/

Przeróbki cylindrów z wybiciem tulei, remonty silników.

Sprzedam:
-> DDR 50/4/3 do szlifu bez gwintu
-> Węgier 50/5/3 do możliwość membrany, tuleja przygotowana pod tłok Vertex.

GG:518184
DonElton Offline

Weteran


Postów: 920
Reputacja: 12
#14
28.01.2012, 19:07
Jaki bulwers Szczerbol


Elvis2am - 13-02-16:49 napisał(a):-- Ryj to twoja mama ma i ty jesteś dziecinom
przemas92 Offline

Wprawiony


Postów: 58
Reputacja: 0
#15
28.01.2012, 19:14
Nie bulwersuję się ale skoro nie potrafisz dostrzec koncepcji tego Simsona no to trudno. nie takie sety na org wahaczach jeździły a do 60cc mam robić centrala? psując jego charakter? Nawet jak zrobię szlif na 70cc to co się stanie na org wahaczu? Nie zamierzam bić rekordów prędkości nim.


60/5/2/2M wydech 24mm płuki 34mm
tłok Vertex piaggio gillera 41,6mm
MZA s51 z wypełniaczami
SKF C3
Ducati Energia
spawak 11300 by Dudi
kosz s51
PWK 24mm
13z lub 12z
skrzynia 5b lang

http://bikepics.com/members/przemas222/

Przeróbki cylindrów z wybiciem tulei, remonty silników.

Sprzedam:
-> DDR 50/4/3 do szlifu bez gwintu
-> Węgier 50/5/3 do możliwość membrany, tuleja przygotowana pod tłok Vertex.

GG:518184

Strony (4): 1 2 3 4 Dalej »


  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  s60 Special zacieratex by Przemas92 60/5/2/2M przemas92 25 11,165 04.01.2012, 22:28
Ostatni post: pypu140

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa