• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 31 32 33 34 35 … 141 Dalej »
Simson brak iskry

Simson brak iskry

Ejlender Offline

Wtajemniczony


Postów: 21
Reputacja: 0
#1
10.07.2017, 21:06
Witam, mam problem, otóż w moim simsonie nie ma iskry, cewka WN butelkowa, była sprawdzana u elektryka, jest dobra. Wymieniłem kondensator i przerywacz zapłonu i dalej nic, dodam, że świeca nie była założona prosto ze sklepu, ale przejechała ze 20km. Wydaje mi się, że cewka zapłonowa w iskrowniku zawodzi, czy ktoś może to poprzeć, albo zanegować?


Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#2
10.07.2017, 23:38
Sprawdź jeszcze czy nigdzie nie ma przetartego kabla. Pozostaje tylko to oraz cewka zapłonowa. Podłącz też na krótko, może stacyjka chrzani.


Ejlender Offline

Wtajemniczony


Postów: 21
Reputacja: 0
#3
11.07.2017, 00:02
Na 200% nie ma nigdzie przetartego kabla, bo patrzyłem, rozebrałem wszystko, od boczków do zbiornika, wszystko jest dobre


Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#4
11.07.2017, 12:18
Sprawdź jeszcze stacyjkę. Może być walnięta.


Ejlender Offline

Wtajemniczony


Postów: 21
Reputacja: 0
#5
11.07.2017, 12:39
W jaki sposób mam to sprawdzić?


Supryk Offline

Doświadczony


Postów: 230
Reputacja: 1
#6
11.07.2017, 13:05
Przewody które idą do pinu 2 odłącz i zewrzyj ze sobą poza stacyjką.


HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#7
11.07.2017, 14:28
(11.07.2017, 13:05 )Supryk napisał(a): Przewody które idą do pinu 2 odłącz i zewrzyj ze sobą poza stacyjką.

Albo tylko odłącz pin 31


Ejlender Offline

Wtajemniczony


Postów: 21
Reputacja: 0
#8
11.07.2017, 23:11
Cewka zamówiona, jutro dojdzie, nie będę stacyjki sprawdzał, bo nie chce się denerwować Tongue Napiszę finalny wynik jutro


Ejlender Offline

Wtajemniczony


Postów: 21
Reputacja: 0
#9
14.07.2017, 10:50
Diagnoza była trafna, cewka przy iskrowniku. Iskra wróciła, ale simson nie pali Biggrin





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brak iskry - cuda bombelm7 11 730 10.06.2024, 20:07
Ostatni post: bombelm7
  Brak kierunkowskazów i klaksona Simson s51 illes7 2 431 02.04.2024, 23:27
Ostatni post: illes7
Wink Brak iskry Marek2411 3 844 06.10.2023, 22:50
Ostatni post: IFA_1988
  Brak iskry w s51 na platynkach instalacja 12v longi92 5 1,553 28.05.2022, 20:02
Ostatni post: longi92
  Brak iskry S51 menma96 12 4,196 11.09.2020, 08:30
Ostatni post: adasiek1111

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa