• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Dyskusje v
« Wstecz 1 … 36 37 38 39 40 … 221 Dalej »
Simson 3biegowy a 4

Simson 3biegowy a 4

grzesiek84 Offline

Wtajemniczony


Postów: 29
Reputacja: 0
#1
31.05.2018, 12:43
Interesuje mnie różnica w eksploatacji , mianowicie 4biegowym jeździłem powiedzmy w trasie bardzo brakuje tej 4 czy też nie?


Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#2
31.05.2018, 14:02
Jestem zdania, że 4b jest lepsza pod każdym względem od 3b. Większa elastyczność. Prędkość ma obu skrzyniach jest taka sama.


grzesiek84 Offline

Wtajemniczony


Postów: 29
Reputacja: 0
#3
31.05.2018, 14:44
Właśnie na elastyczności mi najbardziej zależy,mam okazję nabyć po sąsiedzku Simka ale zatrzymała mnie właśnie ta 3biegowa skrzynia...A gdyby wsadzić 5biegowa ?ma to sens czy szkoda pieniędzy? cena zestawu to ponad 500zl.


Grzegrzyk Offline

Zaawansowany


Postów: 419
Reputacja: 13
#4
31.05.2018, 14:45
W 3 są większe różnice między biegami co może powodować problem z doborem odpowiedniego biegu. Pierwsze i ostatnie przełożenia są takie same w obu skrzyniach więc start z 1 i prędkość max. nie zmienia się.


Pomogłem? Zostaw plusa!
Pawelek01 Offline

Mentor


Postów: 1,422
Reputacja: 59
#5
31.05.2018, 15:46
Zależy jaka poj żeby 5B pakować ja bym wybierał 4 łatwiej się poruszać po mieście można łatwo dostosować sobie przełożenie a 3B to taka okrojona wersja 4 bo v-max będziesz maił taki sam.


http://simsony.info/Thread-Simon-s80-by-Pawelek

http://www.jackmotors.pl/
grzesiek84 Offline

Wtajemniczony


Postów: 29
Reputacja: 0
#6
31.05.2018, 15:52
Zamierzam przejść na 70ccm,ale chyba faktycznie odpuszczę temat i poszukam 4biegowego, głównie zależy mi na elastyczności, kręcenie wysoko odpada.Poleci mi ktoś jakiś set? Póki co myślałem nad 70/4 czy też może jest coś lepszego w tej pojemności?


Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#7
01.06.2018, 11:55
70/4 będzie w sam raz. Jaki budżet masz? Od tego zależy jaki tłok, gaźnik. Zapłon też mile wskazany.


grzesiek84 Offline

Wtajemniczony


Postów: 29
Reputacja: 0
#8
01.06.2018, 14:41
Nie no myślałem ile mogę przeznaczyć,ale kasa jest a oszczędzać na częściach nie zamierzam, sprzedaż też w rachubę nie wchodzi więc można by powiedzieć że budżet nieograniczony na ten zabieg.Podpowie mi ktoś na jaki przyrost mocy mogę na takim secie liczyć?


simson514 Offline

Doświadczony


Postów: 240
Reputacja: 7
#9
01.06.2018, 15:08
70/4 mk2 v max okolo 90 spalanie od 3,2-3.7 bardzo zauważalna roznica pomiędzy seria 50





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa